fastshare
notebook se prehriva?
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 29 bře 2024, 06:23





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 
 notebook se prehriva? 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 04 led 2013, 21:12
Příspěvky: 1
Příspěvek notebook se prehriva?

zdravim, chci se zeptat zda jde zjistit nebo opravit... nebo cim to je.. Najednou zniceho nic mi hrozně hučí notebook a jde z něj od větráni hroný teplo.. co stím? dekuji


09 led 2014, 21:56
Profil
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009, 18:53
Příspěvky: 269
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

Asi uz si to vyresil, ale tohels emi talo taky, a mel jsčme vetracek plnej prachu ....a nehtu avlasu a buh vi ceho vsseho, musi seto orzdelat poradne vycistit, jen ti doporucuji, az to budes rozdelavat, tak si delej fotky nebo pri nejemensim poznamky :D protze ja jednou rozdelval notas o kteryhopse lezlo vrchem res klavesnici a to byl pod musel jsem odpojit asi 10 veci WIFI, stivoku, DVD romku disk ramky, monitor klavesnici touchpad atd atad nez sjem se dostal na zakladaovku, byl to tusim Toshiba nebot ak neco.

_________________
CPU: Core i7 8700 + Corsair H115i Pro RGB
MB: MSI MPG Z390 Gaming Edge AC
RAM: HyperX Predator RGB 16GB DDR4 3600Mhz
HDD: SSD Samsung 850 EVO 250GB + 4TB WD Blue SATA 3
GPU: Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce 8G
PSU: Corsair RM750i
CASE: Be quiet! Dark Base 700


04 kvě 2014, 05:08
Profil
Helper
Helper
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2009, 23:06
Příspěvky: 171
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

S tím rozděláváním opatrně především jestli je ještě v záruce. Bez ztrát\y záruky můžeš sundat část spodního krytu pro přidání nebo výměnu HDD a RAM (většinou). Já to řeším stlačeným vzduchem ve spreji a vysavačem.
Jinak notas se ti zahřívá i v klidu po zapnutí když na něm nic neděláš?. Zkontroluj si vytížení procesoru po zapnutí notasu.Klikni na:
"Start\Ovládací panely\Systém a zabezpečení\Nástroje pro správu\Sledování výkonu" (pro win 7) nebo si stáhni nějaký diagnostický prográmek (aida 64 apod.)
Je možnost, že tam máš nějakou havěť co ti zatěžuje procesor. Pokud ti to začalo hučet a zahřívat z ničeho nic mohl by tam být problém.Dej vědět pak napíšu co dál.

_________________
Jsou lidé,kteří se blbcem narodili a lide kteří se k tomu dopracovali.
Nikdo není dokonalí.Když nevíš, zeptej se.

HELPER sekce SW & HW - Help a Software - Hledám


06 kvě 2014, 00:23
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009, 17:35
Příspěvky: 216
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

Přidám se s podobným problémem... Je možné, že jsem spálil procesor ale notebook by stále fungoval? Je to 5 let starý stroj, hrál jsem Bioshock naplno a z větráku foukal už dost teplý vzduch, dalo by se o něj i spálit... A po nějaké době už větrák jede naplno od startu notebooku pořád, vyčistil jsem od prachu ale pořád jede naplno, navíc se notebook neuvěřitelně seká a je skoro nemožné na něm něco dělat... Jedná se o ASUS s Ati grafikou a amd procesorem (tuším 2,7GHz dualcore)...

U procesorů jsem v eshopech viděl uvedenou maximální teplotu... Je možné, že jsem tu teplotu překročil a procesor stále funguje ale jen částečně?

(btw. notebook už nepoužívám, jen občas jiný člen rodiny ale výkon je prostě pryč, hry, které předtím rozjel už rozjede pouze s nehratelnými FPS...)

_________________
i_m_a_g_e
PC CPU: i5-3570K @ 3,4 GHz GPU: AMD HD7950 Tahiti Pro 3GB RAM: Kingston HyperX Beast XMP 8GB 1600MHz
NTB CPU: i7-5500 @ 3GHz GPU: NVIDIA GeForce 840M 2GB RAM: 8GB 1600MHz


06 kvě 2014, 13:51
Profil
Helper
Helper
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2009, 23:06
Příspěvky: 171
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

Pokud by jsi spalil procesor notas nespustíš. Vždyť procesor je srdce počítače.Pokud se ti notas seká po spuštění tak ti ho něco zatěžuje. Muže to být vadný HDD ale i nějaký vir. Pokud ten notas nepoužíváš a nemáš tam duležitý data dal bych reinstal. Předpokládám že tam máš WIN 7, který nevyžaduje formát HDD, tak ten bych udělal. samo jsou i další možnosti bez reinstalu ale v tvém případě když ten notas nepoužíváš je reinstal idealní volba.Pokud by se to po reinstalu nezlepšilo bude problem v HW, a stím stejně tady nic neuděláme.Neznamená to, že je to ale neřešitelné.

_________________
Jsou lidé,kteří se blbcem narodili a lide kteří se k tomu dopracovali.
Nikdo není dokonalí.Když nevíš, zeptej se.

HELPER sekce SW & HW - Help a Software - Hledám


09 kvě 2014, 00:53
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009, 17:35
Příspěvky: 216
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

reinstall jsem zkoušel a viry tam nejsou... Takže jsem něco zavařil? :D

jinak je tam Win7 originál... Nejde o to, že by ho něco vytěžovalo od startu, prostě jakmile ho zapnu tak se větrák roztočí naplno a hned je teplý vzduch zezadu... V procesech není nic velkého, vytíženost je pořád stejná jako předtím... Jen je to jako kdyby procesor ztratil většinu svého výkonu a prostě se to seká i když scrolloju facebookem a jakoukoliv stránkou
Použil bych nějaký diagnostický program na CPU třeba CPU-Z. Ukáže ti kondici CPU
__.__ )..(
http://www.swmag.cz/622/cpu-z-kompletni-diagnostika-vaseho-procesoru/

EDIT:
Screen: Re: notebook se prehriva?

_________________
i_m_a_g_e
PC CPU: i5-3570K @ 3,4 GHz GPU: AMD HD7950 Tahiti Pro 3GB RAM: Kingston HyperX Beast XMP 8GB 1600MHz
NTB CPU: i7-5500 @ 3GHz GPU: NVIDIA GeForce 840M 2GB RAM: 8GB 1600MHz


09 kvě 2014, 16:38
Profil
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 19 kvě 2009, 15:42
Příspěvky: 60
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

Zkusím hádat
Ta nemožnost na něm něco udělat se projevuje tak že se ti seká i blbý video na youtube?

Procesor jsi odpálit nemusel ale někteří výrobci používají nekvalitní teplovodní pastu která se může začít "vařit". Popřípadě jsi mohl oddělat chlazení. Musíš brát že pokud jsi se mohl spálit o vzduch kolik asi muselo být přímo na procíku?

No rozhodně se servisu nevyhneš bez ztráty záruky.
Osobně bych ho otevřel a koukl se na to. Víc ti asi nikdo neporadí.

_________________
Aucheni aeternus crapula


24 kvě 2014, 02:35
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2008, 21:12
Příspěvky: 7
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

souhlas, rozebrat -> vyčistit chladič/větrák -> přepastovat..

_________________
-=dOPi=-


10 črc 2014, 20:30
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009, 17:35
Příspěvky: 216
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

Díky za rady, zkusím to teda rozebrat. Ztráta záruky už je nepodstatná, notebook už je starý víc jak 4 roky...

Btw. před týdnem jsem udělal kompletní reinstal windows a sformátoval celý disk a notebook je stejně pkmalý jako předtím, takže je jasné, že je to problém HW...

_________________
i_m_a_g_e
PC CPU: i5-3570K @ 3,4 GHz GPU: AMD HD7950 Tahiti Pro 3GB RAM: Kingston HyperX Beast XMP 8GB 1600MHz
NTB CPU: i7-5500 @ 3GHz GPU: NVIDIA GeForce 840M 2GB RAM: 8GB 1600MHz


08 zář 2014, 11:00
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 čer 2008, 21:00
Příspěvky: 113
Bydliště: One room
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

To overlord70:
Máti má úplně ten samý problém co ty,
tak se chystám na vyčištění NB.
Na YT jsem našel docela zajímaví video:

Snad ti to nějak pomůže.

_________________
Pokud neodpovím normální cestou, pošli mi i_m_a_g_e


08 zář 2014, 21:53
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2009, 17:35
Příspěvky: 216
Příspěvek Re: notebook se prehriva?

No, přesně tohle jsem včera udělal, můj ASUS má větrák a tu měděnou část přístupnou zespoda, takže jsem ho nemusel rozebírat takhle celého. Ale žádná změna.

Nejsem žádnej amatér, co by o HW počítače nevěděl nic, ale tohle vážně nechápu :D

_________________
i_m_a_g_e
PC CPU: i5-3570K @ 3,4 GHz GPU: AMD HD7950 Tahiti Pro 3GB RAM: Kingston HyperX Beast XMP 8GB 1600MHz
NTB CPU: i7-5500 @ 3GHz GPU: NVIDIA GeForce 840M 2GB RAM: 8GB 1600MHz


09 zář 2014, 10:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze