fastshare
Načítání externího HDD - VYŘEŠENO
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 dub 2024, 07:36





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 10 ] 
 Načítání externího HDD - VYŘEŠENO 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 12 kvě 2009, 20:57
Příspěvky: 6
Příspěvek Načítání externího HDD - VYŘEŠENO

Zdravim. Mám dotaz ohledně externího HDD Seagate Expansion 2TB. Dostal jsem teď novej a po rozbalení jsem ho připojil k TV (LG) na zkoušku jestli na to jde nahrávat z TV. Na HDD se z TV nastavilo nějaké to Time Machine II (od LG) a teď po připojení k PC se mi nezobrazí v "Tento Počítač". Všude jinde v PC je zobrazenej ale nejdou mi na něj prostě tahat data nebo ho otevřít jako jakoukoli "flash" a případně ho i Formátovat. Máte někdo nějakej nápad ? Předem díky :?


Naposledy upravil SaySuck dne 28 pro 2014, 19:58, celkově upraveno 1

27 pro 2014, 13:45
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Nevím co máš za systém. Na PC ovládací panely, nástroje pro správu, správa počítače, správa disků.
Ve správě disků bys měl ten svůj externí najít a pak si s ním dělej co potřebuješ. Pokud by ani ten nic nenašel, pak přes příkazový řádek spustit diskpart a řešit to s ním. To ale zatím nebudu rozvádět.
Teda nevím jak to dnes je (televizi nemám a nepotřebuji), ale existovalo omezení souborového systému a velikosti disku.
U LG je toho více zajímavého. Když mě jednou vypekl HDD rekordér u známého. Po vypálení filmu šel dvd disk přehrát jen v přehrávači od LG a ani v PC nešel přečíst. LG si na ten disk nasralo nějakou svou stopu a konec. Většinou jiné značky ctí obecná pravidla, ale LG si dělá své normy (asi ochrana svého know how) :?


27 pro 2014, 16:13
Profil
Private
Private

Registrován: 12 kvě 2009, 20:57
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

System Win 7 64bit ... Ta správa disků mi ten můj jen najde ale tim to končí. Nemůžu ho ani otevřít ani naformátovat nic jen se kouknout že je prázdnej :D V TV v USB1 (port určenej k tomu nahrávání) se HDD spustí ale v USB2 už se nespustí jako normální úložiště :?


27 pro 2014, 16:46
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

A ve správě disků co je napsáno u toho tvého disku jako stav (nahoře v tabulce)?
To že ti jde spustit pouze v USB1 portu určenému k nahrávání ukazuje, že LG si na ten disk cosi zapsalo a proto už nejde otevřít jinde na pc. O tom jsem už psal co je LG zač. Pokud bys provedl postup zprovoznění na pc pomocí diskpart, tak je více než pravděpodobné, že po spojení s LG by se ta situace opakovala. Takže si ujasni co vlastně s tím externím diskem zamýšlíš. Možnosti jsou jen 2. Buď bude otrokem LG a nebo svobodné úložiště pro PC :)


27 pro 2014, 17:02
Profil
Private
Private

Registrován: 12 kvě 2009, 20:57
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Potřebuju ho jako svobodné úložiště pro PC na LG už kašlu to jsem jen zkoušel. :D A nahoře v tabulce jako stav je psáno - V Pořádku (primární oddíl).. Tohle myslíš ?


27 pro 2014, 17:15
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Ano, tohle jsem myslel. A má přiřazené písmeno disku? Když na něho pravým klikneš, tak z kontextové nabídky by mělo jít přiřadit písmeno. Pokud ne, tak bych použil diskpart.

Klik start, do vyhledávacího řádku napiš cmd, objevi se ti jako cmd.exe, na něho klik pravým a dej spustit jako správce!
Teď to bude sada příkazů, které musíš dodržet a které budeš psát do konzole a potvrzovat entrem. (můžeš to kopírovat, ale bez těch pomlček před slovem :)

- diskpart
- list disk
- select disk x (na místo "x" napiš číslo externího disku z list disku - orientuj se podle velikosti - nepopleť to!!!!!!)
- clean
- create partition primary
- select partition 1
- format quick fs=ntfs
- assign letter=h (místo toho "h" můžeš dosadit jakékoliv písmeno které máš volné, tady to je jen jako příklad!)
- exit

A pak jen zavřeš konzoli a budeš moct normálně s diskem pracovat v pc.


27 pro 2014, 18:14
Profil
Private
Private

Registrován: 12 kvě 2009, 20:57
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Prosim tě ještě změna. Než jsem si přečetl tvuj návod tak jsem zjistil že v tý správě disků je ten muj HDD rozdělen na nějaké svazky. Tak jsem je odstranil, spojilo se to v jeden. Dal jsem přiřadit svazek nebo co, zeptalo se mi jaké to chce mít písmenko, naformátoval se a normálně naběhnul. Takže už by to mělo být OK ne ? :o


27 pro 2014, 18:26
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Ano, mělo. V podstatě jsi udělal to samé, jako popisoval orhore.
Naformátoval jsi ho na NTFS?

Jinak - dočetl jsem se, že takový problém mají nejspíš všichni s LG televizemi, které mají Time Machine II.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


27 pro 2014, 18:41
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Jo, je to ok. Vidíš jak jsi šikovný :). Nic jsi nepsal o tom, že tam jsou oddíly, jen o tom, že je prázdný a nic s ním nejde dělat. Ale vyřešil jsi to. Jak píše nfsmaniac, ať je hlavně naformátovaný na NTFS.


27 pro 2014, 19:00
Profil
Private
Private

Registrován: 12 kvě 2009, 20:57
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Načítání externího HDD

Nepsal jsem o oddílech protože jsem vůbec netušil co to může bejt :D Jojo na NTFS.. Tak díky moc za ochotu a váš čas ;-)


27 pro 2014, 19:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze