fastshare
Externí hardisk WD Book
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 22:46





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
 Externí hardisk WD Book 
Autor Zpráva
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 13:53
Příspěvky: 26
Bydliště: -Alijaška-
Příspěvek Externí hardisk WD Book

Zdravíčko lidi potřeboval bych poradit s externím hardiskem, mám externí hardisk od firmy WD značka My Book 1 Tb co jsem se koukal na inernetu tak už se dnes snad ani 1 Tb nedělá mám ho poněkud delší dobu. Dnes jsem ho musel zformátovat protože mi nešel otevřít, musel jsem ho půlku smazat, neměl jsem tolik místa na disku pro celé jeho zálohování. Ale nevím jak tomu zabránit aby se toto neopakovalo, nevím jak jej správně vypnout zda ho mám vypnout zvlášť přes čudlík nebo stačí vypnout počítač a on se vypne zároveň sním nebo ho mám pokaždé odebrat z nastavení dole v liště. Jestli někdo ví nebo se s podobnou situací setkal prosím poraďte. Děkuji mockrát.


17 dub 2017, 17:52
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Externí hardisk WD Book

Nerozumím tomu jak jsi napsal, že jsi ho musel naformátovat, že nešel otevřít a zároveň, že jsi ho musel půlku smazat, protože se ti celá záloha jinde nevešla. Když nešel otevřít, tak jak jsi mohl zálohovat z něho data?:)

Asi bych začal úplně od začátku. Pokud už není nic na disku důležitého, tak při připojeném disku ve správě počítače klepni na správu disků. Tam si najdi ten svůj 1TB WD a odstraň z něho všechny oddíly. Po odstranění opět vytvoř jeden oddíl a pak ho naformátuj klasicky na NTFS.

Co se týče vypínání či vyjímání disku, tak můžeš použít jen pár možností.

1. Vysunout disk klepnutím na ikonu "Bezpečně odebrat hardware a vysunout médium" kdy po vytažení USB kabelu se disk i sám vypne. Tohle bych rozhodně doporučil každému.

2. Můžeš klidně vypínat pc i se zapojeným diskem. Ale, pokud máš povoleno rychlé spuštění pc, tak si nejsem jistý zda disk nezůstane stále zapnutý i po vypnutí počítače. To si můžeš sám ověřit. Pak je tu ještě jedna nepříjemnost, že jakýkoliv externí disk, který je připojen k pc během startu, tak poněkud prodlužuje celkový čas bootování.

A hlavně nevypínej disk nějakým síťovým tlačítkem (odpojovat od napájení) pokud je připojen k běžícímu pc!


18 dub 2017, 13:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze