fastshare
Nápad/doporučení pro sekci Seriály
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 14:25





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Nápad/doporučení pro sekci Seriály 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 30 srp 2009, 21:05
Příspěvky: 15
Bydliště: LocationUnknownException
Příspěvek Nápad/doporučení pro sekci Seriály

Zdravím.

Mám takové dva nápady, převážně pro sekci Seriály.


1. user-friendly formát linků - Někteří uploadeři to tak dělají, někteří ne. Mluvím o počtu linků v Code. Přijde mi že nejlepší je dát všechny linky z jedné série do jednoho Code, viz příklad:

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Důvod je prostý - download managery. Jistě uznáte že je mnohem rychlejší zkopírovat 20 odkazů najednou a dát je do manageru jedním kliknutím (většina těch slušnějších to podporuje). Naopak, pokud je každý odkaz ve svém Code tak to má dvojí efekt. Zaprvé je Váš příspěvek delší, a o to hůře se v něm hledá konkrétní díl. Zadruhé, pokud chci stáhnout všechny díly musím ručně kopírovat všechny odkazy. To je zbytečná a docela otravná ztráta času pro obě strany (uploader musí zbytečně psát další code a dát do něj link. Uživatel musí zbytečně kopírovat). Viz příklad:

1x01 - Pilot
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


1x02 - Druhy Dil
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


1x03 - Druhy Dil
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Mnohem nepraktičtější. Povšimněte si že takovýto příspěvek je 4x delší než první příklad. To zbytečně znepřehledňuje Váš příspěvek.



2. - Spam "dalších dílů" - Na tohle narážím docela často a osobně mi to přijde jako pokus si nahrabat více příspěvků a vytvořit svému uploadu reklamu způsobem který už zbytečně obtěžuje uživatele. Mluvím o příspěvcích které obsahují něco takového:

Přidán další díl (1x04 - Ctvrty Dil) viz. hlavní příspěvek: [odkaz na hl. příspěvek]

Mnohdy se také stane to, že podobných příspěvků je za sebou rovnou několik (pro více dílů), což už vážně nemá žádný pořádný účel. Někdo bude oponovat že se podle toho dá upozornit na nově přidaný díl u právě běžících seriálů, nicméně faktem je že v 95% případů jsou témata jedno/dvou stránková a toto zapotřebí není.

Podobnou věcí je také vytváření příspěvku pro každou sérii. Opět mi to přijde jako zbytečné zahlcování fóra, když v drtivé většině případů stačí 1 příspěvek.




Na závěr bych rád poznamenal že cílem tohoto příspěvku je pouze upozornit na pár zbytečných věcí které znepříjemňují život při procházení sekce Seriály. Není mým záměrem nikoho urážet. Tento příspěvek je pouze námět k zamyšlení jak můžeme všichni přispět k lepšímu stavu tohoto fóra.


24 lis 2013, 23:34
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

SGA píše:
Zdravím.

Mám takové dva nápady, převážně pro sekci Seriály.


1. user-friendly formát linků - Někteří uploadeři to tak dělají, někteří ne. Mluvím o počtu linků v Code. Přijde mi že nejlepší je dát všechny linky z jedné série do jednoho Code, viz příklad:

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Důvod je prostý - download managery. Jistě uznáte že je mnohem rychlejší zkopírovat 20 odkazů najednou a dát je do manageru jedním kliknutím (většina těch slušnějších to podporuje). Naopak, pokud je každý odkaz ve svém Code tak to má dvojí efekt. Zaprvé je Váš příspěvek delší, a o to hůře se v něm hledá konkrétní díl. Zadruhé, pokud chci stáhnout všechny díly musím ručně kopírovat všechny odkazy. To je zbytečná a docela otravná ztráta času pro obě strany (uploader musí zbytečně psát další code a dát do něj link. Uživatel musí zbytečně kopírovat). Viz příklad:

1x01 - Pilot
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


1x02 - Druhy Dil
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


1x03 - Druhy Dil
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Mnohem nepraktičtější. Povšimněte si že takovýto příspěvek je 4x delší než první příklad. To zbytečně znepřehledňuje Váš příspěvek.



2. - Spam "dalších dílů" - Na tohle narážím docela často a osobně mi to přijde jako pokus si nahrabat více příspěvků a vytvořit svému uploadu reklamu způsobem který už zbytečně obtěžuje uživatele. Mluvím o příspěvcích které obsahují něco takového:

Přidán další díl (1x04 - Ctvrty Dil) viz. hlavní příspěvek: [odkaz na hl. příspěvek]

Mnohdy se také stane to, že podobných příspěvků je za sebou rovnou několik (pro více dílů), což už vážně nemá žádný pořádný účel. Někdo bude oponovat že se podle toho dá upozornit na nově přidaný díl u právě běžících seriálů, nicméně faktem je že v 95% případů jsou témata jedno/dvou stránková a toto zapotřebí není.

Podobnou věcí je také vytváření příspěvku pro každou sérii. Opět mi to přijde jako zbytečné zahlcování fóra, když v drtivé většině případů stačí 1 příspěvek.




Na závěr bych rád poznamenal že cílem tohoto příspěvku je pouze upozornit na pár zbytečných věcí které znepříjemňují život při procházení sekce Seriály. Není mým záměrem nikoho urážet. Tento příspěvek je pouze námět k zamyšlení jak můžeme všichni přispět k lepšímu stavu tohoto fóra.



Vkládání jednotlivých odkazů do "CODE" samostatně je skutečně zbytečné.
Obvykle to dělají jen málo zkušení uživatelé, ale jindy se tímto způsobem (stejný obsah na více různých
serverech) autor příspěvku snaží viditelně označit odlišnost a zlepšit přehlednost. Řešit to příkazem
v Pravidlech asi nemá moc smysl. Někdy takové uspořádání může být přehlednější i při označování,
mazání nebo reuploadu mrtvých odkazů.

Přidávání příspěvku s avízem aktualizace smysl má. Posune téma v pořadí podle posledního přidaného
příspěvku na první místo, a tím upozorní uživatele na změnu v tématu. Pravda je, že moderátor by pak
měl automaticky mazat předchozí avíza o aktualizaci, protože jejich informační význam byl zrušen
přidáním novějšího. Samozřejmě, tyto zásahy provádí moderátor podle svých časových možností -
většinou při čištění téma s množstvím mrtvých příspěvků. Což může být i jednou za několik let vzhledem
k množství témat. Pokud takový sloupec aktualizačních avíz výslovně vadí, upozorněte moderátora
standardním nahlášením příspěvku Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály a doplňujícím textem ve zprávě. Ne nahlášením všech jednotlivě. :)

_________________
ČTĚTE a přemýšlejte! Klidně se zeptejte. ;-)


25 lis 2013, 09:09
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

wow... :D

Zjistil jsem,že jsem málo zkušený uživatel :D ..... nebo to dělám fakt tak na " exkrement "?Ne,jen bych řekl,že pokud je tady seriál,kde je již celá sezona odvysílaná a někdo má již něco zkouklé,tak možná i uvítá popis děje v dílu+link v code....

Každopádně souhlasím s tím,že pokud je již celá sezona,tak je dobré hodit všechny linky do jednoho-upravím si svoje příspěvky a jsem za tuto drobnost rád.

Každopádně hodně serošů co momentálně frčí se svou Xtou řadou má pořád ještě dost dílů před sebou,takže v tomhle asi nevyhovím,jesliže vkládám nové díly sem na forum až po premiéře dílu.....

Za mě osobně bych konkrétně seriálovou sekci trochu rozčlenil třeba dle žánrů nebo cílové skupiny diváků a abecední uspořádání by taktéž nebylo od věci.Pominu věci jako link na první dva díly a pak nic a ty dva díly jsou až k druhé řadě :D Trochu stupidní přístup od vkladatele,ale ok,nemá každý čas nebo i možnost se konverzí a uploadem zaobírat....

Kdyby se tady na foru nepohybovalo tolik práskačů,tlačil bych sem toho přehršel.... Kolega co dělá dokumenty v HD + k nim i vytváří titulky a sem tam nahodí filmek v dost dobré kvalitce,co schodou náhod běží i v kině by mohl vyprávět....


Citace:
2. - Spam "dalších dílů" - Na tohle narážím docela často a osobně mi to přijde jako pokus si nahrabat více příspěvků a vytvořit svému uploadu reklamu způsobem který už zbytečně obtěžuje uživatele. Mluvím o příspěvcích které obsahují něco takového:

Přidán další díl (1x04 - Ctvrty Dil) viz. hlavní příspěvek: [odkaz na hl. příspěvek]

Mnohdy se také stane to, že podobných příspěvků je za sebou rovnou několik (pro více dílů), což už vážně nemá žádný pořádný účel. Někdo bude oponovat že se podle toho dá upozornit na nově přidaný díl u právě běžících seriálů, nicméně faktem je že v 95% případů jsou témata jedno/dvou stránková a toto zapotřebí není.

Podobnou věcí je také vytváření příspěvku pro každou sérii. Opět mi to přijde jako zbytečné zahlcování fóra, když v drtivé většině případů stačí 1 příspěvek.


Tak pokud jsem měl možnost se sám přesvědčit,tak pokud vkládám nový díl přes klik " editovat " příspěvek,tak PROBLÉM a pro mě vcelku zásadní je ten,že sice vložím nový odkaz na díl ale bohužel příspěk zůstane tam kde je ,tedy třeba 2-3 stránky za novým aktuálním příspěvkem-Přidán další díl!!!Z toho teda logicky plyne jediné-dodáš nový díl,ale jaksi pokud ho zrovna někdo nečeká,či nehledá konkrétní seroš,tak nic.... Prostě a jednoduše---- nový díl vkládat přes " edit " je jaksi o ničem,neb se o tom novém dílu vlatně dozví jen pár lidí :? Takže za tohle je třeba dát kartáč někomu jinému,nikoliv lidem co sem vkládají ....

Je faktem,že tahle seriálová sekce by chtěla drobet víc překopat a trochu více pozornosti.... Ale ....

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


25 lis 2013, 16:12
Profil
Private
Private

Registrován: 30 srp 2009, 21:05
Příspěvky: 15
Bydliště: LocationUnknownException
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

@ladan, @jkrejci77

Věřím že toto lze vyřešit i alternativně - viděl jsem to již někde a byla to možnost "bumpnout" příspěvek pomocí speciálního tlačítka - tím se dosáhlo podobného účinku jako u výše zmíněné metody psaní více příspěvků. Věřím že je technicky možné podobnou možnost implementovat i zde (například při editaci příspěvku přidat dobrovolnou možnost která toto provede).


26 lis 2013, 22:35
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

SGA píše:
@ladan, @jkrejci77

Věřím že toto lze vyřešit i alternativně - viděl jsem to již někde a byla to možnost "bumpnout" příspěvek pomocí speciálního tlačítka - tím se dosáhlo podobného účinku jako u výše zmíněné metody psaní více příspěvků. Věřím že je technicky možné podobnou možnost implementovat i zde (například při editaci příspěvku přidat dobrovolnou možnost která toto provede).

Nevím, jestli kvůli tomu má smysl zasahovat do systému fóra. Bylo by to nejspíš zneužitelné.
Někteří uživatelé si mazali (a mažou možná i dnes) své starší příspěvky a vkládají nové, aby byly
všem na očích a téma nezmizelo z první stránky fóra.

Rozumnější řešení je, aby moderátor včas při kontrole témat zbytečné a mrtvé příspěvky promazal.

V sekci Filmy (především Ripy a ostatní (CZ/SK audio), kde je největší pohyb) kontroluji témata
na první stránce a jakmile se tam objeví staré téma s větším množstvím příspěvků, vyčistím je od
nefunkčních a mrtvých příspěvků, ponechávám jen ty s informační hodnotou (i v případě, že odkazy
už jsou mrtvé). U starších témat bez aktualizace většinou jen na upozornění uživatelů, a k tomu
výběrové čištění u uživatelů s hacknutými obrázky nebo komplet mrtvými příspěvky (výmaz všech
zestárlých a nefunkčními obrázky zamořených příspěvků uživatelů, kteří už dlouho nic nového nevložili).

K udržení pořádku by to mělo stačit, staré neaktualizované nebo zaplácané SPAMem nahlašujte
výběrově (v sekci Filmy - Novinky ne!), není v časových možnostech moderátorů vyčistit vše.
Navíc kvůli zachování části "historie" v tématech nepovažuji za vhodné mazat všechna témata
s momentálně mrtvými odkazy, zvláště pak ne u známých a kvalitních titulů.

_________________
ČTĚTE a přemýšlejte! Klidně se zeptejte. ;-)


27 lis 2013, 00:09
Profil
Moderátorka
Moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2009, 09:36
Příspěvky: 346
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

jkrejci77 píše:
wow... :D
...Za mě osobně bych konkrétně seriálovou sekci trochu rozčlenil třeba dle žánrů nebo cílové skupiny diváků a abecední uspořádání by taktéž nebylo od věci....

...Spam "dalších dílů" - Na tohle narážím docela často a osobně mi to přijde jako pokus si nahrabat více příspěvků a vytvořit svému uploadu reklamu způsobem který už zbytečně obtěžuje uživatele. Mluvím o příspěvcích které obsahují něco takového:
Přidán další díl (1x04 - Ctvrty Dil) viz. hlavní příspěvek: [odkaz na hl. příspěvek]

Mnohdy se také stane to, že podobných příspěvků je za sebou rovnou několik (pro více dílů), což už vážně nemá žádný pořádný účel. Někdo bude oponovat že se podle toho dá upozornit na nově přidaný díl u právě běžících seriálů, nicméně faktem je že v 95% případů jsou témata jedno/dvou stránková a toto zapotřebí není.

Podobnou věcí je také vytváření příspěvku pro každou sérii. Opět mi to přijde jako zbytečné zahlcování fóra, když v drtivé většině případů stačí 1 příspěvek....

Patrně jsi nepostřehl, že abecední vyhledávání je nad novými díly. Stačí si jen vybrat písmenko nebo číslici v automatickém seznamu a hned budeš mít to, co potřebuješ. Proto už seznamy seriálů neaktualizuji.

Odkazy na další díl seriálu není spam. Je to upozornění na nový díl. Pokud je jich víc pod sebou, je to buď proto, že se to nechce uploaderovi mazat, nebo to neví, nebo dal odkaz někdo jiný. Mazat jde jen svůj poslední odkaz před uložením nového odkazu.

Příspěvky pro každou sérii jsou přehlednější než listovat v sáhodlouhém příspěvku. Například Simpsonovi mají 25 sérií. To potom kontrolovat, co je a co není mrtvé, je dost únavné.

Co mi ale dost vadí je vkládání třeba 24 obrázků k jednomu dílu. A zase 24 obrázků k dalšímu dílu. To je opravdu nepřehledné. Také psát podrobné vlastnosti ke každému dílu a mezitím jeden až dva linky na díl. Ale každý uploader má právo ukládat své linky jak chce, pokud dodrží pravidlo free downloadu.

To, že jsou většinou témata o jedné až dvou stránkách je výsledkem průběžné čistky témat. Když jsem začínala, bylo k jednomu tématu i 36 stran a většina příspěvků byla dead. A asi 1000 témat bylo mrtvých kompletně.

Poznámka:
Odkazy na nový díl jsou sice dobré, ale pokud jsou typu: V mém 1. příspěvku, tak jsou na bzum. Optimální je dát odkaz na původní příspěvek s adresou v url. Adresa příspěvku se zobrazí kliknutím na šipečku v levém horním rohu souhrnného příspěvku a pak tuto adresu dát do url.
Třeba pro tvůj příspěvek je to tato adresa:
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?p=2956525#p2956525


12 čer 2014, 18:51
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

Občas asi mám problém jak slovně vyjádřit jistou myšlenku.... proto možná moje příspěvky = slohová práce ve stylu cik - cak ...
Každopádně,tohle je hodně staré-tuším tak začátek roku?
Ale to je jedno... Házím bobíka na zveřejnění linků zde.... Času málo atd... A hlavně-né vždy se člověk zavděčí všem. Moje práce je dosti reuploadovaná a pokud najdu i ve forech věnovaných třeba country muzice nebo autotuningu debatu o tom,že moje práce je fakt dobrá a na velkých telkách prostě bomba,pak mám pocit,že to asi tak špatně nedělám.Jako vždy jsem " svazován " pravidly zdejšího fora,takže raději to dávám na " své " domovské servery a kdo si chce něco najít,ten si to najde.Takže se Eliro neboj,že toho sem budu flákat mrtě... Což vlastně ani nedělám.A pokud ano,tak to bude spíše sporadicky a staré věci co se tady v čechách blbě shání,nebo něco co tu není a já si myslím,že by si svůj okruh diváků našlo.
Každopádně dělám toho dost,takže každý si přijde na své.Blbý je to,že reuploadeři se většině případů ani nenamáhají odstranit z názvu " můj podpis " ,takže jsou bud´ líní,nebo to prostě fakt nedělám asi tak zle,že tam nechají i můj podpis,kterým jakoby zaručuju lidem solidní obraz. Posledních půl roku si raději SD verze dělám sám z HD vstupu,takže tam jsem schopen kvalitu výsledného videa ovlivnit :D Drtivá většina běžných lidí, si raději stáhne film i z titulky v obraze,kecne na gauč a kouká na to v TV.Já taktéž,neb na 19´ monitoru si takový Salem v 1080p teda moc neužiju :D
A už držím ústa ju? :D

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


12 čer 2014, 21:46
Profil
Moderátorka
Moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2009, 09:36
Příspěvky: 346
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

jkrejci77 píše:
Občas asi mám problém jak slovně vyjádřit jistou myšlenku.... proto možná moje příspěvky = slohová práce ve stylu cik - cak ...

Tak nějak tvojí odpovědi nerozumím. Jen jsem psala názor na to, co na fóru je a není, a to že jsem napsala, jak má vypadat odkaz nebylo osobní, jen jsem jako příklad použila tvůj příspěvek. V žádném přípaadě jsem tě nechtěla urazit. Jestli jsi to tak chápal, tak se omlouvám.


13 čer 2014, 01:33
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

??? Já to pochopil jako výtku k těm mým příspěvkům v sekci seriálů.... Je pravdou,že jsem dával 4-6 screenů v malém formátu s možností plného náhledu(upload na zdejší img hosting) a i to,že jsem dával jednotlivé díly někdy i s popisem... Také jsem vždy dával YouTube video s ofiko trailerama,které jsi ty s oblibou mazala ;-) ,ale nic...

JAk jsem psal,dávat sem budu věci spíše postarší-na českých serverech hůře či vůbec sehnatelné nebo i nové seroše které jaksi unikají pozornosti,no i přesto jsou vcelku dobré-viz seriál In the Flesh.Je tu sice řada 1-tedy 3 díly ale druhá serie ???A to je již odvysílán 6tý závěrečný díl :D
O Vikings loni ani nemluvím... ? Nebo naprosto skvělá věc Angels in Amerika?TAky nic.... mám tady(na HDD) toho dost a nemyslím si že špatné seriály-jen jsem poněkud -promin´ ten výraz - znechucen tím,když sem dám příspěvek-tedy komplet popis děje dle ČSFD + ostatní náležitost a video z YouTube s traileremi a linky na stažení.K tomu dám náhled screenu,aby " divák " věděl co má čekat za obraz... Ve výsledku tedy potencionální divák ví co má čekat,tuší o jaký žánr jde a díky traileru i se má na co těšit.

Pak mě napomeneš za to,že máš zahlcenou sekci díky lidem jako jsem já.... Ok,tak na to dlabu.Když je to tak strašně špatně... divný je to,že i na pitomejch torentech vidím u většiny filmů do čeho jdu,na zahraničních forech je to co jsem ssem dával já normál a nijak nevybočuje z normálu.
Hele,nic... nechme to spát.

Já jen měl takovou ideu,že seriálová sekce by mohla být roztříděná minimálně tagy na žánry a ony žánry ještě rozhozené do podsekcí.Myšleno ve smyslu-animáky,sci-fi,mystery atd. a třeba v sekci animáky mít podsekci pohádek,ve sci-fi akční,romantické atd... Takže pokud bych měl v tagu např romantika-kliknu- a mám otevřeno vše s popisem romantika... A abecední členění v těch sekcích-né že kliknu třeba na D a vyjede mě dvoustránka se seriály na D.Tedy řeknu sekce sci-fi-klik na D- a mám tu třeba 6 serošů.Chápu že by to byla práce,ale... Víš sama,že jsme si na podzim vyměnily i pár SZ a mám dojem,že jsem ti nabízel pomoc ve tvém úsilí.

Osobně bych teda uvítal-coby rodič dvou malejch kluků- sekci pro děti.Takovej Postman Pat či Mašinka Tomáš,Včelka Mája 3D 2013 ... Lovit to přes hledej?Proč... Chci něco pro kluky-tak najedu do sekce pro děti a tam si vyberu i třeba zajímavější pohádku než Mašinku Tomáše.Takovej Pižla Mžik je taky dobrej.... Chápeme se už?Doufám že již ano.

Je pravdou,že když jsi začala sekci dělat,tak tam byl teda brajgl pěknej,no pročištěno sice máš,ale ... Mám na to svůj názor,přít se nechci a nestojí to za to... Myslím že jistý screen s počtem stažení jednoho dílu seriálu serálu The Walking Dead,co jsem ti poslal v SZ mluvil za vše a momentálně je to vše ještě někde jinde :D
Každopádně ti držím palce v boji se spamery :-)

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


13 čer 2014, 02:44
Profil
Moderátorka
Moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2009, 09:36
Příspěvky: 346
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

jkrejci77 píše:
??? Já to pochopil jako výtku k těm mým příspěvkům v sekci seriálů.... Je pravdou,že jsem dával 4-6 screenů v malém formátu s možností plného náhledu(upload na zdejší img hosting) a i to,že jsem dával jednotlivé díly někdy i s popisem... Také jsem vždy dával YouTube video s ofiko trailerama,které jsi ty s oblibou mazala ;-) ,ale nic...

Pokud se nepletu, tak jsem trailery s YouTube nemazala, jen jsem je dávala do code. Podle pravidel by neměly příspěvky obsahovat živé linky vedoucí mimo fórum. Kdyby ty screeny byly jen po kliknutí na ně, tak bych je nechala, ale je v nich kromě úvodního obrázku i ten živý link a opravdu nevím, jak bych tuto situaci měla řešit. Někteří uploadeři také dávají trailery nebo screeny, ale ne v živých odkazech. Bývá to soubor malé velikosti na nějakém serveru, a to v pohodě nechávám.
Ty náhledy, pokud se dobře pamatuji, byly nadměrné velikosti, a potom, co jsme si psali, jsi velikost upravil a dále jsem do toho nezasahovala. Nechávám ty sestavy obrázků, ale líbit se mi to snad nemusí. Nebo ano?
Mi ty obrázky a náhledy mezi každým dílem dost přidávají práce. Orientovat se tím při editaci není nic snadného. Totéž je, ale to není tvůj případ, kdy jsou ke každému dílu napsané parametry uploadu třeba na 18 řádcích a pak 2 až 3 linky na download a zase ten komentář a daší linky. Když má série třeba 22 dílú, tak si to spočítej, co musím projít, když třeba z těch 2-3 serverů odstraňuji 1-2 mrtvé linky a jeden nechávám.
Tvoje návrhy ohledně seriálů pro děti splňoval asi seznam animovaných seriálů, ale potom, co byl zavedený automatický seznam to bylo spojeno dohromady a nemám jak do toho zasáhnout. To by musel vlastník zasáhnout do softwaru seznamů, a to je mimo moji pravomoc. Vzhledem k tomu, že jsem seznamy neaktualizovala průběžně, se mi je nechce znovu tvořit . Už jsem je tvořila jednou a 2 měsíce potom, co jsem na nich ztrávila hodiny času, byl zavedený automatický seznam, který to hodil dohromady.


13 čer 2014, 12:15
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2009, 15:21
Příspěvky: 362
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

ladan píše:
...vyčistím je od nefunkčních a mrtvých příspěvků, ponechávám jen ty s informační hodnotou (i v případě, že odkazy
už jsou mrtvé). ...


Ano kolego. A díky tomuto přístupu byla sekce např. "Hudba - soundtracky" asi z 95% mrtvá (nepoužitelná), ale s jakousi pofiderní informační hodnotou. Proč likvidujeme "Smetiště", když si vyrábíme nová, přímo ze sekcí?

_________________
Pokud mohu, funguji. Funguji jak mohu.


13 čer 2014, 12:21
Profil
Moderátorka
Moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2009, 09:36
Příspěvky: 346
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

jkrejci77 píše:
... JAk jsem psal,dávat sem budu věci spíše postarší-na českých serverech hůře či vůbec sehnatelné nebo i nové seroše které jaksi unikají pozornosti,no i přesto jsou vcelku dobré-viz seriál In the Flesh.Je tu sice řada 1-tedy 3 díly ale druhá serie ???A to je již odvysílán 6tý závěrečný díl :D
O Vikings loni ani nemluvím... ? Nebo naprosto skvělá věc Angels in Amerika?TAky nic.... mám tady(na HDD) toho dost a nemyslím si že špatné seriály-jen jsem poněkud -promin´ ten výraz - znechucen tím,když sem dám příspěvek-tedy komplet popis děje dle ČSFD + ostatní náležitost a video z YouTube s traileremi a linky na stažení.K tomu dám náhled screenu,aby " divák " věděl co má čekat za obraz... Ve výsledku tedy potencionální divák ví co má čekat,tuší o jaký žánr jde a díky traileru i se má na co těšit.
....

Uváděných seriálů tady byly, ale byly většinou mrtvé. Nenechávám taková témata v topiku, ale přesouvám je na smetiště, někdy i s mrtvými linky, někdy už z částečně protříděnými příspěvky se zbytkem 1-2 off linků.
Pokud jde o představu o filmu, k tomu je odkaz na CSFD a IMDB, tam je k tomu spousta informací a proto jsou požadovány v příspěvcích. Jestli je někdo líný se tam jít podívat, tak to asi nepotřebuje. Warcenter nemá suplovat informační hodnotu českosloveské filmové databáze ani IMDB.
Screen jako ukázka kvality ano, ale stačí jeden obrázek, který ukáže náhled kvality. Není třeba je dávat ke každému dílu. Také parametry stačí k jednomu dílu za předpokladu, že je série stejné kvality. Linky bych měla nejraději pro každý server zvlášť 1-157 a pro jiný server taktéž. Některé servery vydrží déle, jiné ne. Pak je čistka snazší.
Pokud jde o trailery, tak ty nemusím. Zažila jsem si to kdysi dávno na filmovém festivalu, kdy jsem viděla sestřihané ukázky k filmu takové, že už jsem ani neměla potřebu na ten film jít. Obdobný názor mám i na dnešní trailery, protože to je vytržené z filmu a má zcela zanedbatelnou hodnotu. Leckdy to ukazuje jen to nejatraktivnější a po shlédnutí celého filmu nastane velké zklamání.
Pokud jde o podsekci pro děti, tak tomu jsem se hodně rozepsala v SZ.

------------------
Dodatek:
Topik
In The Flash / EN je de facto mrtvý, zůstalo tam jen několik neopravených linků na czshare a tedy se na sdilej nedají najít a stáhnout. Většina uploaderů si tyto linky inovuje. Tam, kde to není upraveno, to promazávám.


13 čer 2014, 13:50
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

ZA mě osobně je to tak,že Elira má jaksi " svojí " představu viz názor na trailery,či odkazz na ČSFD... Jako pardon,ale z oficiálního textu distributora mám tedy i u dobrých filmů pocit,že to bude škoda času a komentáře rádoby odborníků na filmový žánr.... JAko pardon,ale třeba již mnou zmíněná serie Angels in Amerika... Já chlap u toho měl chvílema slzy v očích.Skvostná věc a hromada blbců jí na ČSFD totálně odsoudila.Takže tohle bych teda nebral vůbec vážně.Jako základní info možná,ale nic víc...

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


14 čer 2014, 23:09
Profil
Moderátorka
Moderátorka
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2009, 09:36
Příspěvky: 346
Příspěvek Re: Nápad/doporučení pro sekci Seriály

jkrejci77 píše:
ZA mě osobně je to tak,že Elira má jaksi " svojí " představu viz názor na trailery,či odkazz na ČSFD... Jako pardon,ale z oficiálního textu distributora mám tedy i u dobrých filmů pocit,že to bude škoda času a komentáře rádoby odborníků na filmový žánr.... JAko pardon,ale třeba již mnou zmíněná serie Angels in Amerika... Já chlap u toho měl chvílema slzy v očích.Skvostná věc a hromada blbců jí na ČSFD totálně odsoudila.Takže tohle bych teda nebral vůbec vážně.Jako základní info možná,ale nic víc...

Co se týká odkazů na csfd a imdb, je to v pravidlech. Stručný popis děje není na závadu, ale opravdu tento server není určen k informování o filmech a seriálech v plném rozsahu. Svůj názor na trailery jsem napsala a kritizovat mě v úvozovkách je nefér. Co se týká Andělů v Americe, tak to téma bylo mrtvé, proto v nabídce není. Velice nepěkně jsi kritizoval názory v diskuzi na CSFD k tomuto seriálu. Mi osobně to nic neříkalo, jeden díl jsem si stáhla a tím to končí. Je to otázka tolerance, která tobě, podle tvých vyjádření, chybí. A tebou zmiňovaná nabídka seriálů pro děti není širší prostě proto, že je tady moc uploadeři nedávají. Zřejmě jim už děti odrostly a tedy už se o dětská tématy nezajímají. Ta, co byla, jsou už většinou mrtvá. A nevidím jediný důvod, proč je v sekci nechávat. Jsou tam, kde patří. Na smetišti. Respektuji spoustu věcí, které mě nezajímají nebo jsou pro mě nepřijatelné. Ale to, že tady jsou, je věc možnosti výběru jak uploaderů, tak downoaderů. Např. já osobně si nikdy nestahuji nic s napevno vloženými titulky v obraze. Ale kdo chce, ať si to stahuje.


17 čer 2014, 04:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze