fastshare
Chytré hodinky se SIM kartou - pomoc
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 20 úno 2018, 01:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Chytré hodinky se SIM kartou - pomoc 
Autor Zpráva
Sergeant
Sergeant

Příspěvek Chytré hodinky se SIM kartou - pomoc

Zdravim, potřebuju někoho kdo má zkušenosti s "chytrýma hodinkama" z číny v cenové relaci cca 500Kč. Jde mi to že když do nich dám simkartu a zároveň mám zapnutej telefon,tak mi hovor nebo SMS občas přijmou hodinky a někdy telefon. Potřeboval bych aby fungoval pouze telefon a když ho vypnu tak hodinky. Ne najednou. Nespojuju to přez BT! A hlavně to nechci řešit tak že budu otáčet simku v hodinkách aby nebraly hovory když je zapnutej mobil. Neznáte nějakej fígl v nastavení toho čínskýho zázraku? V mobilu nemám nainstalovanou zádnou aplikaci pro spojení hodinek a mobilu. Nechci to spojovat. Chci abyfungoval telefon a když ho vypnu aby ho zastoupily hodinky

Díky

14 úno 2018, 19:59
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Příspěvek Re: Chytré hodinky se SIM kartou - pomoc

Zdravím, pokud máš dvě SIM se stejným číslem (v tom případě buď rád že to alespoň nějak funguje, můj operátor když jsem zapomněl vypnout jednu SIM okamžitě pozastavil obě, dokud se nějaká z těch dvou neodpojila), tak řešení je jenom přepnou telefon do režimu "Letadlo" když budeš chtít využívat hodinky a naopak to samé udělat s hodinkami, když budeš chtít používat telefon.

15 úno 2018, 19:16
Sergeant
Sergeant

Ne letadlo je nesmysl. To se odpojí ze sítě jak telefon tak hodinky. To už jsem zkusil. Tak to nefunguje

16 úno 2018, 20:28
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Letadlo ti rozhodně nemůže odpojit dvě nezávislé SIM na dvou nezávislých zařízeních.
Ikdyž mají obě zařízení stejné číslo, tohle co tvrdíš je nesmysl.

Jednoduše to musíš provozovat tak, že jedno zařízení má aktivní SIM a druhé ne. TJ. režim letadlo.
Pokud trváš na tom že ti to odpojuje obě SIM naráz bez propojení zařízení, prosím o video, tohle by byl první úkaz tohoto typu.

17 úno 2018, 20:32
Private
Private

Taky bych chtěl vidět jak mu letadlo na telefonu odstaví i hodinky, nějaké párování přes BT na to nemá žádný vliv. Letadlo nebo vyjmutí SIM z telefonu jsou z pohledu karty dvě zcela identické věci, telefon je prostě odpojen od sítě a funguje jen nouzové volání.
Mám taky dvě SIM, jednu z toho v telefonu který normálně používám (a nechávám) v práci a když ho zapomenu vypnout tak se mi všechny hovory přesměrovávají na něj protože byl naposledy aktivní (volalo se z něj) až do okamžiku kdy ze svého "civilního founu" zavolám nebo pošlu SMS. Pak už síť bere jako primární ten. A mám dojem že na podobné problémy upozorňuje i operátor v návodu k použití Twin SIM režimu. Takže v jednom okamžiku můžou být aktivní skutečně obě (alespoň u T-mobile) ale za cenu určitých omezení při přijímání hovoru.

norad

18 úno 2018, 09:14
Sergeant
Sergeant

Zkusil jsem to s tim letadlem v praci a šéf se mi nemohl dovolat. Prostě telefon se tvaril jako vypnuty. nevim jestli z něj šlo volat,to jsem nezkoušel. když jsem letadlo v hodinkách vypnul tak zase normálně fungoval. bez restartu. Mam dvě sim se stejnym cislem operator vodafone. Nepoužil jsem párování přez BT. To pravě nechci proto ty hodinky se simkartou

18 úno 2018, 12:32
Private
Private

Takže na stránkách Vodafone je u DvojSIMky přímo uvedeno "vždy je nutné mít zapnutou pouze jednu ze SIM karet". Čili buď vypnout foun/hodinky, letadlo nebo vytáhnout SIM (sakra kdo by to dělal) a teprve potom zapnout druhé zařízení. Pokud ti letadlo v hodinkách prakticky zablokuje účet tak bych to spíš viděl na nějakou kulišárnu v tom zázračném zařízení z Číny.

Mimochodem, nepřemýšlel jsi o drobném dotazu směřovaném operátorovi? Tedy pokud je druhá SIM legální, ne nějaký klon "homemade".

norad

18 úno 2018, 18:44
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Vodafon mám taky a opravdu je třeba jednu SIM deaktivovat (odhlásit ze sítě) a druhou aktivovat (do sítě přihlásit).
Obě zároveň nepojedou tak jak mají, protože využívají i stejné seriové číslo a operátor si myslí že je SIM (pro něj jedna) odhlášená.

Napřed dej na jenom Letadlo a pak zapni druhé, případně na obou nastav letadlo a pak jedno znovu přihlaš (deaktivuj letadlo).
Před použitím druhého aktivní převeď do Letadla a pak aktivuj druhé.

18 úno 2018, 19:15
Sergeant
Sergeant

Díky ještě to vyzkouším jak píšeš. Operátorovi jsem volal a neporadil nic. Jen poslal obě karty nové ale ještě jsemje nedostal .

18 úno 2018, 19:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina