fastshare
Pro ty co mají Windows 10
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 29 bře 2024, 00:55





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Pro ty co mají Windows 10 
Autor Zpráva
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 črc 2009, 11:48
Příspěvky: 245
Bydliště: ..zelená je louka..
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Zdravím...asi takhle : Netvrdím,že je ve Win 10 vše špatné,ale množí se informace,které jsou více než zavádějící.Nakonec už jen nastavení těchto desítek dokazuje,že alespoň něco je pravda. Tady jsou odkazy,které by si měl,každý uživatel desítek přečíst....Volba je pouze na něm.

Zde : http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

Zde : http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6411-windows-10-sleduji-a-loguji-a-sdili-vsechno-co-uzivatele-delaji
Já už hobluji zpět "sedmičky .. :D

_________________
Case Fractal Design Define 7 Compact Black TG dark
CPU AMD Ryzen 5 1600 s chladičem Arctic Freezer 34 CO , 12nm
Ram Crucial Ballistix Black 32GB (4x8GB) DDR4 3000 CL15
Power Seasonic CORE GM-650 - 650W
SSD 1 : Samsung 860 EVO 500GB
SSD 2 : Samsung 870 QVO 1TB
GK Asus RX560 O4G EVO RX 560 4GB


12 srp 2015, 18:49
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Prdelča píše:
Já už hobluji zpět "sedmičky .. :D

Vidíš Prdelčo, "já ti to říkal" :D. Ne, sranda, nic ve zlém. Tyhle nové systémy by si měl každý uživatel nejdříve "ošahat" v nějakém virtuálním PC (vmware apod), aby věděl co a jak. Bohužel tyhle desítky jsou až příliš otevřené sběru informací o uživateli a posílání dat "někam". Nicméně existují prográmky, které více méně dokáži tento neduh minimalizovat i bez zdlouhavého klikání přímo ve windows - viz níže -->

Jen na vlastní nebezpečí!!! Za škody na systému neručím!
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

nebo
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

nebo
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

a ještě jeden co je na MDL, ale musíte se přihlásit:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


12 srp 2015, 22:40
Profil
Warrant
Warrant
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2008, 17:52
Příspěvky: 177
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Ti co zůstávají u W7 nebo 8.1 doporučuji nestahovat aktualizaci KB3035583.
Tato aktualizace způsobí to, že vás Windows následně bude neustále otravovat ať upgradujete na W10, viz:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
i_m_a_g_e


15 srp 2015, 14:04
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Tohle už proběhlo dávno, takže trochu pozdní informace. Ti co měli origoš win8 - 8.1 a nebo win7 s loaderem či modifikovaným biosem slic 2.1, tak se s tím setkali. Jde to odinstalovat a pak v aktualizacích skrýt.
Vzhledem k tomu, že už jsem byl na win8.1 s aktivací kmspico, tak žádný tenhle odpad jsem ani nedostal :D


15 srp 2015, 17:09
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

orhore píše:
Třeba taková drobnost, fotky ve formátu jpg či jpeg už třeba neotevřete v běžném windows prohlížeči fotografií kdy vám oznámí, že tato aplikace nemůže běžet ve vašem počítači :D. Podporované formáty jsou jen tif a tiff. Proč? Upředňostnování metro aplikací.
Přitom ještě ve windows 8, 8.1 kde to metrem začalo, tak bez problému se dalo tyhle sračky nepoužívat. V současné desítce si řekli, že bude všechno jinak - blbě a zejména pro blbce :D

Také delší dobu Windows 10 testuji a nedávno jsem zkusil čistě a naostro nainstalovat nejnovější (RTM) verzi.
Aplikaci Prohlížeč fotografií většinou nepoužívám, ale schválně jsem se na to dneska kouknul. Ze začátku jsem už myslel, že jí "odstavili" úplně, ale přeci jenom ve Windows 10 zůstala (snad) kompletní.
Podařil se mi napsat jednoduchý skript ke spouštění Prohlížeče fotografií. Stačí přidružit spouštění obrázků mému skriptu a je to. ;-)

Zde předkládám první verzi (kdyby něco, v budoucnu mohu skript opravit/vylepšit - třeba změnit ikonu, apod.):
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


29 srp 2015, 16:52
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

nfsmaniac - dík za snahu, jsi šikovný :). Zkusím pak testnout ve virtuálním PC.
Edit:
Heh, tak defender to bere jako vir Trojan:Win32/Beaugrit.gen!C, ale to já neberu vážně. Jo, jde to, krom té tabulky s dotazem co vždy vyskočí při otevírání a otevřenou konzoli na pozadí fotky.

Problém je v tom, že tyhle "desítky" jsou jako Do-Do (dodělej doma). Proč by si měl uživatel upravovat systém tak, aby dělal běžné věci??? Neuvěřitelné!


29 srp 2015, 22:42
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

orhore píše:
nfsmaniac - dík za snahu, jsi šikovný :). Zkusím pak testnout ve virtuálním PC.
Edit:
Heh, tak defender to bere jako vir Trojan:Win32/Beaugrit.gen!C, ale to já neberu vážně. Jo, jde to, krom té tabulky s dotazem co vždy vyskočí při otevírání a otevřenou konzoli na pozadí fotky.

Problém je v tom, že tyhle "desítky" jsou jako Do-Do (dodělej doma). Proč by si měl uživatel upravovat systém tak, aby dělal běžné věci??? Neuvěřitelné!

Nemáš zač. ;-)

Jaká tabulka s dotazem? Myslíš tuhle?
Re: Pro ty co mají Windows 10

Pokud jo, není to chyba skriptu, ale obyčejný dotaz Windows - stačí zaškrtnout "K otevírání souborů .xyz vždycky používat tuto aplikaci".

Konzole by měla být skrytá (alespoň já jí mám). :?

Defender jsem vypnul, protože mi zahlásil vir i u WinRARu (né stažený z warezu, ale z oficiálních českých stránek). :)

Jinak také v podstatě souhlasím s tím, že MS podmínky přitvrzuje. Jenže svým způsobem "totalitní" byl vždycky.
Ovšem když se tak podívám na nové operační systémy, co se začínají rojit - typu Android, Chrome OS, iOS,...
Chápu, že to jsou povětšinou mobilní OS (kromě Chrome OS), ale i u těch mobilů jsou plné naprosto nesmyslných omezení a to, co šlo běžně ve starých tlačítkových mobilech, jde u těch nových podstatně složitěji.
A co se týče Chrome OS pro netbooky nebo nějaká miniPC - nepřijde mi méně náročný na HW než odlehčená linuxová distribuce, ovšem výhoda Chrome OS je, že na něm nemůžeš dělat absolutně nic... I Chrome OS je v podstatě Linux, ale v té nejtotalitnější možné podobě.
Když se na to podívám tímhle pohledem, tak i Windows 10 je v mnoha ohledech oproti dnes populárním a rozšiřujícím se OS samotným vrcholem a symbolem svobody (ač z jiného úhlu pohledu to není samozřejmě pravda).

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


30 srp 2015, 11:07
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Nene, takovou tabulku s dotazem na otevření konkrétním programem jsem neměl na mysli. Až když je provedena asociace s tím tvým exe souborem a otevřu jakoukoliv fotku v daném formátu, tak vyskočí nejdříve tahle hláška, kterou musím potvrdit:

Re: Pro ty co mají Windows 10

Když odkliknu "Ano", tak se fotka normálně otevře, ale s prázdnou konzolí na pozadí a když "Ne", tak se to jen zavře.


30 srp 2015, 13:09
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Aha, díky za spolupráci. Nyní by to už mohlo být v pořádku.

Verze 1.1 ke stažení:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Seznam změn:
Citace:
Verze 1.1 (30.8.2015)
  • Opravena chyba #0001: Pokaždé se zobrazuje hláška a konzola na pozadí.
  • Novinka: Možnost automatické aktualizace skriptu. Skript stačí "jen tak" spustit.

Verze 1.0 (29.8.2015)
    První vydání

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


30 srp 2015, 20:45
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Asi lepší způsob je přidat zpět podporu formátů do registru. Jediná nevýhoda je nutnost mít oprávnění správce.
Připravil jsem REG soubor k rychlému přidání všeho potřebného do registru.
Přidá podporu následujících formátů:
  • BMP/DIB
  • GIF
  • JPEG/JPG/JPE/JFIF
  • JPEG XR (JXR)
  • PNG
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


31 srp 2015, 00:02
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Výborně nfsmaniac!
Dobrá práce, funguje to naprosto bez problému! I druhý způsob s přidáním podpory formátů do registru je plně funkční.
Ještě to nacpat do procesu instalace win10 a je to jak u předchozích systémů :).

Děkuji za obětavý přístup k problému.
Sice nemám win10 na normálním PC, ale třeba to pomůže i ostatním. Ještě pár vychytávek a win10 budou použitelný systém :)


31 srp 2015, 13:49
Profil
Warrant
Warrant
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2008, 17:52
Příspěvky: 177
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Až nějaký nezávislý a důvěryhodný zdroj potvrdí či vyvrátí jak je to s tím šmírováním ve W10 a jak MS se získanými uživatelskými daty nakládá a případně i bude k dispozici nějaký ověřený prográmek, který vše deaktivuje a nedojde tím k nestabilitě systému, pak to teprve budu považovat za použitelný systém. Zatím to k tomu má však daleko.
Stačí, že MS se snaží vštípit telemetrii přes (dobrovolné) aktualizace i do W7/8.1. Tak si hlídejte co si instalujete.

_________________
i_m_a_g_e


31 srp 2015, 16:27
Profil
Private
Private

Registrován: 01 črc 2009, 16:15
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

Stejný problém s ikonama, doknce na dvou PC a to mám různé (i legální) edice Windows, o problému se ví řeší ho na tenforu ale microsoft oficiálně radí pouze kontrolu registrů která problém neřeší. Takže čekat na záplatu a nainstalovat iconoid :(


31 srp 2015, 16:28
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

RaZz3R píše:
Stačí, že MS se snaží vštípit telemetrii přes (dobrovolné) aktualizace i do W7/8.1. Tak si hlídejte co si instalujete.


Přesně, je to tak. Více zde:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


31 srp 2015, 16:43
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: Pro ty co mají Windows 10

orhore: Nemáš zač. Dělal jsem to hlavně proto, že některé kroky (nejen) Microsoftu opravdu nechápu. Program zanechá, ale znemožní jeho použití. Podobné věci jsou ovšem vidět v poslední době dost často v mnoha směrech - nejen v softwaru. Zbavuje se funkčních a mnohdy i užitečných věcí, jejichž přítomnost naprosto ničemu nevadí. Problém je, že nad některými věcmi se pozastaví asi pouze mizivá část lidí a většina (jak se tak dívám např. v mnoha internetových diskuzích) takovým věcem naopak tleská. :? Ale to je na delší povídání.

O Windows 10 se píše jako o posledním Windows "jak jej známe". Osobně se trochu obávám, aby se nenaplnily staré zvěsti o tom, že z Windows se stane "cloudový" OS, čili že OS nebudeš spouštět z vlastního PC, ale vše budeš provozovat na serverech Microsoftu. Lidé vytvořili počítače a přídavný software, aby si usnadnili práci a mimo jiné byli "pánem svého stroje". Dnešní vývoj ovšem směřuje k tomu, aby se člověk vzdal určité svobody, co může a nemůže, a stal se naopak sluhou nějaké služby (potažmo stroje). Někdo ti nadiktuje, co, kdy, kde a jakým způsobem můžeš používat a pokud by se ti to náhodou nelíbilo, téměř všichni ostatní se ti budou snažit vysvětlit, proč to NEdělat jinak a nakonec, co je pro tebe vlastně nejlepší. Osobně jsem silným odpůrcem takového smýšlení a směřování.

A tak mě napadá - co tahle společnými silami něco zkusit podniknout. Přinejmenším nějaký ucelený funkční nástroj, který by pomohl udělat Windows 10 trochu k světu a dal se nějaký ten rok zase rozumně používat? Přecijen - na Windows 7 se MS zanedlouho vykašle a ostatní softwarové společnosti klidně mohou také.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


01 zář 2015, 19:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze