fastshare
ubuntu vedle win 8.1
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 19:10





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 
 ubuntu vedle win 8.1 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 28 kvě 2009, 11:21
Příspěvky: 2
Příspěvek ubuntu vedle win 8.1

Zdravím,
po nějaké době jsem se odhodlal, že si nainstaluji ubuntu vedle win 8.1.
Takže jsem stáhl iso, vypálil a spokojeně vložil dvd do mechaniky a začal instalovat, jenže tzv. wubi instalátor, jak jsme se dočetl, nepodporuje instalaci ve win 8.1 a 8.
Takže jsem si řekl, tak si udělám bootovací flashku a nainstaluji to přes to. Vyrobení usb, úplně v pohodě. (ostatně vše je na ofic. stránkách uvedeno) tak jsem ji tam hodil, nastavil jsem nacteni usb pri startu a vše vypadalo dobře (nutno podotknout, že jsem si ještě před tím udělal speciální oddíl na disku právě na ubuntu.) nastavil jsem instalaci, aby to jelo, ale při vybíraní složky/disku, kam se to má nainstalovat se mi nic nezobrazilo. Takže u tohoto kroku, taky vždy skončím. Postupoval jsem podle návodu, ale právě se mi nic nezobrazí, takže teď bych rád poprosil o Vaši radu, zda s tím má někdo zkušenosti.

předem moc děkuji.
lz


02 lis 2014, 18:10
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: ubuntu vedle win 8.1

Zdravím,
napadají mě 2 věci.
Buď je to tím, že máš GPT oddíly, a ne (starší) MBR (na počítačích s Windows 8 se už právě často GPT používá).
Anebo to ještě může dělat UEFI (pokud máš nastavené) - zkus kouknout do BIOSu.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


02 lis 2014, 18:32
Profil
Private
Private

Registrován: 28 kvě 2009, 11:21
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: ubuntu vedle win 8.1

Upřímně řečeno nevím, jak bych řešil tu první věc, co si zmínil.

Tu druhou ještě pořeším, ale asi až zítra. Jelikož to je na notasu od HP, tak ten tam ma jakes takes spousteni z usb bezotravovani biosu, takze tim jsem to i delal, jenze prave asi v tom bude tkvět ten problém. Říkal jsem si, že se bez toho člověk obejde, ale zjevně ne.

Jinak jsem momentálně jsem zvolil pro svoje potřeby méně trnitou cestu a to ubuntu ve virtualboxu.


02 lis 2014, 21:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze