fastshare
KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2210
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 bře 2024, 07:59





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-) 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Sem můžete vložit svá přání k problematice "CZ/SK ozvučené filmy", nápady, stížnosti, informace apod. k moderátorům. Příspěvky nebudou smazány do vyřešení problému, splnění přání, vyřešení stížnosti nebo vysvětlení nejasností v této filmové sekci.
Příspěvky s trvalou informační hodnotou obsahu nebudou mazány vůbec.

_________________
ČTĚTE a přemýšlejte! Klidně se zeptejte. ;-)


25 srp 2011, 06:27
Profil
Private
Private

Registrován: 25 dub 2011, 21:06
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

zdravím už nějakej pátek sem chodím a to nové seřazení sekcí no nevim já osobně si asi nezvyknu protože když hledám nějakej film tak než ho najdu strávím tu půl dne. dřív to bylo přehlednější rychlejší a lepší

A co se na vyhledávání změnilo k horšímu?
Ripy malého rozměru jsou pořád v jediném oddělení, a když chci vyhledávát jenom ripy,
tak nemusím honit vyhledávač přes všechny další (pod)sekce.
Když chci vyhledávat přes všechny s CZ/SK zvukem, je to stejné jako dřív,
jenom se změnil název sekce
z "Filmy CZ/SK a CZ/SK dabované" na "Filmy CZ/SK audio". :)
ladan


Naposledy upravil ladan dne 27 srp 2011, 00:21, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


26 srp 2011, 16:24
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class
Uživatelský avatar

Registrován: 27 kvě 2008, 23:43
Příspěvky: 40
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Tak já teda nevim,co se vám na tom nelíbí,zatim jste nikdo neuvedl co konkrétně se vám nelíbí,ale mě se to líbí,je to přehlednější.


28 srp 2011, 00:05
Profil
Private
Private

Registrován: 24 kvě 2009, 06:30
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Ahojky. Mě osobně se teda nové uspořádání moc líbí. Dávám za něj adminovi 1+. Aspoň člověk ví, co doopravdy tahá. :D ;-)


28 srp 2011, 08:49
Profil
Private
Private

Registrován: 30 zář 2010, 13:32
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

V CZ/SK Audio by se mi libilo jeste rozdeleni i na sekce "'Filmy CZ/SK produkce"" a "'Filmy zahranicni "'

Možné by to jistě bylo. Poptávka po takovém rozdělení zatím nebyla, navíc některé české či slovenské
či dříve československé filmy byly natočeny v koprodukci se zahraničními partnery. I proto, zdá se,
že není o oddělování původu velký zájem. Zvláště v současné době, kdy i ve světové produkci filmů
hraje zásadní roli spíš obsah, obsazení herci, než původ.
ladan


Naposledy upravil ladan dne 31 srp 2011, 20:26, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


31 srp 2011, 20:02
Profil
Private
Private

Registrován: 21 kvě 2009, 16:00
Příspěvky: 1
Příspěvek Kde jsou ostatní linky

Kde jsou ostatní linky?

To už neni Warcenter na který jsem se zaregistroval. Kde jsou ostatní linky. Ať kliknu na jakýkoliv film, tak jsou všude odkazy na stovky linků hellspy! Co to má za význam? Mají snad nějaký monopol? Kde je Rapidshare a ostatní linky. Kde zůstal původní smysl nabídky zdarma, nebo za poplatek. teď už je to jenom obchod. Jednou jsem tu strávil asi 4 hodiny a našel jsem jeden film zdarma. To už je o něčem jiném než byl původní záměr. Pro mne je lepší koupit si za 50 Kč film v trafice, než zde strávit půl dne bez jistoty nalezení toho co hledám.

Gandalf


Poznámka moderátora:
Od roku 2009 se udála spousta věcí. Třeba ta, že Rapidshare.com si před rokem (konec června 2010)
vyhnal snad většinu uživatelů ke konkurenci a zrušil bodové bonusy, o nasbírané body se uploadery
ještě pokusil okrást krátkým časovým limitem k jejich převodu. Takže po této stránce "zavřel krám".
A naštval masy lidí po celém světě...

Free serverů je spousta, ale s rostoucími datovými objemy už to úplně zadarmo nejde. Ale jde to
pořád. Jenomže Česko i Slovensko jsou jazykově uzavřené a proto je i konkurence v dabovaných
filmech a nabízených serverech malá. I navzdory tomu se dá stahovat velmi levně, třeba ti, co si ještě
na poslední chvíli koupili roční paušál na share-rapidu za stovku (CZK) jsou ve výhodě.
Ostatně, ani Rapidshare.com nebyl zadarmo, ale za 55 EUR na rok (Premium účet).
Dnes už jej kupovat nemá asi smysl, je spousta dalších serverů... Zkuste uploadery honící se za
finančními bonusy přesvědčit, aby uploadovali jinam... ;-)

Nebo zkus jít do konkurence a uploadovat na free servery s malým omezením stažených dat.
Je jich celá řada a stále se mění nabídka a přesouvá jinam...

Hellshare se chlubí největšími bonusy, tak ty peníze někde vzít musí. :)

Dobrý uploader nabízí stejné soubory z několika různých serverů ("zrcadlové" uploady).
Není problémem při vhodně zvolené kombinaci stáhnout třeba 40 GB za den ve free režimu
současným stahováním několika souborů z více serverů najednou i když každý má pro tento
režim stanovený limit (max. datový objem denně nebo omezení rychlosti stahování free režimu).
Limit ale nemusí být nutně pevně stanoven, při rostoucí zátěži se podmínky mohou průběžně
měnit (sníží se rychlost free downloadu a/nebo se prodlouží čekací doba do startu stažení
dalšího souboru).

ladan


Naposledy upravil ladan dne 30 pro 2013, 22:33, celkově upraveno 3
Sloučeno do "CZ/SK Lampárna"


01 zář 2011, 19:40
Profil
Private
Private

Registrován: 27 črc 2009, 09:02
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Rozdělení je fajn ale chtěl sem se zeptat jestli by to nešlo rozvést trochu víc. Třeba tu podskupinu alespoň ještě dělit na anime, komedie atd. Dost by mi to ulehčilo život když hledam něco pro prcka. Jinak jednoznačně fajn.

Poznámka MODerátora:
Je mi líto, ale takovému přání nemůžeme vyhovět, protože s každým dalším (podrobnějším) dělením
podle žánru by narostlo množství různých (pod)sekcí k naprosté nepřehlednosti.
Podobný problém řešíme v sekcích Hudba...
Rozhodně je dobré vědět předem, co potřebuji najít, a použít "Vyhledání", než zavádět spoustu
různých "šuplíků", které pak vedou spíš k dezorientaci. Mám s tím osobní zkušenost z jiných webů,
kde pak často ani s pomocí vyhledávání nenajdu známé tituly, resp. množství nalezených odkazů je
příliš velké a mnohé jsou nefunkční.
Už teď mají uživatelé problém s orientací, kam svůj příspěvek vložit, a poslední raritou (dnes) je
vadná CAM kopie s nesynchronním CZ zvukem Harry Potter 7-2 vložená s dalším obsahem přímo
pod varování, že za ni bude uživateli zablokován přístup na web a příspěvky smazány. ;-)
ladan


Naposledy upravil ladan dne 19 zář 2011, 20:31, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


19 zář 2011, 06:42
Profil
Private
Private

Registrován: 04 črc 2009, 13:30
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

U mnoha filmů cz/sk spoustu nefunkčních linků :)

Poznámka moderátora:
Nefunkční linky jsou důsledkem toho, že vyhledávací BOTi (roboti, jako třeba Google)
hledají všechny odkazy na soubory u komerčně atraktivních filmů. Jakmile najdou, nahlásí je
a jsou ze serveru smazány. No a protože si uploadeři (až na vzácné výjimky) své linky nijak
nechrání, rozbíhá se kolotoč neustálého nahrávání a mazání. Množství "mrtvých" přispěvků
je jenom důsledkem tohoto stavu.
Množství lidí ochotných je ve svém volnu vyhledávat a mazat je mnohem menší, než těch,
co sem vkládají neustále nové příspěvky.

;-)


Naposledy upravil ladan dne 28 zář 2011, 13:54, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


24 zář 2011, 14:00
Profil
Private
Private

Registrován: 11 kvě 2009, 21:45
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Nebylo by možné do filtrování "Zobrazit témata za předchozí:" - "Všechna témata, 1den..." a pak v následující volbě "Seřadit podle" přidat možnost vyhledat dle" čas založení"? Určité by to pomohlo při zjišťování nově přidaných filmů a nebylo by nutné kontrolovat mnohdy několik stránek, které sice obsahují nové příspěvky ale většinou u starých témat.


Poznámka MODerátora:
Základní seznam témat je uspořádán podle data vložení posledního příspěvku od nejnovějšího k nejstaršímu.
Spolu se seznamem vytvořeným podle abecedního pořadí je pro běžnou orientaci podle mě dostačující.
Témata jsou značena rokem premiéry v kinech, takže by neměl být problém je mezi těmi nejnověji aktualizovanými
najít s pomocí vyhledávání zadáním podsekce a roku podle přání uživatele. Nově přidané filmy se většinou pohybují
na prvních stránkách základního seznamu.

Přidávat další možnosti volby vyhledávání za současných technických možnosti serveru i systému fóra, na němž
je warcenter.cz provozován, asi není příliš vhodné. Jsme rádi, že se konečně podařilo z majitele webu "vytáhnout"
některá dílčí zlepšení vyhledávání a zavést automatické vytváření abecedního seznamu témat. Historické, pracně
ručně sestavované seznamy můžeme poslat na Smetiště...
ladan

;-)


Naposledy upravil ladan dne 01 led 2012, 18:58, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


17 pro 2011, 23:42
Profil
Private
Private

Registrován: 01 úno 2009, 10:21
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Prosím měl bych dotaz v sekci filmy CZ/SK je plno filmů s dvěmy dabingy český a slovenský. Když si film stáhnu jak udělám aby byl jen v češtině? Děkuji

Odpověď moderátora:
Pokud mám rozumět otázce tak, že se ptáš jak při přehrávání zvolit češtinu, pak je to jen
otázka přehrávání v přehrávači s možností výběru z více jazyků (volba z menu).

Jestli se ptáš, jak odstranit jeden či více jazyků z kontejneru, v němž je film s příslušenstvím
uložen (obvykle *.avi nebo *.mkv), pak je to jen otázka volby SW, který to umí, a naučit se
s ním zacházet.
ladan


Naposledy upravil ladan dne 07 úno 2012, 16:43, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


07 úno 2012, 16:18
Profil
Private
Private

Registrován: 01 úno 2009, 10:21
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

děkuji za odpověď a myslel jsem to tak že když film spustim běží mi oba jazyky současně a pokud by to spravil nějaký program prosím o radu jaký je nejvhodnější. Děkuji

Odpověď moderátora:
Neschopnost výběru jazyků či titulků z více alternativ je bohužel standardní vlastností
Windows Media Playeru.
Microsoft zřejmě nemá zájem podporovat moderní formáty. Uživatelům nezbývá, než
tenhle vnucovaný a nicneumějící přehrávač videa ignorovat a použít některý z řady volně
dostupných přehrávačů. Mohu doporučit třeba Media Player Classic Homecinema
(MPC Homecinema), s nímž by něměly být problémy. Je i několik dalších velmi úspěšných,
doporučuji něco si o přehrávačích videa "vygooglovat".
ladan


Naposledy upravil ladan dne 12 úno 2012, 03:02, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


09 úno 2012, 23:00
Profil
Private
Private

Registrován: 18 říj 2011, 17:19
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Zdravím. Prosím vás, nešla by udělat nová sekce Filmy CZ/SK dubing novinky? Sekce by obsahovala nejnovější filmy v češtině. Něco jako je sekce Filmy-novinky akorát zde by byly filmy v češtině nebo SK. děkuji za odpověď.

Odpověď moderátora:
Sekci Filmy - Novinky už máme - pro všechny filmy dohromady. Za NOVINKU je považován film, který jde
právě do kin a ještě nebyl vydán do komerční prodejní sítě na digitálních nosičích záznamu (DVD a BluRay
disky). Jakmile se film objeví v dalších sekcích, znamená to, že už na digitálních nosičích vydán byl nebo
v nejbližší době půjde do prodeje. Tím jeho život coby "novinky" končí a je při tomto řazení zbytečné
vytvářet další sekci. Jak už jsem odpovídal jednou, nové filmy lze snadno dohledat podle roku premiéry,
který je povinnou součástí názvu téma v sekci Filmy. Stačí uvést ve vyhledávání rok a zadat vyhledávání
pro Filmy - CZ/SK audio, a přehled máš podle vlastní volby pro kterýkoliv ročník. Víc snad netřeba.

Na sledování filmových novinek obecně a povídání o nich jsou určeny různé specializované filmové stránky,
jako IMDB.com, ČSFD.cz, FDB.cz a podobné. Kromě těch vysloveně reklamních, jichž je plný Internet.
ladan


Naposledy upravil ladan dne 12 úno 2012, 03:33, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


11 úno 2012, 23:08
Profil
Private
Private

Registrován: 08 pro 2012, 12:26
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Ahojte, ako zisitm ake je to 3D? či vedla seba alebo pod sebou? napr.
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

prometheus, pri väčšine to je napísane prip. je tam screen a viem ake to je ako napr.:
h-sbs > vedla seba
h-ou > pod sebou
ale je tam jedno že Prometheus (2012) 3D 1080p BluRay CEE AVC DTS-HD MA 7.1 a je to v ISO a ma to 45gb ako viem či je to sbs alebo ou? prečo to ma tak vela gb? išlo by prehrat aj z HDD v tv?
mam pasivnu 3d
za odpoved vopred ďakujem

MODERÁTOR:
Ptáš se na mnoho věcí najednou. Některé už byly diskutovány (viz diskuse nebo sekce HD 3D) nebo popsány
moderátorem 3D sekcí (sellenen). Jedna věc je záznam na disku BluRay, a druhá věc, jaký systém 3D záznamu
dokáže která TV přehrát. Přímo z bluRay nejspíš žádná nebo jenom velmi omezený počet typů.
Doporučuji dohledat si potřebné informace s pomocí Google.


Naposledy upravil ladan dne 19 pro 2012, 00:44, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


18 pro 2012, 20:56
Profil
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 02 srp 2009, 20:05
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Reaguji na dotaz zick-zack.

Výpis o informaci videa a zvuku to není rozhodně zbytečné v sekci HD a 3D, já si bez toho žádný film pomalu ani nestáhnu aniž bych věděl v jakém to je zvuku atd.

Ale měl bych i radu dát do pravidel v sekcích HD a 3D kde je toto info správné, aby uploadeři (včetně mě) dávali toto info to tagu "SCHOVEJ"
Info u příspěvku bude a zabere daleko méně místa než když se vloží jen do tagu "CODE"

Já už tohle používám nějakou dobu u mých příspěvků tak by mohli i ostatní.
Přece jen by mě zajímalo k čemu je tady k dispozici ten tag "SCHOVEJ" když se zřídka využívá.

Poznámka moderátora:
Tag "Schovej" používán je, ne však masově. :) Jakmile se schová kompletní výpis "MediaInfo",
vzniká problém nedostatku informace při běžném prohlížení. Někdo napíše základní tech. data
a k tomu přiloží schovaný kompletní výpis MediaInfo. Je to však spíš na individuálním rozhodnutí.
Nechci tady provozovat zbytečný "administrativní teror". Což pro některé znamená už výpis
z MediaInfo samotný. :shock:
Takže MediaInfo v HD sekcích povinné a "nadstandard" ponechávám k volné úvaze autora příspěvku.
Pro někoho je jednodušší popojet s posuvníkem nahoru či dolů, než proklikávat schované INFO.

U starých příspěvků se smazanými odkazy a kvalitní informací ke konkrétní release vkládám
výpis do tagu "Schovej" automaticky. Otevře si jej opravdu jenom ten, kdo má zájem o kvalitní
info k release, která už třeba v dalších příspěvcích není zastoupena.
;-)


Naposledy upravil ladan dne 10 dub 2013, 12:06, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


27 úno 2013, 15:42
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 28 črc 2009, 12:41
Příspěvky: 222
Příspěvek Re: KNIHA PŘÁNÍ A STÍŽNOSTÍ aneb "CZ/SK lampárna" :-)

Jsem pro přidání sekce UHD/4K filmy CZ/SK s radostí se zmocním výsady moderování této sekce :-P ... no každopádně 1080p začíná být out. Někteří vykukové postují filmy v otřesné kvalitě film kolikrát splňuje jen rozlišení ale bitrate je někde na úrovní AVI DVD Ripu z doby před 7 lety....


Stanovisko moderátora:
Admin, kerý by takové úpravy mohl provést, se nehlásí na požadavky moderátorů, takže odsud pomoc očekávat nelze.
Chtěl jsem zrušit už prázdné sekce DVD pro jejich naprostou zastaralost a nefunkčnost a nahradit je sekcemi 4K/2160p. Žádná odpověď...

Řešením je vkládání filmů 4K/2160p do HD sekcí, kde by nemělo vadit, že sdílí společný prostor s ostatními rozměry, HD/720p počínaje, obecně používaným standardem je Full HD/1080p. U aktualizovaných témat upravuji nebo vyřazuji staré příspěvky, které už nenesou žádnou informační hodnotu pro dnešní dobu.
Bitrate pro HD a Full HD je stanovena jako minimum obrazového datového toku 3000 kbps. Menší jsou jenom v sekcích "Ripy a ostatní". Na tom není potřeba nic měnit.

Podobný problém s malými datovými toky je i u vkládaných kopií 4K/2160p. Protože mají čtyřnásobnou plochu obrazu, měla by být jako minimum i čtyřnásobná bitrate oproti Full HD/1080p, tedy 12 Mbps, jinak vkládání 4K kopií nedává smysl. Navíc je i problém s použitými systémy komprese (snížený barevný kontrast obrazu), které umí využít jen k tomu vhodné TV přijímače.

Pokud tedy můžeš/chceš nějak přispět k obecnému rozšíření 4K/2160p kopií, můžeš připravit informační texty pro ty, kteří mají zájem si je stáhnout a přehrát v reálných barvách.

_________________
OS: Windows 10 PRO x64
CPU:AMD Ryzen 7 2700X Black (OC: 4.3 GHz)
MB: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING
RAM: ADATA XPG SPECTRIX D41 16GB (2x8GB) DDR4 3600 Mhz
GPU: Sapphire Radeon NITRO+ RX 580 8GB Special Edition
Zdroj: Forton AurumS 600 WATT
Disk:Kingston HyperX Savage - 240GB + TOSHIBA - X300 - 4TB + TOSHIBA X300 - 10TB


Naposledy upravil ladan dne 14 kvě 2023, 23:33, celkově upraveno 1
Vložena poznámka k příspěvku


14 dub 2019, 21:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze