fastshare
Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihovánky
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2210
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 bře 2024, 06:24





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihovánky 
Autor Zpráva
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 01 kvě 2009, 19:11
Příspěvky: 23
Příspěvek Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihovánky

Starú diskusiu som uzamkol a hodil na smetisko, už nemalo zmysel ju tu držať.
Niekoľko vecí sa už zmenilo a ďalšie sa dúfam zmenia v priebehu času ( k lepšiemu samozrejme )

Chcel by som, aby sa tu rozbehla otvorená diskusia ohľadne tohto fóra a hlavne ohľadom vystrihovačiek a knih.

Každý názor je vítaný, jedinou podmienkou je vyjadrenie sa v Českom, alebo Slovenskom jazyku,
pre slovak a czech non-speakerov odporúčam google translator :)

Samozrejme urážanie, nadávanie a iné neprimerane formy agresívnej komunikácie nebudú tolerovane a príspevok bude,
bud upravený, alebo úplne zmazaný

Prosím tých, ktorý ešte úplne nezmenili lokál a sú stále verný aj Warcentru, aby napísali, co máju takpovediac na srdci


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Zaujíma ma Váš názor na niektorých užívateľov fóra ( slušne )
2. Ste za vytvorenie systému pravidiel ? ( výzor a forma príspevkov, podpis )
3. Podeľte a o návrhy na zlepšenie
4. Volná diskusia


21 srp 2011, 00:18
Profil
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

S kým a o čem by jste chtěli diskutovat? Co tu doopravdy zůstalo?
Lidé co jsou zvyklí nakupovat za pět prstů a nebo za "warmoney".
Ale vlastní peníze do toho nikdo vložit nechce.
Přitom to:

za a) není tak drahé a za
b) je toho fůra v nepoužitelném stavu, takže si to přímo o re-sken samo říká.

Chce to někdo vůbec pozvednout na dřívější úroveň? Prosím, tak ať začne. Ať vezme pár tisíc reálných kaček, nakoupí cz modely a hurá do toho. A pak zjistí to samé co my přede dvěma lety. Přijdou soudruzi a začnou toho zneužívat v zájmu lepších zítřků. A když se do nich pak obujeme, tak vyskočí repostéři a lidé jako je romfolmar a celá ta stará partička okolo co v podstatě nic kromě ledompota a jeho archívu nemají a pojede to na novo.

Tohle prostě nelze dělat stejným stylem jako dříve. Hlava nehlava.
Komunita není přeci o tom, že jeden platí a deset se veze "zadáčo" stylem "tisknu v práci či za fotříkovy penízky".

Musí se to malinko "vychytat" jinak totiž zase budou cépéemkaři kňučet, že poškozujeme jejich "zájmy".
Ale co to jsou za zájmy? Vydávání "dodo" modelů viz. poslední "honem, honem, potřebujem prachy před vánoci" modely?
Nebo snad polská škola polotovarů? Nebo kšefty na aukru, pardon "investice"?

Kňučí, že jim klesli prodeje a náklady v počtech prodaných kusů, ale fakt, že vydávají desítky reedic a rekolorů jednoho a toho samého 3D modelu už jaksi vidět nechtějí.

Já bych to prozatím nechal tak jak to je. Rusáci, úkáčka a džanglmeni mají svá fóra, my také.

;-)


29 lis 2011, 23:47
Private
Private

Registrován: 30 bře 2009, 12:31
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

ahoj podlamna su uz vsetci davno na facebooku a momentálne dosahuju veku ked uz nemaju prsty od lepidla ale od nicoho ineho a zacinaju chodit s babamy na diskoteky... ja som sa vratil z nostalgie warcenter mam rad aj vystrihovacky aj ked iba pasivne pretoze ani jednu som nezacal ani nevytlacil co som kedy cucol zacal som s vyvojom vlastnej ktora je odlozena a neviemkedy sa ktomu vratim ak niekedy ... chlapci pozdravujem zo slovenska nezufajte vystrihovackym este nieje koniec aj ked bude pribudajucimi rokmi fanusikov menej je to stale zaklad mnohych manualnych remesiel a zrucnosti pouzivanych v nich vdaka kresleniu a papierovym modelom a neskor plastikovym som slusne zvladal vytvarne odbory dizajnu na strednej aj vysokej skole takze nebolo to len tak naškodu s uctou k vsetkym tvorcom abc ,elektronzenitu a zenitu JJJ. pepaklaves je oldschool respect :-) pozdravujem


13 úno 2012, 17:14
Profil
Private
Private

Registrován: 16 čer 2007, 04:18
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

Přiznávám, že jsem byl vždy ten který si vystřihovánku stáhnul a nikdy sem žádnou nedal. Je to především z důvodu, že nemám scaner a tím jsem zároveň v situaci kdy vystřihovánku koupím, rozstříhám slepím. Možnost stáhnut vystřihovánku tady na foru jsem uvítal. Měl jsem tím možnost vidět jaké existují vystřihovánky "jinde" a pokochat se. Vždy jsem to bral jako takové "demo hry". Několik vystřihovánek jsem vytiskl a slepil si pr radost. Nicmeně z toho nikdy moc radosti nebylo protože scany nejsou zrovna to nejlepší pro lepení, takže z toho nakonec vylazl takový "demo model" :)
Vše co lepím jsou jen riginál zakoupené vystřihovánky (některé i na základě staženého scanu) a nebo poslední dobou celkem povedené free modely.
Někteří moderní vydavatelé vystřihovánek křičí na celý svět, že kopírování jejich vystřihovánek je největší zlodějina. Přitom nabízejí jen nejposlednější modely k prodeji. Vše skvělé leč starší a již nedostupné na prodej, přitom znovu nevydají. To je smutné. Ne to že si to lidé na netu stáhnou a alespoň se na to podívají. Mnohým zkušeným modelářům to stačí. Oni si ten model už umí ve své představivosti "zrekonstruvat" a pokochat se jím.
Díky těm, kteří zde přispěli dávnými i novodobými skvosty. Alespoň se dá doma v PC zalistovat pomyslným "atlasem vystřihovánek"


25 úno 2012, 11:25
Profil
Private
Private

Registrován: 08 zář 2008, 08:26
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

Fcstan: K tvojmu prispevku mozem povedat asi toto. Skoro kazdy modelar ma stiahnuty nejaky sken modelu. Vela ludi si najskor stiahne sken a podla toho sa rozhodne ci si model kupi. Z reediciami je to tazke. Castokrat sa vazne nevyplatia, ale dobre to vymysleli u PkGraphici, s malonakladovym laserovym tiskom.
Ja staviam modely vyhradne z originalov, ale modely neskenujem ani ako zalohu, pretoze aj keby som si model potom vytlacil, nedosiahne kvality originalu. Nebudu sediet farby, vacsina tlaciarni natiahne dlzku a vo vysledku to vyjde mozno drahsie ako original, navyse z nizsou kvalitou.
Chlapi, mal by som aj jednu prosbu. Zhruba pred rokom bola na nete figurka Cyber demona z hry Doom3, nemate ju niekto?
Anubisko, ty si na tom ako s tvojim zltym dozerom?


01 bře 2012, 01:10
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 01 kvě 2009, 19:11
Příspěvky: 23
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

Dakujem za nove prispevky do debaty, ale musim na niektore veci reagovat.

1. Je potrebne sa prestat vyhovarat na to, ze niekto nema skener a ze preto nic nenaskenoval.
Problemom nie je skener, lebo ked ho nemas ty, tak ho ma tvoj kolega z prace, pripadne spoluziak.

2. Nikto tu nikoho nenabada na skenovanie a zdielanie modelov, vsetko bolo vzdy dobrovolne.

3. Stiahnutie akehokolvek modelu sa nemoze povazovat za porusenie zakona a ani vlastnickeho prava, pokial dany model nebude dalej sireny.
Stiahnutie je uplne anonimne a je to vecou svedomia kazdeho cloveka, ak to niekto povazuje za nemoralne, tak nech to nestahuje.

4. Ako tu uz bolo spomenute, vacsinou je model stiahnuty z dovodu nahladu na model (DEMO) a pripadneho sa rozhodnutia o kupe, ci nekupe.
Realne je zo skenov postavene minimalne mnozstvo. podla mna je to menej ako 1 promile (1 z 1000), Ja osobne mam stiahnutych 8000 modelov a zacal som lepit len jeden a aj ten som si nakoniec kupil v originalnej tlaci.
Drviva vascina ludi to len stiahne, pozrie a pripadne ulozi na disk, ale lepi to len absolutne minimum ludi.

5. Toto hobby je najme kvoli radosti a poteseniu z jemnej modelarskej prace, ktora casto prinasa hodiny a hodiny trapenia, ale vysledok stoji za to.
A tak to ma aj ostat.

6. Vec vydavatelov je vecou kupujucich ...
ak sa niekomu nepaci vydany model, tak nech ho nekupuje, ale moze oznamit autorovi svoje rozhorcenie, bud na jeho stranke, alebo priamo mailom, aby autor vedel, ze nieco nieje v poriadku so spokojnostou dlhodobych zakaznikov.
Lebo ak im klesne predaj, tak sa budu musiet zamyslat nad dovodmi, preco to tak je...
Ptavdepodobne prvy dovod ktory ich napadne je WAREZ, ale na to sme si uz zvikli.

7. Kvalita skenov sa odvija od toho, kedy bol ktory model vydany..
napriklad je tazke ziskat kvalitny sken modelu z roku 1990, kedze v tej dobe malo skener len minimum ludi a este menej s nim vedelo narabat, a ani kvalita zariadeni nebola boh vie aka.
A v dnesnej dobe je uz model nezohnatelny a preto sa kazdy musi uspokojit s kvalitou ktora je dostupna, alebo je tu este moznost model prekreslit nanovo v lepsej kvalite, ale to zabera cas navyse a vela ludom sa nechce nic take robit.

8. Stavba zo skenu moze vyst drahsie ako original, ale tym si clovek poisti moznost chyby, ktora by ho stala podstatne viac ...
Mnou odporucane riesenie je v pripade, ze chcete podporit autora, si model zakupit, potom ho naskenovat, v co najlepsej kvalite, alebo poprosit niekoho, kto by vam to pomohol naskenovat (poradit) a nasledne vytlacit na co najlepsej tlaciarni v mieste bydliska...
Nie atramentova tlaciaren za 50 Eur :)
Na kvalite tlace sa neoplati setrit, lebo mozete mat najkvalitnejsi sken, ale tlacou to viete uplne znehodnotit.
A preto vela ludi tvrdi, ze tlac zo skenu je nekvalitna ... a pritom je to len ich neschopnost, alebo lenivost to urobit poriadne.
Kvalita tlace z naozaj kvalitneho skenu sa dokaze priblizit kvalite oroginalu na 90-95% a v pripade ze urobite v skene zmeny, ktore sa vam nepacili na originale, tak moze pre vas osobne kvalita vytlacku presiahnut kvalitu modelu, na ktorom sa vam nieco nepacilo.

Co je potrebne dodrzat pre co najlepsiu kvalitu kopie ?
1. Mat original vytlacok (vlastny, pozicany)
2. Skener s nativnym rozlisenim aspon 600 DPI, lebo ak mate multifunkcne zariadenie HP za 50 Eur a v popise ma uvedene, ze skener ma 2400 DPI, tak to je len digitalne zvacsenie realnych 300 DPI, preto sa pteba pozerat na opticku kvalitu ktoru dane zariadenie dosahuje.
3. Pri skenovani ukladat nekompresovane Jpeg subory, lebo kazdou dodatocnou kompresiou prichadzate o kvalitu. Pripadne ak sa vam zda 46MB na jednu stranku vela, mozete este pouzit 95% kvalitu ... v tom pripade sa velkost stranky zmensi na cca 10-16 MB.
4. Je nutne sa pohrat aj s nastavenim farieb skeneta, aby ste neboli prekvapeni co vam potom vylezie z tlaciarne.
5. Tlaciaten by mala byt laserova, nie atramentova. Atramentova zvykne pruzkovat v miestach prekrytu trisiek hlavy a to je vazny problem.
6. urobit jeden dva kontrolne vytlacky jednej strany z dovodu vyladenia vystupnych farieb, vacsina tlaciarni totiz tlaci vo farbach CMYK pricom vas sken bude naskenovany ako RGB (sRGB), v takomto pripade dochadza k miernemu pozmeneniu farieb a preto to treba dodatocne doladit, alebo vas sken prekonvertovat do farebneho priestoru tlaciarne este pred tlacou, niektore tlaciarne maju funkciukonverzie farieb priamo v nastaveni tlace, tak sa o tom poradte s odbornikom, ktory vam to bude tlacit.
7. Ako posledna vec a aj najdolezitejsia, je kvalita pouziteho papiera... vo vacsine COPYshopov vam ponuknu tlac na obycajny hladeny copy papier, ktory je sice vhodny na tlac fotiek, ale na tlac modelov je skoro nepouzitelny ...
Treba si preto vypytat, alebo niekde inde zaobstarat ofsetovy papier, ktory je drsnejsi a maksi ... nedochadza k lamaniu papiera a odlupovaniu farby, ako je to pri obycajnom papieri.

Ak niekoho este nieco napada, tak moze doplnit.


01 bře 2012, 12:23
Profil
Private
Private

Registrován: 07 led 2010, 21:10
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

zrušeno


Naposledy upravil couli dne 03 črc 2023, 13:57, celkově upraveno 1

13 kvě 2012, 19:21
Profil
Private
Private

Registrován: 07 kvě 2009, 00:08
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

Tak mě napadlo, když už řešíme jak zabezpečit vystřihovánky, aby se nedostaly do rukou těm, co se je snaží jen zpeněžit - co takhle udělat hesla ve stylu nějakých hádanek, které známe my a brášci na Slovensku ?

Třeba pohádkové postavy, večerníčky, dětské filmy atd.

Pochybuju, že ivánkům nebo amazonkám dojde nápověda "Káťa a ...." :)


28 čer 2012, 13:59
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 01 kvě 2009, 19:11
Příspěvky: 23
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

K tým heslám len toľko ... TO NEBUDE FUNGOVAŤ, lebo vždy sa nájde niekto kto to heslo pusti von z komunity, alebo im pomôže strýko GOGOĽ a na heslo prídu za pár hodín...

Skôr by som to videl vo vytvorení súkromného DC++ servera ( alebo niečo iné ), alebo nájdenie nejakého iného spôsobu nazdieľania dát ako len share servre.

Ja osobne nevidím problém v tom, že si niekoľko ľudí vymení niekoľko modelov ročne, problém je v tom, že sa to robí verejne a potom sa to zneužíva istou skupinkou ľudí na tvorbu zisku na úkor tvorcov modelov.

Toto Vlákno je to aj z toho dôvodu, aby tu každý mohol napísať svoj názor, prípadne nápad na túto tematiku.


05 črc 2012, 09:15
Profil
Private
Private

Registrován: 19 úno 2008, 10:52
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

můj "asi" špatný názor - problém byl je bude, vždy je možnost já ti dám něco za něco.
Dám sem fotku modelu a kdo bude mít zájem tak mi napíše. Já mu model pošlu s tím, že mi zaručí jeho další nešíření.

Zkušenosti s jiným forem :
Modelařím již dlouho před tím, než jsem měl PC a internet. Pak jsem na předplacení mohl něco stahovat a taky jsem si stáhnul, ale zatím jsem z toho nic neslepil. Přešel jsem totiž na stovkové modely a na jednom modelářském foru jsem našel volné modely. Nakonec to dopadlo tak, že si raději najdu nějaké hezké auto, seženu si plánky a co nejvíce fotek a model si postavím sám. Mám takto už asi 80 modelů a 95% jsem dal volně ke stažení. Každý modelář má své modely, které pak dá jen za jiné modely.
Modelář, který pak náhodou pustí model dál, nebo udělá nedovolenou úpravu nedostane už nic.


06 črc 2012, 12:48
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 17 kvě 2007, 01:33
Příspěvky: 4
Bydliště: USA
Příspěvek Re: Diskuze k tématu Papercrafts / Papermodels / Vystřihován

Anyone wanting info on the old Blood angel tears site PM me. Thanks

_________________
http://z13.invisionfree.com/Foldedpaper_and_glue


20 dub 2014, 06:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze