fastshare
Automatické zapínání PC (W7)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 dub 2024, 06:10





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Automatické zapínání PC (W7) 
Autor Zpráva
Sergeant
Sergeant

Registrován: 27 lis 2007, 11:36
Příspěvky: 98
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7) [Vyřešeno]

Jsem rád že jsem měl pravdu ale jak píše kolega výše, ani aktualizace ti nezapnou vypnutej počítač. Jen ho probudí ze spánku. Fyzicky vypnutej komp prostě zapneš jen tlačítkem... Takhle šikovný sedmičky fakt nejsou. Taky si myslím že to máš špatně nastavený a ten počítač se jenom uspává. Až na něm dneska skončíš práci tak vrať tu volbu aktualizací třeba na dobu kdy jsi ještě vzhůru a ty WIN nevypínej ale jen PODRŽ zapínací tlačítko (Je to sice drastický ale neublíží to). Budeš mít jistotu že je ten počítač opravdu vypnutý. Pochybuju že se zase sám spustí. Jestli ne tak je prostě chyba v nastavení chování vypínacího tlačítka.


12 pro 2013, 22:00
Profil
Warrant
Warrant

Registrován: 24 bře 2009, 07:52
Příspěvky: 179
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Tak případ stále není vyřešen. Dneska se mi počítač zapnul v 7:00 ráno. :( Někdo nějaké další nápady?
PS: Nechal jsem si při zapnutí počítače nastavit pípnutí (když ho zapnu, pípne). Když ho probudím ze spánku, nepípne, ráno pípnul. :shock: Prostě odmítám, že neumím vypnout PC.

_________________
V případě nějakého problému nebo reuploadu pište SZ!


13 pro 2013, 14:33
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 27 lis 2007, 11:36
Příspěvky: 98
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Co třeba televizní karta? Ty lepší umí zapnout PC když je na ní nastaveno nahrávání. Ale to bys samozřejmě viděl že to něco nahrává. Ber to jako nápad jestli Ti to nespouští nějaká periferie...


13 pro 2013, 22:06
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

To pípání sis nastavil v BIOSu?
Každopádně, když zapínáš úplně vypnutý počítač (popřípadě v režimu Hibernace - to je trochu něco jiného jak Režim spánku), vidíš, jak nabíhá BIOS a poté se ukáže "Spuštění systému Windows...". Ale když je PC ve spánku, tak víceméně za pár vteřin ti hned naskočí plocha nebo vidíš nějaký otevřený program, který jsi tam nechal.

Vidím to ale tak, že snad PC umí vypnout a my ho tady křivě obviňujeme. Zkrátka (jak už psal slavek123 nebo já) současnou "koncepci" PC nezapne ani Windows 50, ani Linux a ani MAC OS.
Jediná rozumná věc, která mě napadá je ta, že je nějaká chyba v BIOSu, která by se dala vyřešit "přehráním" na novější verzi (tedy pokud ovšem vůbec nějaká je nebo jestli v ní tu chybu opravili).
Proto jsem tě prosil, jestli bys nám dokázal zjistit přesný model PC (pokud to je nějaký značkový - tj. např. HP, Asus, Dell, LYNX, apod.) nebo pokud to je nějaký sestavený např. v Mironet, Alfa,... nebo sestavovaný známým - tak přesný model základní desky. Abychom se mohli podívat, jestli vyšla nová verze BIOSu.
Pokud to už nemůžeš zjistit, nevíš jistě,... nezoufej, dá se to zjistit i jinak. Postup vysvětlím popřípadě potom. ;-)

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


13 pro 2013, 22:08
Profil
Sergeant
Sergeant

Registrován: 27 lis 2007, 11:36
Příspěvky: 98
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

No nevim to jistě, ale pokud měl počítač s windows XP a potom nainstaloval sedmičky tak to s biosem nejspíš nic neudělalo. Taky nevim jak v biosu nastavit aby se mi zapnul počítač za stavu vypnutí. Třeba to jde, nevim.
Pokud budu věřit že umí vypnout počítač. a to bezpochyby umí (nechápu jak by mohl do fóra jako je toto psát někdo kdo neumí vypnout počítač...) tak je to podle mne SW problém. Taky mě napadlo jestli to nedělá antivir. Ty free verze dokážou neuvěřitelný věci.

EDIT: např AVAST nebo AVG kontrolujou PC a přitom jsou "vidět" jen na dolní liště vpravo, pokud si nastavíš že je vidět chceš. Ale fakt nevim jestli umí spustit počítač. Spíš bych myslel že ne...


13 pro 2013, 23:14
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Osobně bych se podíval na nastavení síťové karty. V jejich vlastnostech - konfigurace - upřesnit jsou totiž položky, které mohou souviset se samovolným spuštěním PC.

Re: Automatické zapínání PC (W7)

U všech položek kde je napsáno "Wake on ..." přepnout na "Disabled". V mém případě to pomohlo.


14 pro 2013, 10:14
Profil
Warrant
Warrant

Registrován: 24 bře 2009, 07:52
Příspěvky: 179
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

nfsmaniac - PC mám sestavený od známého, měl jsem někde na papíře napsaný všechen HW, ale asi jsem ho už vyhodil :(
Kámoš mi na zjištění modelu základní desky doporučil program Aida64 (Extreme Edition), ale když najdu Základní deska, je tam napsané "Název základní desky - Neznámý"

orhore - Ano, našel jsem to a bylo to vše povoleno, tak jsem to zakázal. Za pár dní uvidíme, jestli to nějak pomohlo.

_________________
V případě nějakého problému nebo reuploadu pište SZ!


14 pro 2013, 13:05
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Tak já už tedy nevím... Ale osobně si myslím, že kdyby bylo možné, aby data (na vypnutém) disku dokázala spustit PC, tak už se toho dávno využije a v noci nás budí nějaký vir... Vir spustí třeba "pískátko" na základní desce (který je na některých deskách docela hlasitý) a budí nás třeba ve 3 hodiny.
Nepříliš dobré přirovnání: Máte nějaký elektrický mlýnek na kafe (v našem případě počítač) a do jeho nádržky (disk), kde se mleje dáte kávová zrna (data). Když mlejeme, tak pracujeme s kávou (daty - čteme je a zapisujeme na disk). Pak ale mlýnek vypneme.
Otázka zní: Dokáže si káva sama znovu zapnout mlýnek?

slavek123 - Přeinstalace operačního systému nemá s BIOSem naprosto nic společného. Operační systémy a všechna ostatní data obvykle dáváme na pevný disk (ať už HDD nebo SSD).
    Zatímco BIOS je uložen v malé paměti na základní desce. Oproti datům na pevném disku, BIOS se často ani jednou nepřepíše. Důvodem je fakt, že přepsat BIOS není úplně nejbezpečnější činnost, a proto se BIOS přepisuje obvykle jen když je nějaký problém nebo např. při koupi nového HW je někdy nutno BIOS updatovat. BIOS je takový "hlavní software" celého počítače a kdyby byl nějak narušený, znamenalo by to, že PC už si nepustíme.
    V některých BIOSech se dá nastavit automatické zapnutí PC - má totiž k dispozici vlastní hodiny, a tak se dá ve zvolený čas v BIOSu PC zapnout. Zatímco nějakou utilitu pro Windows na automatické zapnutí PC jsem dosud nenalezl. Leda, že by nějaká dokázala za chodu Windows poupravit nastavení BIOSu, ale Windows samotné toho schopno není. Ani antivirus za 2 miliardy Kč (pokud neumí upravit nastavení BIOSu).

orhore - taky mě to napadlo, ale má to jeden háček - je to stále jen "Wake" - tj probudit.
    Když je PC ve skutečně vypnutém stavu, měly by být vypnuty všechny komponenty včetně síťové karty, tudíž ti logicky žádný "probouzecí" paket nepřijme.

xdlkjhxd - Jakou máš verzi té Aidy? Třeba to je nějaká stará verze, která tvou základní desku ještě "nezná".


14 pro 2013, 15:03
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

nfsmaniac: Skutečně vypnuté PC je buď vytažená síťová šňůra ze zdroje, nebo alespoň vypnutý vypínač na zdroji. Takže i když máš vypnuté PC z windows, tak stále můžeš mít napětí (obvykle +5V) na některých komponentech, takže třeba i na síťovce. Stačí když se napájí jen jakási část (nemám ověřeno) a příchozí packet může způsobit spuštění celého PC. Tohle jsem už řešil téměř před 10 lety :). Samozřejmě je třeba si to ověřit případ od případu. Co PC to originál.

Předpokládám, že nastavení vypnutí ve win7 je nastaveno správně! Třeba takové win8 se defaultně nevypínají komplet i když si to myslíme - jen přejdou do jakési hibernace (hybridní proces vypnutí). Proto také o něco rychleji startují než win7. Ale i to jde nastavit aby se vyply úplně.


14 pro 2013, 17:07
Profil
Warrant
Warrant

Registrován: 24 bře 2009, 07:52
Příspěvky: 179
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

nfsmaniak - Jo, taky mě to napadlo. Hned zítra to zjistím, teď je v pokoji ožralý otec :D

_________________
V případě nějakého problému nebo reuploadu pište SZ!


14 pro 2013, 18:38
Profil
Warrant
Warrant

Registrován: 24 bře 2009, 07:52
Příspěvky: 179
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Pravda, měl jsem starší verzi. Už základní desku rozpozná. Název základní desky - Gigabyte GA-970A-DS3P

_________________
V případě nějakého problému nebo reuploadu pište SZ!


15 pro 2013, 20:28
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Tak novější verze BIOSu zatím není. Na co ale koukám je to, že základní desky Gigabyte jsou asi velmi nabité funkcemi na automatické zapínání nebo probouzení PC... :o
A taky koukám, že tahle deska má vážně snad 2 BIOSy - pro případ, že by se jeden poškodil.
Navíc - očividně nejsi jediný s podobným problémem.

Zkus ještě jednou pořádně prolézt celý BIOS a povypínat všechno začínající na POWER ON, WAKE ON a PME. Nebo můžeš zkusit jenom resetovat nastavení BIOSu - ve výchozím nastavení by snad automatické zapínání PC být nastavené nemělo.

Můžeš ještě kouknout třeba sem:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


16 pro 2013, 21:07
Profil
Warrant
Warrant

Registrován: 24 bře 2009, 07:52
Příspěvky: 179
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

Tak zatím se počítač sám nezapnul, tak možná se to nějak vyřešilo samo. Nebo možná to bylo tím, že jsem úplně vypnul aktualizace windowsu, předtím jsem nastavil jen "Vyhledávat aktualizace a dotázat se, zda mají být staženy a nainstalovány"...

_________________
V případě nějakého problému nebo reuploadu pište SZ!


17 pro 2013, 15:44
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

No jestli máš ve Windows nainstalovaný nějaký software od Gigabyte, tak je to možný. Četl jsem, že má Gigabyte nějaký plánovací software, kde se nastaví, aby v určitý čas se provádělo zálohování, aktualizace, apod. Ale stejně to zapnutí musí nějak uložit do BIOSu, protože ani Windows, ani žádný program v něm nainstalovaný PC spustit nedokáže, jak jsem se již dříve vyjádřil.

Hlavní ale je, že se zatím sám nezapnul. Kdyby náhodou se zase zapnul, prohledej ten BIOS nebo se podívej, jestli nemáš nainstalovaný nějaký ten program od Gigabytu. Případně sem napiš a pokusíme se ještě něco vymyslet.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


17 pro 2013, 16:08
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Automatické zapínání PC (W7)

xdlkjhxd píše:
...tak možná se to nějak vyřešilo samo. Nebo možná to bylo tím,...

Škoda, že jsi to tak nejistě vyřešil. Mně by třeba zajímalo kde je "PŘESNĚ" zakopaný pes. Když se ale spokojíš s tím, že jsi vypnul vyhledávání aktualizací, tak co se dá dělat :).
Stejně si myslím, že to dělala ta síťovka /)


17 pro 2013, 18:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze