fastshare
Pomalé načítání warcenteru
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 21:04





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Do příspěvků odpovídejte pouze k tématu. Pro dotazy netýkající se oznámení je tu diskuze, po případě pište SZ moderátorům nebo administrátorům.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
 Pomalé načítání warcenteru 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 23 čer 2009, 06:52
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Pomalé načítání je způsobené i tím, že autoři webu nepoužívají správné kešování pro prohlížeče.

Příklad: je možné kešovat veškerý statický obsah pomocí hlavičky "Cache-Control: public, max-age=2592000"
-> klient (prohlížeč) pak nestahuje zbytečně statický obsah při další návštěvě webu (obrázky, css, js, ...)

Dalším důležitým aspektem je možnost posílat klientům gzipovaný obsah - ušetří se na přenosu po síti (může zatížit více server, výhoda je hlavně pro koncového klienta - nečeká tak dlouho).

Více se lze dočíst např. na http://code.google.com/speed/page-speed/docs/rules_intro.html


23 lis 2009, 11:09
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2009, 16:50
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

ahoj musím se přiklonit na obě strany /),ale většinou nemám problém a to mám nějakou asi hodně starou verzi IE a zdá se mi že se na tom opravdu pracuje,nepochopím jak někdo může hořekovat že je to tu pomalý atd když je tu všechno zadarmo tolik linků atd který sou sice i jinde,ale mě prostě přijde že jen zde je to přehledný a hlavně že se tady věnujou připomínkám a návrhům když mají logický podklad a ne když je to jen citovej výlev(jako většina příspěvků zde :D )!!celkově sem moc moc a moc spokojenej s warcenter!! :)takže nechte těch stížností když vám to nejde dělejte něco jinýho a pak se k tomuhle vrattě jak to dělám já když warcenter trucuje :D a hezký svátky a zhulenej novej rok!! ;)


24 pro 2009, 01:04
Profil
Private
Private

Registrován: 20 črc 2009, 18:24
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

já se dnesa taky za boha nemoh dostat na wc... furt mi to haze blbý errory :/ tady toho je hodne a je to nejlepsi forum, ale s timhle pristupem a rychlosti jak serveru tak reseni tohodle problemu bude mit za nasledek prechod mnoha lidi ke konkurenci...


03 led 2010, 00:36
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 27 bře 2009, 19:16
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

No tak, já jsem sem chodil dříve celkem dost často, ale vzhledem k tomu, že poslední dobou se sem člověk nemůže ani dostat tak tyhle stránky navštěvuji už jenvelce z řídka. Už jen to,že když se sem člověk konečně dostane, tak zjistí odkazy které jsou napsané anglicky, nechápu proč nemůže někdo kdo sem dává filmi, soft atd připsat alespoň český popip nebo v jakém jazyce film je. Tyto stránky jdou dle mého názoru zbytečně do ..... pryč!!!!!


03 led 2010, 03:03
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 23 dub 2008, 14:20
Příspěvky: 28
Bydliště: Doma
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Načítání WC přes den to je normální maras. Takhle pomaaaalu neleze ani slimák. Teda jestli se vůbec stránky uráčí načíst. V noci je to fajn, ale jinak to stojí za prd. Je to velká škoda.


03 led 2010, 14:11
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 01 čer 2009, 08:11
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Já nevim ani tomu moc nerozumim, ale podle mne by se třeba mohl omezit počet obrázků v příspěvku (to by nebyl problém) a taky by se neco ušetřilo


Naposledy upravil predator676 dne 03 led 2010, 15:05, celkově upraveno 1

03 led 2010, 15:00
Profil
Private 1 st class
Private 1 st class
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2007, 05:34
Příspěvky: 28
Bydliště: PC
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Posledni dobou to je hruza! Neco by se stim melo delat


03 led 2010, 15:02
Profil
Private
Private
Uživatelský avatar

Registrován: 05 srp 2008, 14:58
Příspěvky: 11
Bydliště: Já chci na vafle teplej banán
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Tento text se mi poslední dobou ukazuje na stránkách, které se mi zdají nesmírně zpomalené. Dřív to bylo v pohodě, možná by stálo za to, to vrátit, pokud to jde.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


03 led 2010, 16:15
Profil
Private
Private

Registrován: 04 čer 2009, 03:09
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

predator676 píše:
Já nevim ani tomu moc nerozumim, ale podle mne by se třeba mohl omezit počet obrázků v příspěvku (to by nebyl problém) a taky by se neco ušetřilo


Nechapu, co to resi, kdyz se obrazky stejne nenacitaji z wc. :)

Jinak mi pripada odezva wc relativne prijatelna. Samozrejme lepe by byt mohlo...


03 led 2010, 16:17
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class
Uživatelský avatar

Registrován: 12 zář 2008, 23:21
Příspěvky: 49
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Co tak čtu tak nejsem jedinej kdo má problém. Myslim že takovíchhle Warez stránek je hromada a pokud se nezlepší dostupnost asi to spoustu lidí omrzí sem chodit včetně mě. Před rokem sem si oblíbyl tuto stránku právě kuli jejímu rychlému načítání a dostupnosti stránky kdykoli v průběhu dne. Jenže v poslední době je to s načítáním dost otřesné. Čekat i půl minuty než se mi otevře nějaký topic jeděs to se nikam nedostanu a v poslední době se sem nedá dostat vůbec.


03 led 2010, 21:39
Profil
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2009, 21:10
Příspěvky: 279
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

master-luke píše:
predator676 píše:
Já nevim ani tomu moc nerozumim, ale podle mne by se třeba mohl omezit počet obrázků v příspěvku (to by nebyl problém) a taky by se neco ušetřilo


Nechapu, co to resi, kdyz se obrazky stejne nenacitaji z wc. :)

Jinak mi pripada odezva wc relativne prijatelna. Samozrejme lepe by byt mohlo...


Pak ale nevis, jak funguji prohlizece - vsechno se nacita k Tobe do pc a cim vice mas obrazku (a obrich) v jednom tematu, tim vice se Ti stahuje dat a tim mensi rychlost nacitani stranky je. Prave proto, ze se obrazky davaji do IMG, jsou jejich velikosti nacitany z wc, diky tomu, ze se zobrazi primo na foru, nikoliv na kliknuti na dany web (odkazy bez img).

Ja se sem posledni dobou dostanu jenom hodne pozde vecer, protoze pres den mi vyskakuje General error, takze uz davno nacitani neresim (ale faktem je, ze hodne lidi to odradi, protoze clovek nechce cekat celej den, az se bude moct vecir zajit koukout, co je novyho).


04 led 2010, 01:57
Profil
Private
Private

Registrován: 18 led 2008, 20:55
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Dle mých znalostí a výše uvedených chybových hlášek, které jsem i já sám měl tu čest vidět na živo, je problém s databází a to s největší pravděpodobností kvůly vysokému objemu dat a vysokému počtu přístupů (návštěvníků fóra), což má za následek spadnutí db serveru (ty výše uvedené hlášky) a samozdřejmě i zmiňované pomalé načítání...

Řešení jsou principielně 2:

1) přejít na hosting s kvalitnějším hardwarem případně využít vlastní server (ideální, ale finančně nejnáročnější řešení)
2) promazat stará/mrtvá témata (časově náročné řešení, jak poznat mrtvé téma, dalo by říct těžko realizovatelné bez armády mazačů)

add 1. no money, no honey
add 2. pokud nejsou lidi, nemá cenu o tom přemýšlet <- lidi by se možná našly, ale stálo by to peníze, takže viz. předchozí řádek

závěr:
bez peněz do hospody nelez.. ;-) a totéž platí o provozování jakékoliv náročnější webové aplikace, jako je například toto fórum

uff :)

PS: k načítání obrázků bych podotkl: pokud vím, tak obrázky se vůbec neukládají na server s fórem, ale většinou to jsou vložené obrázky z jiných serverů. Prohlížeče si ve výchozím nastavení tyto obrázky ukládají na disk a při opakované návštěvě je načítají pouze z disku, tak nebo tak mají obrázky minimální podíl na onom zpomalém načítání fóra poslední dobou

PSS: toto je pouze a jenom můj názor, pokud se vám nelíbí, tak s ním nemusíte souhlasit, ale to je asi tak vše, co s ním uděláte


04 led 2010, 02:24
Profil
Private
Private

Registrován: 04 čer 2009, 03:09
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Ultima Thule píše:
Pak ale nevis, jak funguji prohlizece - vsechno se nacita k Tobe do pc a cim vice mas obrazku (a obrich) v jednom tematu, tim vice se Ti stahuje dat a tim mensi rychlost nacitani stranky je. Prave proto, ze se obrazky davaji do IMG, jsou jejich velikosti nacitany z wc, diky tomu, ze se zobrazi primo na foru, nikoliv na kliknuti na dany web (odkazy bez img).


Nesmysl. Ano, vsechno se to nacita ke mne, ale z imagehostingu, nikoliv z nebo pres wc. Mezi pouzitim tagu [code] a [img] neni z pohledu wc v podstate zadny rozdil, tak jako tak mi preda pouze kousek textu coby odkaz. Pokud si jej prohlizec primo interpretuje do podoby obrazku, tak se pochopitelne nacte z pohledu uzivatele stranka pomaleji, ale kazdy rozumny prohlizec nacte nejdrive text a az pote resi screeny. Ani v tom bych tedy nevidel problem. Na konkurencnim foru vedu topic, kde je na jedne strane treba 200 netrivialnich screenu. Behem vteriny se nacte textova kostra (cili prace ze strany fora v tu chvili konci) a pak si prohlizec dvacet sekund povida s imageshackem a doplnuje obrazky...


04 led 2010, 02:49
Profil
Captain
Captain
Uživatelský avatar

Registrován: 05 lis 2009, 21:10
Příspěvky: 279
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Jasne, ja nenapsal, ze obrazky udelaji uplne extremni zpomaleni nacitani (pouze, ze castecne zpomali nacitani, coz se samozrejme stava, kdyz do jednoho tematu nove prispeje 5 uploaderu a kazdy z nich ma ten ci onen velky obrazek). Ale jak je psano, samozrejme vypadky s tim nic spolecneho nemaji. (jinak v prohlizeci na liste je videt, kolik dat se stahuje, z dane stranky, kolik prvku, ap. takze i obrazek v img se nacita vstupem na wc - proto neni treba chodit na dalsi stranku, aby jsme se na obrazek podivali, protoze se nacte tady ,takto jsem to myslel s tim jakoby umistenim na wc).

btw: Z wc se nacitaji pouze ty obrazky, ktere jsou zaimplementovany ve stylu fora nebo nahrany na ftp (to vim..). Myslel jsem to tak, ze pri vstupu na forum se nacitaji data, ktere mohou uzivateli zpomalit nacitani wc, ale nema to nic spolecnyho, s vypadky wc.


04 led 2010, 02:55
Profil
Private
Private

Registrován: 11 led 2007, 16:12
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Pomalé načítání warcenteru

Radši chodit ke konkurenci,čekání 5 minut,než se načnte nějaká stránka z tohoto webu (pokud nenaskočí chybová hláška,což je dost častý jev)je otřes,něco s tím začněte dělat


05 led 2010, 16:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze