fastshare
Základní deska (vyřešeno)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 18 dub 2024, 16:20





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 
 Základní deska (vyřešeno) 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 čer 2008, 21:00
Příspěvky: 113
Bydliště: One room
Příspěvek Základní deska (vyřešeno)

Chtěl bych poradit se základní deskou Gigabyte
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Jde mi o to, že mám ještě dobrý ZDROJ, ale má pouze 4-pin na CPU,
kdežto ZD má připojení 8-pin. Otázka zní, když zapojím jen ten 4-pin,
bude mi ZD fungovat. Samozřejmě je tam ještě připojení klasický 24-pin.

Díky za odpověď.

_________________
Pokud neodpovím normální cestou, pošli mi i_m_a_g_e


Naposledy upravil Mike dne 08 říj 2014, 22:26, celkově upraveno 1

13 srp 2014, 21:03
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

8 pin napájení na desce je pro procesor. 4 pin ze zdroje bude stačit a základní deska "by měla" fungovat. 8 pin je nutné použít v případě procesoru nad 125 W.


14 srp 2014, 10:17
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 čer 2008, 21:00
Příspěvky: 113
Bydliště: One room
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

Díky za odpověď.
Příští týden budu sestavovat komp, tak uvidím, jak to bude fungovat.
Při nejhorším dokoupím nový zdroj.

PS: tak jsem to dal dohromady, a zatím to funguje ;-) :oops:

_________________
Pokud neodpovím normální cestou, pošli mi i_m_a_g_e


15 srp 2014, 06:54
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 30 pro 2009, 22:04
Příspěvky: 50
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

Zdravím,
Dnes jsem si přes MSI Click Bios II zkoušel nastavit "My OC Genie II" u desky MSI X79A-GD45 (8D) s tím že u položky OC Genie II jsem dal "By Bios options" místo "By motherboard button" měnil jsem frekvenci procesoru na 4,2GHz z původních 3,6GHz co můj Intel i7 3820 má. Při mírném zvýšení napětí jsem v programu MSI Click Bios dal "Apply". Poté se chtěl počítač restartovat, tak jsem dal tedy "Restart Now" Nyní při proběhnutí restartu počítač běží asi 4 sekundy a pak se vypne a zahajuje další pokus o restart. A takto pořád dokola. Můžete mi prosím poradit jak z toho ven? Jak znovu zprovoznit PC? Nejlépe bych raději nastavil zpět tovární nastavení. Děkuji.


04 říj 2014, 11:26
Profil
Uplinker
Uplinker
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2010, 12:41
Příspěvky: 33644
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

Ahoj,

Nevím jak je tomu, když se BIOS mění skrze nějaký program, ale mě kdysi při špatném nastavení BIOSu zachránila baterka.
Abych to upřesnil, na Motherboardu máš takovou malinkou baterku, tak ji cca na minutu vyndej a pak zase vrať. Teoreticky by se měl BIOS resetovat...

_________________
Nově pro dělené archívy přidávám záchranné segmenty. Pokud původní .part nelze stáhnout či je nevratně poškozen lze jej nahradt záchranným segmentem (platí pro jakýkoliv .part z daného Uploadu). 1 segment = jeden nahraditelný chybějící \ poškozený .part


04 říj 2014, 11:44
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 30 pro 2009, 22:04
Příspěvky: 50
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

-Seraphim666- píše:
Ahoj,

Nevím jak je tomu, když se BIOS mění skrze nějaký program, ale mě kdysi při špatném nastavení BIOSu zachránila baterka.
Abych to upřesnil, na Motherboardu máš takovou malinkou baterku, tak ji cca na minutu vyndej a pak zase vrať. Teoreticky by se měl BIOS resetovat...

Taková stříbrná kulatá a je na ní Lithium Battery? Jestli ano, tak akorát nevím jak do toho šťouchat a jak ji bezpečně vyndat.


04 říj 2014, 11:47
Profil
Uplinker
Uplinker
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2010, 12:41
Příspěvky: 33644
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

Přesně ta. Jestli mě paměť neklame, tak by tam měli být takové zobáčky? Je třeba to nějak vypreparovat. Lze si pomoci i nějakým nástrojem, ale hlavně pozor aby jsi nepropíchl celou základovku... :)

_________________
Nově pro dělené archívy přidávám záchranné segmenty. Pokud původní .part nelze stáhnout či je nevratně poškozen lze jej nahradt záchranným segmentem (platí pro jakýkoliv .part z daného Uploadu). 1 segment = jeden nahraditelný chybějící \ poškozený .part


04 říj 2014, 11:50
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 30 pro 2009, 22:04
Příspěvky: 50
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

-Seraphim666- píše:
Přesně ta. Jestli mě paměť neklame, tak by tam měli být takové zobáčky? Je třeba to nějak vypreparovat. Lze si pomoci i nějakým nástrojem, ale hlavně pozor aby jsi nepropíchl celou základovku... :)

Už jsem na to kápnul, byla tam posuvná pacička switch bios a ted už to jde :) Takže je to ok. Ale moc díky za rady!


04 říj 2014, 11:59
Profil
Uplinker
Uplinker
Uživatelský avatar

Registrován: 18 říj 2010, 12:41
Příspěvky: 33644
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

Zatím není nač děkovat, otázkou zůstává zda rada byla k něčemu a pomohla...

_________________
Nově pro dělené archívy přidávám záchranné segmenty. Pokud původní .part nelze stáhnout či je nevratně poškozen lze jej nahradt záchranným segmentem (platí pro jakýkoliv .part z daného Uploadu). 1 segment = jeden nahraditelný chybějící \ poškozený .part


04 říj 2014, 12:01
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class

Registrován: 30 pro 2009, 22:04
Příspěvky: 50
Příspěvek Re: Základní deska - spěchá

-Seraphim666- píše:
Zatím není nač děkovat, otázkou zůstává zda rada byla k něčemu a pomohla...

Na War4all.com mi toto taky radili, ale ještě mi poradil jeden člověk, že vzadu na desce u vstupu pro klavesnici a myš je tlačítko CMOS a to mám zkusit. Sice už mám přepnutý druhý bios ale v tom prvním to zkusím jestli se PC rozjede.


05 říj 2014, 13:19
Profil
Private
Private

Registrován: 07 zář 2008, 16:05
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Základní deska (vyřešeno)

Uvědom si jednu věc . Ty jsi přepnul biosy - oba identické, firmware jsi přece nepřepaloval. Pouze jsi přepnul na ten druhý s defaultním nastavením.
Vyndání baterky by tě poslalo do defaultu rovněž. Mám dojem, že bys počítač rozjel se základním nastavením, ale musel bys okamžitě do biosu a nastavení změnit, protože nové biosy si info píší do flašky - máš tam různé profily a můžeš mezi nimi přepínat.


12 říj 2014, 00:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze