fastshare
Pomalé načítání warcenteru
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2210
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 bře 2024, 05:19





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Do příspěvků odpovídejte pouze k tématu. Pro dotazy netýkající se oznámení je tu diskuze, po případě pište SZ moderátorům nebo administrátorům.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Pomalé načítání warcenteru 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 bře 2009, 15:21
Příspěvky: 362
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

ladan píše:
Ano, mně to teď hodinu po půlnoci frčí taky...


Hmmm.... Mně asi v půl desátý dopoledne ani moc ne.....


12 říj 2011, 08:28
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 24 črc 2009, 17:00
Příspěvky: 617
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

ajta píše:
ladan píše:
Ano, mně to teď hodinu po půlnoci frčí taky...


Hmmm.... Mně asi v půl desátý dopoledne ani moc ne.....

v 7 to bylo nejrychleji za dobu, co jsem registrovaný. 227 lidí bylo online


12 říj 2011, 12:39
Profil
Private
Private

Registrován: 04 říj 2010, 14:29
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Teď to běží výtečně, jen aby to vydrželo


13 říj 2011, 14:22
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 12:57
Příspěvky: 1152
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

MPu 3000 píše:
Teď to běží výtečně, jen aby to vydrželo


Taktéž, online 923 lidí.

_________________
6x admin, 1x pomocný admin, 4x moderátor, 5x helper, 3x redaktor, 2x recenzent


// Podpis v opravě.


13 říj 2011, 15:05
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

13.10. No, dnes ráno někdy po šesté či o půl sedmé ráno po přihlášení a krátkém pobytu WC trvale nedostupné. Teď se mi napodruhé podařilo přihlášení (napoprvé bílá stránka), takže to budu raději považovat za úspěch... :P
Ale jinak to, zdá se, jede hodně rychle, oproti předchozím dnům.
Přece jenom je poznat, že na problému začal essential pracovat.
Tolik pohled skeptika. :)

P.S.:
Tak jsem to zakřikl. Někdy stránka naběhne rychle, ale další pak už vůbec ne (bílá stránka), takže spolehlivost obdržení požadované stránky je zatím nízká.
Teď je po šesté večer.

Po sedmé večer to jede vcelku OK a rychle. Nevídáno! ;-)

14.10. po půlnoci a pozdě v noci to jede svižně, ale s výpadky (nedostupností serveru na blíže neměřenou dobu
v řádu několik minut a delší)...


13 říj 2011, 16:36
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srp 2010, 12:59
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Sice to asi nepomůže, ale nebylo by na škodu promazat sekci: Ostatní - Smetiště linků
Je tam na 130 000 témat. nejstarší jsou z konce roku 2006 a u takových těžko někdo bude oživovat odkazy.
Nebo rovnou polovinu smazat.


14 říj 2011, 11:07
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 12:57
Příspěvky: 1152
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Díky za návrh, ale smetiště linků nemá vliv na rychlost serveru. Co se hodnoty tamějších příspěvků týče, již jsem o tom psal v mnoha tématech, nejen já. ;-)

_________________
6x admin, 1x pomocný admin, 4x moderátor, 5x helper, 3x redaktor, 2x recenzent


// Podpis v opravě.


14 říj 2011, 18:55
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Honzafrr píše:
Sice to asi nepomůže, ale nebylo by na škodu promazat sekci: Ostatní - Smetiště linků
Je tam na 130 000 témat. nejstarší jsou z konce roku 2006 a u takových těžko někdo bude oživovat odkazy.
Nebo rovnou polovinu smazat.

Přímý vliv na rychlost načítání stráněk to asi nemá, ale nepřímý vliv přes odkazy z Google a zbytečné návštěvy na
mrtvých tématech na Smetišti to mít může (museli bychom vidět statistiky návštěvnosti, jaký podíl mají příspěvky
na Smetišti). Faktem je, že všechno, co je starší než dejme tomu rok, by se mohlo klidně vymazat.
Vedlejší efekt by byl, že příspěvky ze Smetiště výmazem z databáze by se odečetly uživatelům z účtu.
Nevím, kdo si zakládá na fetiši vysoké hodnosti za množství příspěvků (nejvíc jich mají SPAMeři, většinou mnoho tisíc
a jeden, o němž vím, sem nasázel za rok asi 18 000 příspěvků). Já bych ty staré mazal, protože neschopnost udržet
příspěvky s živými linky ve fóru jenom zbytečně zatěžuje moderátory, a nevidím žádný důvod, proč by jejich počet
v účtu uživatele měl být nedotknutelný...
Hodnotit by se měla schopnost uživatele udržet své příspěvky aktuální a živé, ne že jich sem naflákal tisíce,
a po týdnu (někdy i dřív) jsou linky smazané a sází do fóra příspěvek nový.....


15 říj 2011, 01:25
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 24 črc 2009, 17:00
Příspěvky: 617
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

ladan píše:
ale nepřímý vliv přes odkazy z Google a zbytečné návštěvy na
mrtvých tématech na Smetišti to mít může
Velký, to právě dostává WC na vrchol.

Citace:
Přímý vliv na rychlost načítání stráněk to asi nemá,

Má, velký.


15 říj 2011, 20:13
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

ladan píše:
... ale nepřímý vliv přes odkazy z Google a zbytečné návštěvy na
mrtvých tématech na Smetišti to mít může
genesis píše:
Velký, to právě dostává WC na vrchol.


ladan píše:
Přímý vliv na rychlost načítání stráněk to asi nemá...
genesis píše:
Má, velký.

Já tím přímým vlivem na rychlost načítání myslel samotnou existenci uloženého množství starých nepotřebných příspěvků někde na disku serveru. To rychlost serveru nejspíš příliš neovlivní. Odkazy přes Google a jiné vyhledávače na příspěvky na Smetišti už ano - to je ten nepřímý vliv - zbytečná zátěž serveru neužitečným obsahem, do něhož jsou přes odkazy mimo tento server vlákáni uživatelé. Jestli i teď máš opačný názor, tak to vysvětli podrobněji.

Ostatně - do mazání Smetiště se můžeme pustit kdykoliv. Od nejstarších příspěvků pěkně stranu výpisu za stranou všechna témata. Jenom je potřeba jasně říct a doložit statistikami, že problémy serveru WC jsou jasně a prokazatelně způsobeny množstvím návštěvníků prohrabujících se na Smetišti a doložit to čísly. To ještě nikdo neudělal. Ikdyž je jasné, že přístupnost celého obsahu WC pro Google a další vyhledávače včetně linků vede k rychlé likvidaci linků a současně zvyšuje množství (zbytečných) návštěv webu.
Má na tomto stavu někdo přímý zájem?

P.S.:
Tak jsem pokusně smazal z DB tu nejposlednější stránku seznamu témat ze Smetiště.
Až na jedno téma se třemi to byly samé jednotlivé příspěvky = témata.
Nejstarší bylo z července 2006.
Zbývá ještě 2761 stránek. ;-)

EDIT 1 (po 24 hodinách): Tak těch stránek seznamu témat na Smetišti už je 2764 (to je přírustek za 24 h a je závislý na tom, zda moderátoři pracovali a zametali fóra; Jindy může být nárůst prakticky nulový).
Mazání nejstarších příspěvků/témat na Smetišti "odzadu" by se mělo stát běžnou součástí práce adminů i moderátorů. Tohle narůstání donekonečna je nežádoucí - pokud ovšem majitel nesleduje celkové množství návštěv bez ohledu na jejich účel a poskytnutý užitek návštěvníkovi. ;-)

EDIT 2: 1. ledna 2012
No, takže tudy cesta nevede, majitel fóra chce mít smetiště plné smetí. Smazali jsme víc než 700 stran témat,
(co byl ve většině případů SPAM a různé z fóra vymetené zmetky, bláboly a mrtvé příspěvky). Po kolapsu
serveru v listopadu 2011 a částečné ztrátě dat admin-majtel essential vzal jakousi měsíc starou (!) zálohu
a všechno, co na ní bylo, zase vrátil do databáze. Včetně zamoření už vyčištěných témat vrácením příspěvků
s mrtvými linky zpět...
Má vůbec smysl na takto vedeném webu o něco usilovat?
:(


Naposledy upravil ladan dne 01 led 2012, 19:28, celkově upraveno 1

16 říj 2011, 01:22
Profil
Private
Private

Registrován: 08 pro 2010, 23:22
Příspěvky: 12
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Ahoj, v posledních několika dnech je přihlašování a načítání stránek úplná katastrofa. Delší dobu jsem tu nebyl, tak nevím čím to je?
Problémy mám pouze na tomto fóru, seká se to pořád. Chtěl jsem se podívat na předchozí stránky, abych zjistil, jak jsou na tom ostatní a podařilo se mi až na třetí pokus, posunout o jednu stránku. Aspoň jsem zjistil, že ostatní jsou na tom stejně.


18 říj 2011, 17:24
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class

Registrován: 02 led 2010, 10:41
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

mam ten samy problem nez se se nacte jedna stranka prectu si co ve svete noveho treba na seznamu.


22 úno 2012, 01:32
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

roman296 píše:
...posledních několika dnech je přihlašování a načítání stránek úplná katastrofa
Admin o tom ví (nahlašovali jsme závadu už v neděli 19.2.) a jakmile zjistí příčinu,
problém odstraní.


22 úno 2012, 02:04
Profil
Site Admin
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 27 pro 2009, 13:02
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

ladan píše:
roman296 píše:
...posledních několika dnech je přihlašování a načítání stránek úplná katastrofa
Admin o tom ví (nahlašovali jsme závadu už v neděli 19.2.) a jakmile zjistí příčinu,
problém odstraní.


Problem s rychlosti nacitani nekterych stranek vyresen.


22 úno 2012, 20:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze