fastshare
Chlazeni GPU Sapphire R9 290 TRI-X
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 16 dub 2024, 20:50





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
 Chlazeni GPU Sapphire R9 290 TRI-X 
Autor Zpráva
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2009, 18:53
Příspěvky: 269
Příspěvek Chlazeni GPU Sapphire R9 290 TRI-X

Zdravím,

Koupil jsem si Sapphire R9 290 TRI-X, jenže i přes všechny pozitivní recenze prostě nenaplnila moje očekávaní a to hlavně že hlediska hlučnosti. Chladak TRI-X chladí sice dobře možná až výborně, ale je zamčený na 20% to znamená, že v idle dělá poměrně hluk, a to při teplotě 35 stupňů a 40 na VRM1 a 2, což je si myslím docela nedoladěný stav.
u jiných karet si můžete nastavit pomoci třeba Afterburner křivku foukaní tak, že se začne třeba na 5% a o kartě vůbec nevíte, že tam je, když třeba koukáte na filmy, všeobecně řečeno, třeba na VAPOR X řadách R9 290, je větrák udělaný proste lip. No, a jelikož mam vzduchem chlazené PC, které ani při hraní nejde přes 20dBa, je fakt neslyšitelné, tak bych samozřejmě hlavně u koukaní na filmy rad, aby to tak zůstalo i s mou novou kartou, která je momentálně na reklamaci, kvůli problému s „Black Screenem“

Jde mi to, že až mi karta přijde, tak na ni nemůžu dělat žádné invazivní zásahy, kvůli zániku záruční doby, takže žádné štípaní nebo pájení.
Moje hlavni otázka je, jestli můžu koupit tohle:

http://www.aliexpress.com/item/Desktop-PC-Fan-Spee d-Noise-Reduce-4-Pins-Resistor-Cable-
Connector-5-Pcs/1280654376.html

Protože se mi zdá, že ten 4 pinový konektor co mam na GPU je snad menší, fakt tam nemůžu nic štípat ani pájet, takže bych potřeboval vedet, jaký konektor to je a popřípadě jaký odpor tam dat, potřeboval bych to shodit tak o 50% takže z 20% zamčených otáček na 10%, jediné další řešení je přehráni VBIOSU že jiné GPU, ale to je taky potom důvod k propadnuti záruky.

Díky za odpovědi.

_________________
CPU: Core i7 8700 + Corsair H115i Pro RGB
MB: MSI MPG Z390 Gaming Edge AC
RAM: HyperX Predator RGB 16GB DDR4 3600Mhz
HDD: SSD Samsung 850 EVO 250GB + 4TB WD Blue SATA 3
GPU: Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce 8G
PSU: Corsair RM750i
CASE: Be quiet! Dark Base 700


23 lis 2014, 15:32
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 17 kvě 2009, 19:49
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Chlazeni GPU Sapphire R9 290 TRI-X

člověče a nemáš lepší ji ve 14 denní lhůtě vrátit a vzít nějakou kvalitní edici GTX 970, která jede v idle úplně v pasivním módu a ještě podstatně míň žere ????


23 lis 2014, 22:09
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze