fastshare
Vleze se mi do case karta?
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 20:01





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 
 Vleze se mi do case karta? 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 17 lis 2010, 17:56
Příspěvky: 6
Příspěvek Vleze se mi do case karta?

Ahoj, chci rozšířit svoji case o nový přírůstek, konkrétně se jedná o Cooler Master 690 II Advanced Nvidia edition.
Přemýšlel jsem nad dvěmi kartami, a to: Gigabyte geforce gtx 960 ( http://graficke-karty.heureka.cz/gigabyte-gv-n960g1-gaming-2gd/ )
A Radeonkou R9 280 od firmy MSI ( http://graficke-karty.heureka.cz/msi-r9-280-gaming-3g/ )

Potřeboval bych objektivní názor, která je podle vás lepší, ať už zahrnete spotřebu nebo onou velikost, kdy radeonka má 3 GB zatímco 960 pouze 2 GB. Nevyznám se v počítačích, proto nevím, jestli se počítá do budoucna už s třemi GB. Také bych rád věděl, zda-li se mi vejde vůbec ta třívětráková nvidia do case, o doublefan bych nestál, rozhoduju se pouze mezi těmito dvěma kartama, s tím, že 960 by měla mít okolo 30 cm a radeonka má centimetrů 27. Vůbec nevím, jaký prostor na kartu tam mám a strašně špatně se mi to měřilo, řekl bych, že to bylo dost nepřesné, proto potřebuji radu, jestli to někde nepíše nebo náhodou někdo z vás neví, jakou kapacitu na GPU case má, taky chci zohlednit, že mám Nvidia case a je dost neestetické mít v ní radeonku, :D ale pokud jde o lepší kartu, půjdu do ní, ostatně stojím o váš názor, protože já se opravdu nemůžu rozhodnout.

Díky.

Edit: Zapomněl jsem přidat odkaz na moji case: http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/cm-690-ii-advanced-nvidia-edition-usb3/


13 kvě 2015, 14:54
Profil
Private
Private

Registrován: 19 zář 2013, 15:13
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Vleze se mi do case karta?

V tom odkazu na skříň je pod obrázky položka "Specs". A v okně kam tě to přepne jsou podrobnosti ke skříni, konkrétně pro tebe je důležitý údaj "Maximum Compatibility" - "VGA card length: 304mm / 11.96 inch". Čili ano pokud má karta 30 čísel (ta větší má přesně 29,5 cm) tak se tam vejde i když bude hodně natěsno.
V tom která karta je pro tebe výhodnější ti neporadím, obě patří v kategorii "novějších" modelů karet k těm výkonostně nejslabším i tak by ale měly bez znatelnějších problémů utáhnout většinu současných her. Pokud se ženeš za větší pamětí tak se dá sehnat i GTX 960 se čtyřmi giga. Osobně bych šel ale minimálně o třídu výš, čili GTX 970 nebo Radeon R9 290 (R9 290X), výkonově ti budou stačit rozhodně déle ale cenově jsou zhruba od 9,5 tisíc nahoru. Taky záleží na zbytku počítače aby ty výkonnější karty stačil zásobovat daty a aby to utáhl zdroj.


13 kvě 2015, 16:40
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Vleze se mi do case karta?

A proč si chceš kupovat takovou šílenou "mrchu"? Nestačila by ti kratší verze se 2 ventilátory?
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Hlučnost bude stejná a nemusíš si lámat hlavu s rozměry.
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Jo, některé novější hry dokážou využít 4GB i více paměti na grafice. Záleží na rozlišení obrazu monitoru a nastavení detailů hry. Dokonce se objevují názory, že 8GB bude tak akorát :) . Ale osobně bych to zas tak nehrotil. Záleží jaký jsi fanatik a zda používáš nějaký Ultra HD monitor.


13 kvě 2015, 23:34
Profil
Private
Private

Registrován: 17 lis 2010, 17:56
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Vleze se mi do case karta?

Ahoj, díky za odpověď. Díval jsem se na benchmarky a třívětráková má myslím i trošičku větší výkon, ne? Hlučnost bych řešit nemusel pokud bych neměl třípinové větrání na CPU, takže mi hučí větrák na max a žádnou redukci jsem nemohl najít. :D
Taky jsem četl něco o tom, že když se dělala r9 280, měla být high end a proto ta spotřeba a celkově se grafika prý hodně opotřebovává, na druhou stranu mi ji hodně lidí doporučilo. Ostatně mám pouze jeden 24 palcový monitor, jde mi jen o to, aby za rok nebyly hry, které by na ultra detaily požadovali například 3gb memory clock, ale to samozřejmě dopředu moc lidí říct nemůže. Dnes se rozhodnu a objednám, Já mám současně 2x Nvidia geforce gtx 560 ti, ale rozbil se mi jeden slot, tudíž ta druhá karta nemá žádný účinek, proto jsem se rozhodl pro novou kartu, která výkonem nahradí (předčí) ty mé karty. Potřeboval bych více názorů, tak se prosím ještě někdo ozvěte, díky! :D


14 kvě 2015, 18:57
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Vleze se mi do case karta?

Aby ti nehučel větrák na CPU, tak si to nastav v biosu, aby se řídil podle teploty procesoru (Smart Fan Target). Větrák nemá co hučet. Nějaké redukce dávat do cesty napájení větráku procesoru rozhodně nedoporučuji!

Jinak u té grafiky více neporadím. Zkusil bych ještě jiné fora zabývající se takovýma věcma. PC tuning, svethardware, či extrahardware.


14 kvě 2015, 20:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze