fastshare
HOUBA
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 17:46





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 HOUBA 
Autor Zpráva
Captain
Captain

Registrován: 04 kvě 2007, 23:41
Příspěvky: 265
Příspěvek Re: Houba

Re: Houba

HOUBA- U ŠÍLENA NESERSRNY(CZ 2007) - Punk

Deska začíná od konce. První song je totiž Vězení. Tato rychlá píseň pojednává o zoufalství, které zažívá člověk, který nemůže či nechce žít mezi lidmi a tak živoří ve svém vězení čtyř stěn. Rozhodně je to jeden z vážnějších textů na desce. Trocha mozkové masáže neškodí, že? Z úplně jiného soudku čerpá Houba v druhé věci s názvem 23 x Pang. Začne se na vás sypat v superrychlém tempu s vtipným textem, který já osobně chápu ve dvou rovinách, v té první se kapela trochu vysmívá všem těm „pravejm“ punkerům, v té druhé to částečně smazává textem „každej to sví, o punku ví“. Prostě punkerem je člověk hlavně ve své hlavě, ale to zdaleka ne všichni pochopí. Parodií a rýpnutím do všech fotbalových vlastenců, kteří to své jepičí vlastenectví opustí spolu s kocovinou z oslav vítězství, je kousek My to nacvičíme. Osobně mám rád fotbal a sám si ho občas rád zahraju, ale hloupé heslo, o kterém to celé je, rád skutečně nemám. Život jako voda je velmi zajímavá věc, která mě osobně na první poslech připomíná vynikající kapelu Už jsme doma. Osobně se mi propojení punku s dechy zamlouvá a Houba to zvládla na výbornou. Další vážnější skladbou je Šašek, který se směšným už narodil. Text k téhle písničce je jeden z vrcholů alba. Atmosféru odlehčí následující Sráči. Líní, kynutí strejdové se možná jednou stanou i z vás. Zatím si ještě můžete vesele zaskákat na tuhle příjemnou písničku. Až tato skončí, bude následovat Tisíceré díky. Minimálně ve stejnojmenné věcičce, kde POZOR zazní klavír. Houba se s nástroji na této desce opravdu vyřádila. To, že se Houba tentokrát nachází spíše ve vážné poloze než té rozjuchané, dokazuje Krajina stínů. To je kvalitně zahraný punkrock, co místo slovíček, které proletí uchem, opět donutí přemýšlet, ale abyste nehloubali příliš dlouho, koná se Večírek pro všechny ztroskotance snad na odlehčenou. Již jsem se dneska jednou zmiňoval o dechové sekci a Kradená svatozář přináší repete. Mírně moralizující text a rychlé tempo vystřídá na závěr desky, notně ponurá a pomalá píseň Ve jménu vlajky. Pacifistická agitka nakonec je opravdu velké sousto, ale ruku na srdce, které slovo v ní není pravdivé.

Seznam skladeb:
01. Vězení
02. 23x Pang
03. My To Nacvičíme
04. Život Jako Voda
05. Šašek
06. Sráči
07. Tisíceré Díky
08. Krajina Stínů
09. Večírek
10. Kradená Svatozář
11. Ve Jménu Vlajky
Délka: 34:50

DOWNLOAD
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


27 srp 2008, 20:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze