fastshare
Jak ztišit zdroj
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2210
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 bře 2024, 12:26





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Jak ztišit zdroj 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 06 zář 2011, 18:10
Příspěvky: 159
Bydliště: Dunwall
Příspěvek Jak ztišit zdroj

Jak ztišit zdroj


Pro takové ztišení budete potřebovat několik základních ingrediencí:
1) Hlučný zdroj
2) Tichý větrák odpovídající velikosti
3) Šroubovák
4) Nemít obě ruce úplně levé (leváci prominou)

Pracovní postup se pak dá rozdělit do několika základních fází:
1) Přijít o záruku na zdroj
2) Odklopit kryt
3) Demontovat původní větrák
4) Přidělat ve správné poloze a směru nový větrák
5) Složit zdroj

Teď ale vše pěkně popořadě. Pro naše tišení jsme si vybrali velmi hlučný zdroj CoolerMaster RP-500-PCAP s výkonem 500 W. Tento zdroj obsahuje 12cm větrák, takže volba za náhradu padla na novou Noctuu NF-P12. Tento větrák má dostatečný výkon, aby dokázal zdroj uchladit, navíc má dlouhý přívodní kabel, který se bude velmi hodit. Balení Noctuy kromě samotného větráku obsahuje i gumové úchytky, které ale pro montáž do zdroje nejsou příliš vhodné. Navíc dostanete i dvě napájecí redukce, které dokáží jednoduchým způsobem snížit počet otáček větráku z 1300 ot./min na 1100 nebo 900 ot./min. Výhodou upravovaného zdroje byla drátěná mřížka, která nevytváří nežádoucí aerodynamický hluk.
Prvním krokem, při kterém automaticky přijdete o záruku na zdroj, je sejmutí krytu s větrákem. Ten většinou drží na čtyřech šroubech, z nichž jeden je přelepen plombou.

Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj

Po sejmutí krytu je nutné odpojit původní větrák. V našem případě jsme měli situaci trochu ulehčenou, protože větrák byl ke zdroji připojen přes konektor. Většinou ale takové štěstí mít nebudete, takže zde přijdou na řadu buďto kleště nebo pájka. Pokud necháte po ucvaknutí drát volně plápolat, pro jistotu jej zaizolujte.

Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj

Nyní můžete odšroubovat větrák od krytu zdroje. Ten drží pomocí čtyř samořezných šroubů. K jejich povolení budete potřebovat dobrý šroubovák, který jim přímo padne. Jinak byste mohli zářezy strhnout a výměna větráku by se nekonala.

Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj

Ještě před tím, než se vrhnete na přichycení větráku ke krytu, je třeba dát dobrý pozor na dvě věci: kterou stranou větrák vzduch nasává a jak větrák otočit. S prvním problémem vám pomohou šipky na boku větráku, u druhého se musíte podívat, jak kryt sedí na zdroji a kudy povedete napájecí kabel ven. Jestliže montujete 12cm větrák, který leží na dně zdroje a vzduch tedy do něj nasává,
musíte jej namontovat obráceně, než kdyby byl umístěn na zadní stěně.

Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj

Když máte vše rozmyšleno, můžete větrák i s mřížkou přichytit ke krytu. V našem případě jsme narazili na problém, protože mřížka v původní poloze drhnula točící se střed větráku. Pomohlo však její otočení. Mřížka tak sice trochu vyčnívá nad zdroj, ale nedrhne.

Jak ztišit zdroj

Posledním krokem je protažení napájecího kabelu mezi ostatními kabely ven ze zdroje a finální smontování zdroje.

Jak ztišit zdroj
Jak ztišit zdroj

Takto upravený zdroj jde jednoduše regulovat buďto přes napájecí redukce nebo ještě lépe pomocí základní desky. Pokud by se vám zdroj po této úpravě nechtěl rozeběhnout, je možné, že obsahuje čidlo, které hlídá, zda se větrák ve zdroji točí. To lze oblafnout jednoduchým způsobem - na původní piny, které větrák napájely, připájejte odpor. V našem případě, kdy měl původní větrák odběr 0,5 A, bude vhodným doplňkem výkonový 5W odpor. Osobně ale nevím o žádném zdroji, který by podobnou ochranu měl, takže tuto úpravu s největší pravděpodobností potřebovat nebudete.

_________________
L'enfer c'est les autres!
Hledáte software?
Máte problém s SW či HW?
Nevíte, jakou komponentu vybrat?
Ovladače pro grafické karty nVidia GTX


16 čer 2012, 10:23
Profil
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009, 18:53
Příspěvky: 269
Příspěvek Re: Jak ztišit zdroj

Jo jo tak presne tohle jsem udelal, akorat ja tam ten 120 vetrak mel napajenej, tak jsem to stipackama ustipnul :D a novej vetrak pridelal na redukcio na MOLEX co jsem svetraskem dostal, tohle mi hodne pomohlo, mimo jine samozrejme.. Vetrak je dost tichej ma 800RPM otacek/min a znacka Scythe, vic si nepamatuju jsou to uz 4 roky, jo a asi 8dB.

Pri ztiseni PC je nutny taky koupit samozrejem dobrej chladak procesoru a grafarny ty defaultni jsou snad bez vyjimky sracky!!! Nebal bych se treba procak chladit uplne pasivne, poradny pasivy na to uz jsou, ale grafarna ma krom jadra i spoustu napetovejch regulatoru, ktery neni dobry nechat hole, respektive je to dost nebezpecne!!! A tak se k novym chladicim systemu prodavaji i male pasivky na tyhle regulatorky!!! No a prave se mi tuhle asi 4 z 10 odlepily :D diky promeneym vlastnostem lepidla pri zvysujici se teplote a gravitaci :D a s klidem mohu prohlasit, to jejich lepidlo je uplne na ho*no, je potreba to tam normlaka sekundakem narvat natvrdo, ta teplota nejde na povrchu pres 90 stupnu takze pohoda. Ani nevim jak dlouho to jelo s tema odlepenejma mrtkama, ale presne takhle jsem jednu grafarnu spalil a pozdeji s uspechem vyreklamovbal a to i presto, ze jsem fleksou serezaval jeden defaultni pasiv, abych tam mohl narvat tebn heat-pipe radiator na jadro :D Takze je dulezity si zapamatovat, ze pokud mate tu grafarnu v takove poloze ve ktere by ty male pasivky mohly odpadnout, tak je lepsi je bud prilepit nebo necim podeprit, pac to lepidlo je fakt uplne na ho*no!!!

A kdyz uz mate Procak, grafarnu i zdroj ztiseny, tak jiste uslysite hucet a hrabat(sweepovat) disk, kterej je snad i kvuli lepsimu chlazeni namontovanej tak, aby se dotykal zelezneho vnitrku casu a odvadel tak do nej teplo, ale s nim tam prevadi samozrejem dost hlucne vibrace a takovej disk fakt dost hlubokym a tupymy tonem huci :D ja jsem ho povesil na O-krouzky do mista kde byva DVD mechanika, kterou nemam ale i kdybych ji mel, tak se tam vejde. Jen je potom pro lepsi chlazeni disku lepsi oddelat ty zaslepky ve predu na casu, budete se asi divit, ale disk mnohdy dela obrvskej kraval a tohle odhlucneni disku mi fakt pomohlo, mam to takhle asi 4 roky a vsechno v pohode, sestava je pod rekneme 25dB coz je nadhera a kolikrat ani nevim jestli to je zapnuty nebo ne :D

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Re: Jak ztišit zdroj

Re: Jak ztišit zdroj

Re: Jak ztišit zdroj

Je potom hrozny, kdyz nekam prijdu a musim se nekdy i skryte smat a tem mixerum co tam huci, ta investice do ztisseni celeho PC malokdy jde pres 2 tis, ja to mel tak za 1300 a ten efekt je bozi, obcas kdyz mi nekdo prinese pocitac na opravu nebo nejakej reinstall, tak mi to tu huci a jsem z toho celej nemocnej :D :D :D a jsem rad kdyz to zmizi :D

_________________
CPU: Core i7 8700 + Corsair H115i Pro RGB
MB: MSI MPG Z390 Gaming Edge AC
RAM: HyperX Predator RGB 16GB DDR4 3600Mhz
HDD: SSD Samsung 850 EVO 250GB + 4TB WD Blue SATA 3
GPU: Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce 8G
PSU: Corsair RM750i
CASE: Be quiet! Dark Base 700


14 bře 2013, 05:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze