fastshare
Boot z USB bez podpory BIOSu...
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 29 bře 2024, 02:19





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 
 Boot z USB bez podpory BIOSu... 
Autor Zpráva
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Boot z USB bez podpory BIOSu...

Zdravím,
měl by někdo nějakou radu -čí spíše odzkoušený postup,jak na muzejní kousek železa-v mém případě FS Scenik E 600 z roku 2002-nahodit z flashky OS... Ten kompl má jen IDE CD čtečku a při zapojení mojí DVD palírny která je SATA,to deska nechce sežvejkat.
Běhaly tam XPčka,no po ukončení podpory jsem se rozhodl pro Mint ve " skořicovém " prostředí.Vzhledově dost dobrý a podobný XPčkám.
Problém je vlastně ten,že všechny ISO soubory s Linuxem který bych rád,již prostě překračují velikost CD a mini ISO s instalací po síti mě sice najede,ale nějak nechce stahovat potřebné věci k instalaci...
Takže... Deska díky svému stáří nepodporuje boot z usb a pak ten problém s mojí SATA palírnou... na netu je pár návodů s DOSem či " linuxem " v hodně ořezané podobě,no moudrej z toho nejsem... Najde se někdo,kdo tohle už řešil???
Napadlo mě ještě instalovat Mint přímo z widlí za pomoci WUBI instalátoru pro Ubuntu,ale nějak jsem nepochodil...
Nějaká rada?Díky... H

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


08 kvě 2014, 21:30
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 20 pro 2008, 20:05
Příspěvky: 19
Příspěvek Re: Boot z USB bez podpory BIOSu...

jkrejci77 píše:
Zdravím,
měl by někdo nějakou radu -čí spíše odzkoušený postup,jak na muzejní kousek železa-v mém případě FS Scenik E 600 z roku 2002-nahodit z flashky OS...

Pred lety se mi to povedlo s

http://www.plop.at/en/bootmanager/download.html

ale potrebal jsem floppy (zda se, ze to jde i s CD-ROM). Dalo mi to dost prace a zakratko mi odesel pocitac pro ktery jsem to potreboval.

Lepsi rada: firmy vyhazuji 4-5 let stare pocitace, ktere bootoji z USB. Co tak se pozeptat v okoli?


12 kvě 2014, 12:46
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Boot z USB bez podpory BIOSu...

petkorun píše:
jkrejci77 píše:
Zdravím,
měl by někdo nějakou radu -čí spíše odzkoušený postup,jak na muzejní kousek železa-v mém případě FS Scenik E 600 z roku 2002-nahodit z flashky OS...

Pred lety se mi to povedlo s

http://www.plop.at/en/bootmanager/download.html

ale potrebal jsem floppy (zda se, ze to jde i s CD-ROM). Dalo mi to dost prace a zakratko mi odesel pocitac pro ktery jsem to potreboval.

Lepsi rada: firmy vyhazuji 4-5 let stare pocitace, ktere bootoji z USB. Co tak se pozeptat v okoli?



TAk právě tenhle muzejní kousek odepisovala firma loni v květnu-no za krabku cigaret neber ho,ne??? :D :D :D
Je to spíš taková náhrada za USB mini pc s Androidem nebo SMART Tv-přeci jen plnokrevník připojený k Full HD bedně přes AGP grafiku s HDMI :D ( http://www.asus.com/Graphics_Cards/AH3450DI512MD2LP/ ) je znatelně lepší jak droid nebo chtrá placka na zdi ne....

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


17 kvě 2014, 01:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze