fastshare
Staré pc jako domácí server(NAS)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 10:53





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
 Staré pc jako domácí server(NAS) 
Autor Zpráva
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Staré pc jako domácí server(NAS)

Zdravím,mám tady starou kraksnu FS Scenic E600 v konfiguraci P4+768MB RAM DDR+Asus 3450 512MB AGP-zdroj u toho je 200W.
Jde mi o to,jak z tohohle dědečka udělat domácí server... Cirka před rokem jsem na tom měl FreeNAS v nějaký tý prvotní verzi a konfigurace HW byla i dostačující.No,starej PATA disk se odporoučel a bylo vymalováno.Vyhrabal jsem mezi starejma pc krámama disk s kapacitou 40GB a 30GB.Nová verze FreeNASu ale již chce min. 8GB RAMek což mě teda příjde přemrštěný na lecjakou starou mašinu a hlavně procesor s podporou x64 který nemám.To vyjde levněji koupit nějaký to " levný domácí úložiště " v ceně 1600-2500Kč.Jenže.... disky ve formátu EXT3 či EXT4(primární formát oněch domácích NASů) mě TV prostě ani nezdetekuje :(

Úmysl mám teda takový,že díky HW jsem omezen na NAS4Free kde 512MB RAM stačí a nebo " nějak " zprovoznit onen domácí server z XPéček.Ani s jedno jsem doposud neskoušel.

Jde mě vlastně jen o odesílání filmů z mého " plnokrevníka " na externí disk.Exterák mám udělanej ze starýho 500GB SATA disku a k tomu jsem dokoupil box s externím napájením disku.Tuhle " šaškárnu " nechci neustále přetahovat mezi mým kompem a TV.

Jako další věc musím uvést i to,že TV mě zdetekuje pouze disky ve formátu FAT32 a NTFS.Blbý a nedomyšlený je i to,že i když TV je FULL HD,tak nahrávat lze pouze na disk s formátem FAT32,takže k ničemu.... Film ve Full HD z HBO stejně nenahraju,protože jsem limitovám 4GB na soubor.

NAS4Free sice umí číst NTFS disk,ale čtení a zápis již ne (NTFS není nativní pro BSD ze kterého NAS4Free vychází).Takže asi instalace XPček a " nějak " z toho ten server udělat.A s tím právě zkušenost teda vůbec nemám... Nepoužíval jsem ani FTP mezi notebookem a pc... Nebo rozchodit sdílení mezi Win 8.1 a XP-přiznávám,že i přes x návodů z netu jsem nerozchodil ani sdílení mezi Win7 u starýho komplu a netbookem Asus Aspire One s XP....

Takže prosím o nějakou tu radu,lépe spíš návod jak pro debila :D Dodám,že wifimodem od UPC je pěknej šmejd na správu a nastavení-předpokládám že chyba bude spíše někde v nastavení onoho bazmeku od UPC.Klasicky mám na domácí sít " workgroup " a stejně se mě kompl s netbookem a nespojil ... Ty hovádka z UPC si do toho Technicoloru nahrály svůj vlastní firmware a usb vstup tím degradovaly pouze k servisním účelům.Měly snad i v úmyslu to sprovoznit,aby si člověk mohl připojit exterák a měl ho jako sítový dik,no kde nic tu nic a vysvětlení pouze strohé o jednání s licencí atd...

Nebránil bych se ani Linuxové distribuci typu Debian,ale jak z toho ten servrer udělat??? Takže lidičky moc moc prosím o nějakou tu kloudnou radu či návod.Díky H.

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


01 led 2015, 16:23
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2009, 22:12
Příspěvky: 30
Příspěvek Re: Staré pc jako domácí server(NAS)

Pokud ta televize umí DLNA, tak já mám vyzkoušený
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Minimal requirements

512 MB of memory or more
40 MB of disk space (plus additional space for storing the media library), when using transcoding make sure there is at least 1GB free (depending on the original file size)
Java 6 installed


Je to poměrně jednoduchý i na nastavení.

Návod je tady:

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
Na problémy s BSOD je BlueScreenView - stáhnout, spustit a pak se teprve ptát...


05 led 2015, 20:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze