fastshare
Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 18 dub 2024, 23:38





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982) 
Autor Zpráva
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 13:16
Příspěvky: 92
Příspěvek Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)

Fanny a Alexandr


Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)


Drama / Fantasy / Mysteriózní
Švédsko / Francie / Západní Německo, 1982, 188 min (Director's cut: 312 min)


Režie: Ingmar Bergman
Hrají: Kristina Adolphson, Allan Edwall, Ewa Fröling, Jarl Kulle, Lena Olin, Pernilla August, Harriet Andersson,
Gunnar Björnstrand, Kerstin Tidelius, Heinz Hopf, Erland Josephson


Velkorysý tříhodinový projekt (v televizní verzi pětihodinový) realizoval Bergman ve své vlasti po několikaletém
exilovém pobytu v Německu, kam se uchýlil na protest vůči skandální daňové aféře. Rozsáhlá rodinná měšťanská
freska z počátku našeho století se očividně zrodila z Bergmanových autobiografických vzpomínek na dětství, i
když těžil i z bohaté dětské fantazie. Ačkoli tento film zamýšlel jako poslední filmové dílo, své rozhodnutí
od té doby už několikrát porušil. Přesto jej lze považovat za umělecky vrcholné dovršení jeho filmařské dráhy.
Film představuje antologii Bergmanova díla, jež v souhrnu nabylo mocné pozitivní energie. Starý mistr překvapivě
prosvětlil své celoživotní chmury a pohlédl na lidskou bídu a utrpení s vyrovnaností a úsměvem, který v jeho filmu
umí vykouzlit šarmantní babička Ekdahlová. Nejroztodivnější lidské osudy členů Ekdahlova klanu - viděny dětskýma
očima citlivého Alexandra - jsou ztlumeny, humorizovány nebo zaplašeny čarodějnými kouzly židovského starožitníka
Izáka. Problémy lidské existence, které v někdejších Bergmanových filmech navozovaly tragickou tóninu nebo vedly
ke skepsi či deziluzi, jsou v tomto filmu moudře odsouvány do pozadí sub specie aeternitatis. Finální rodinná oslava,
kde se všichni radují ze života a z dobra zvítězivšího nad zlem, je téměř pohádkově idylická a zazní jako hymnická
oslava všelidské pospolitosti a lásky.


Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.



Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)

Formát : AVI
Velikost souboru : 1,36 GiB
Duration : 3h 1mn
Celkový BitRate : 1 073 Kbps
Použitý software : Lavf52.33.0

Video
Formát : AVC
Formát/Info : Advanced Video Codec
Codec ID : H264
Bit rate : 873 Kbps
Šířka : 720pixely
Výška : 430pixely
Poměr stran : 1.674
Frame rate : 25,000 fps

Audio
Formát : AC-3
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : L R
Sampling rate : 48,0 KHz


Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.



Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.



Kdo by měl problém s přehráním v PC - instalujte ...
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Můj DVDRip - titulky přiloženy. Nereuploadovat na stejný hosting !!


Můj upload - bez hesla. Linky lze kombinovat.
Soubory obsahují záznam pro opravu dat 2%.


Naposledy upravil Shadowmaster dne 01 srp 2009, 17:59, celkově upraveno 1

15 bře 2009, 00:15
Profil
Sergeant
Sergeant
Uživatelský avatar

Registrován: 14 led 2008, 13:16
Příspěvky: 92
Příspěvek Re: Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)

Jelikož jsem byl (kvůli chybě) nucen udělat nový rip - mám tu menší info.
Orig. DVD ze kterého byl původní rip mi nechce vzít ani jedna ze 3 mechanik v PC. A tak jsem byl nucen opravu udělat ze záložní kopie kterou jsem si kdysi udělal na chatu ... jenže je to jen DVD5 tudíž muselo tenkrát projít kompresí. Extra kvalitu tedy nečekejte. Udělal jsem to jako H264 ... PC je to jedno, ale domácí kino to každé nedá - tak pozor. Tyto filmy nestahuje moc lidí, už se mi nechce dělat další rip takže berte nebo nechte ležet ladem.


01 srp 2009, 17:58
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2009, 20:01
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)

Fanny a Alexandr / Fanny And Alexander (1982)

Re: Fanny a Alexander / Fanny och Alexander (1982)
Drama / Fantasy / Mysteriózní
Švédsko / Francie / Západní Německo, 1982, 312 min, AVI, CZ titles, HQ

Režie: Ingmar Bergman
Hrají: Kristina Adolphson, Allan Edwall, Ewa Fröling, Jarl Kulle, Lena Olin, Pernilla August, Harriet Andersson, Gunnar Björnstrand, Kerstin Tidelius, Heinz Hopf, Erland Josephson

Fanny a Alexandr je geniální film. Velkorysý tříhodinový projekt (v televizní verzi pětihodinový) realizoval Bergman ve své vlasti po několikaletém exilovém pobytu v Německu, kam se uchýlil na protest vůči skandální daňové aféře. Rozsáhlá rodinná měšťanská freska z počátku našeho století se očividně zrodila z Bergmanových autobiografických vzpomínek na dětství, i když těžil i z bohaté dětské fantazie. Ačkoli tento film zamýšlel jako poslední filmové dílo, své rozhodnutí od té doby už několikrát porušil. Přesto jej lze považovat za umělecky vrcholné dovršení jeho filmařské dráhy. Film představuje antologii Bergmanova díla, jež v souhrnu nabylo mocné pozitivní energie. Starý mistr překvapivě prosvětlil své celoživotní chmury a pohlédl na lidskou bídu a utrpení s vyrovnaností a úsměvem, který v jeho filmu umí vykouzlit šarmantní babička Ekdahlová. Nejroztodivnější lidské osudy členů Ekdahlova klanu - viděny dětskýma očima citlivého Alexandra - jsou ztlumeny, humorizovány nebo zaplašeny čarodějnými kouzly židovského starožitníka Izáka. Problémy lidské existence, které v někdejších Bergmanových filmech navozovaly tragickou tóninu nebo vedly ke skepsi či deziluzi, jsou v tomto filmu moudře odsouvány do pozadí sub specie aeternitatis. Finální rodinná oslava, kde se všichni radují ze života a z dobra zvítězivšího nad zlem, je téměř pohádkově idylická a zazní jako hymnická oslava všelidské pospolitosti a lásky.
Oscar 1984 (nejlepší zahraniční film roku), BAFTA (nejlepší film roku), CÉZAR 1983 (nejlepš film roku), Zlatý glóbus 1984 (nejlepší film roku), Guldbagge 1984 (nejlepší film i režisér roku), Benátky 1983 (cena FIPRESCI).


Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Password:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


14 bře 2010, 19:14
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze