fastshare
Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2210
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 bře 2024, 03:53





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž) 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 06 zář 2011, 18:10
Příspěvky: 159
Bydliště: Dunwall
Příspěvek Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)


Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

Připravenou základní desku namontujte do skříně. Pod desku nezapomeňte přímo na plech našroubovat ochranné distanční sloupky, deska se montuje až na ně (najdete je v sadě šroubků přibalených ke skříni). Na fotce si všimněte stejné orientace výstupního ventilátoru Noctua a chladiče procesoru.

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

Většinu hardwaru máme osazenou uvnitř počítače, můžeme proto přejít k řešení kabeláže. Nejprve zapojíme veškeré napájení. Začal jsem od pevných disků (HDD i SSD) a optických mechanik, všechny jednotky shodně používají napájecí SATA konektory. Celkem jsem ze zdroje využil dva kabely s osmi konektory, nevyužité části kabelů jsem schoval pod koš s pevnými disky, kde nepřekáží.

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

V dalším kroku jsem zapojil 8pinový konektor k napájení procesoru (umístěn je v horní části desky hned vedle patice) a při té příležitosti jsem zapojil i zadní výstupní ventilátor. Při tažení kabelů se nebojte využít zadní část skříně a množství otvorů k uchycení/ukrytí kabeláže. Podstatné je, aby kabely co nejméně bránily proudění vzduchu a nebyly nikde zlomené (nesvíraly ostrý úhel).

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

Následovalo zapojení předního 120mm ventilátoru do desky, velkého 24pinového napájecího konektoru a zprovoznění tlačítek a LED diod na skříni. Podrobný návod k přesnému zapojení pinů najdete v manuálu k desce.

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

Podobně jsem do desky zapojil také přední USB konektory a čtečku paměťových karet. I v tomto případě jsem kabeláž táhnul zadní stranou skříně.

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

Dvojici kabelů s molex konektory nebudu vůbec potřebovat, ukryl jsem je proto pod koš s pevnými disky. Dále jsem z krabice od základní desky vzal datové SATA kabely a zapojil všechny pevné disky a optickou mechaniku do desky. Přebytečnou část kabelů jsem vyvedl dozadu za základní desku, aby nepřekážely proudění vzduchu.

Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

V posledním kroku jsem osadil rozšiřující karty (grafickou a zvukovou), přičemž do grafické karty jsem ještě zapojil dva 6pinové napájecí konektory).


DOTAZ ? PIŠ DO SW & HW - Help ČI Nákupní Poradny nebo Jak postavit vlastní PC sestavu (díl 19.-Upravujeme kabeláž)

_________________
L'enfer c'est les autres!
Hledáte software?
Máte problém s SW či HW?
Nevíte, jakou komponentu vybrat?
Ovladače pro grafické karty nVidia GTX


13 kvě 2012, 12:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze