fastshare
Nový mód pro oznamování špatných příspěvků
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2210
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 bře 2024, 11:05





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


Do příspěvků odpovídejte pouze k tématu. Pro dotazy netýkající se oznámení je tu diskuze, po případě pište SZ moderátorům nebo administrátorům.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Nový mód pro oznamování špatných příspěvků 
Autor Zpráva
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 dub 2006, 15:51
Příspěvky: 516
Příspěvek Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Tento mód funguje v podstatě tak, že běžný uživatel může nahlásit moderátorovi špatný příspěvek a moderátor ho pak přesune nebo odstraní. Špatný příspěvek se rozumí většinou ten, kde je nefunkční link nebo jiná porušování pravidel. Nahlásit příspěvek jde pomocí tlačítka u každého příspěvku, moderátor se pak podívá a zhodnotí příspěvek - pokud bude nahlášený příspěvek v pořádku a uživatel bude falešně ohlašovat příspěvky tak mu bude nejprve udělena anti-hodnost, poté zakázání ohlašování příspěvků a nakonec ban. Věřím však, že se toto dít nebude vždyť tento mód je tu jen proto, aby usnadnil práci moderátorům. Uživatelům kteří nám budou pomáhat děkujeme.

_________________
Jak vkládat YouTube videa | Slovník pojmů | Jak správně napsat administrátorovi | Jak vložit do příspěvku obrázek | Jak na Barvu písma, code, quote, vkládání obrázlů... | Jak stahovat z rapidshare.com | Jak si změnit nick | Jak efektivně vyhledávat na fóru


14 led 2007, 11:34
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

SPAM, a nejenom on, je čím dál tím víc aktuální. Už je toho tolik, že SPAM
a další zvěrstva už nemá smysl nahlašovat jednotlivě, ale je nutno přijmout zásadní opatření na straně správy
webu. Týká se především sekce filmy, ale možná i dalších (nemám o všech přehled).

1) Pravidla pro jednotlivé sekce projít a zjednodušit, a současně jasně a jednoduše (=srozumitelně) formulovat.
Porušování pravidel musí moderátoři řešit denně a neprodleně - řada nahlášených duplicit a spamu zůstává bez
zásahu a tím spamery přímo podporuje v činnosti (čím délší doba uplyne do smazání příspěvku, tím výhodnější
to pro spamery "uploadery" je).

2) Omezit množství vkládaných příspěvků (mimo běžné diskuse) na max. jeden denně
pro nováčky
+ Zkušební doba 1 měsíc, při porušení pravidel zpět začátek zkušební doby.
Tím okamžitě zmizí denní záplava desítek spamových témat od jediného registrovaného účastníka a ulehčí se
třídění a nahlašování vadných příspěvků. Jeden denně je pro spamery časově nevýhodné a přesunou se jinam.

Na téma SPAM už se diskutuje - viz http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=16&t=622104, ale
odezva zatím žádná. Už jsem viděl některá málo udržovaná fóra zaplácaná spamery a podvodníky, a není to
pěkný pohled, o orientaci při vyhledávání, která byla zatím na tomto webu dobrá, ani nemluvě.

Uděláte s tím něco? ;-)


05 říj 2010, 10:20
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 24 črc 2009, 17:00
Příspěvky: 617
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Tohle s tím ale nemá nic společného. Denně dávám alespoň 5 banů, jak jen to jde ... snažíme se ze všech sil ...


05 říj 2010, 11:52
Profil
Private
Private

Registrován: 04 říj 2009, 15:49
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

a kde to je nebo to ješte bude do budoucna


05 říj 2010, 17:32
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 24 črc 2009, 17:00
Příspěvky: 617
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

co jako ?


05 říj 2010, 20:40
Profil
Moderátor
Moderátor

Registrován: 14 pro 2008, 11:40
Příspěvky: 1489
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

G3n3s!s píše:
Denně dávám alespoň 5 banů, jak jen to jde ... snažíme se ze všech sil ...

Toho já si samozřejmě vážím, ale za situace, kdy si spameři přes proxy servery snadno vytvoří novou identitu, jsou blokace podle nicku a/nebo IP jenom málo účinné. Zásadni změnu by přinesla jenom "čekací doba" pro nováčky, jak už bylo opakovaně v diskusích navrhováno. To by se pak denně nemohlo objevit desítky spamových příspěvků, ale jenom jeden. A to se asi žádnému spamerovi nevyplatí zakládat nový účet a přihlašovat.

http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=57&t=161273


06 říj 2010, 10:11
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 12:57
Příspěvky: 1152
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Být tebou, neprodleně bych přestal spamovat v několika sekcích tímto problémem. Navíc je to off-topic a špatná sekce. Co se nespokojenosti s moderátorem či naložením tvého příspěvku týče, přidej daný problém do sekce "Diskuze - Nahlášení chyb na fóru", která je k tomu určena.


17 říj 2010, 13:31
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srp 2007, 17:46
Příspěvky: 48
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

zdravím
mám dotaz na moderátora Software - OS


Citace:
Předmět zprávy: pročištění
Od: Soe
Odesláno: Úte Říj 19, 2010 2:28 pm
Komu: John Sheppard

Zdravím
jen tak jsem prolejzal tema Legalizátory pro WINDOWS [Všechny sem]
a nestačím se divit kolik je v tématu spamu ,
jak už z názvu vyplývá tak by zde měli být pouze a jen funkční linky na legalizátory všech druhů
WINDOWS ale opak je pravdou , 54 stránek než někdo proleze to raději půjde jinam
nechci vám do toho nějak mluvit ale asi ( určitě ) by bylo vhodné téma důkladně pročistit .
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=53&t=136827&st=0&sk=t&sd=a

to samé zde
Windows keys - Všetky sem !!!
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=53&t=51830

a ještě zde :
Doplnky pre Office !!!
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=53&t=41740

nějaký spam + nefunkční linky

tedy pokud je toto spam
např...
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?p=100111#p100111
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?p=100192#p100192

celé téma, spam
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=53&t=105924 smazat
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=53&t=240304 to samé


a takto bych mohl pokračovat dále a dále .....


s pozdravem


ten dotaz zní , proč mě moderátor alespoň neposlal do.... nebo někam tam
ale slušností je odpovědět , popřípadě napsat nesnaž se čistit forum od mrtvých linků a od spamu
no nic chtěl jsem tak trochu pomoct ale jak je vidět není zájem ......

krásný den přeji


27 říj 2010, 09:30
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 12:57
Příspěvky: 1152
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Ty si asi sedíš na vedení, ne? Příspěvek před tebou se vztahuje i na tebe.

Krásný den přeji.


27 říj 2010, 09:51
Profil
Private 2 nd class
Private 2 nd class
Uživatelský avatar

Registrován: 06 srp 2007, 17:46
Příspěvky: 48
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Pane moderátore , trocha slušnosti by vám neuškodilo !
Člověk se tu snaží pomoct a odezva žádná ba naopak.....
jasně o tlačítku jsem četl a vím o co jde , ale pokud četl někdo můj post,
tak 54 stránek rozhodně prolejzat nebudu natož každý příspěvek nahlašovat nebudu ...
existuje mod. panel kde se dá celé tema pohodlně promazat či rozdělit ale to asi víte .

no nic , omlouvám se za ,,spam,,
a pokusím si přesednou abych si neseděl na vedení .


27 říj 2010, 14:26
Profil
V.I.P.
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 12:57
Příspěvky: 1152
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Rozhodně to zní slušněji než tvůj předchozí příspěvek. Co se tvého vyjádření týče... o to nejde, myslel jsem toto: :arrow:

Heroes_Killer píše:
Být tebou, neprodleně bych přestal spamovat v několika sekcích tímto problémem. Navíc je to off-topic a špatná sekce. Co se nespokojenosti s moderátorem či naložením tvého příspěvku týče, přidej daný problém do sekce "Diskuze - Nahlášení chyb na fóru", která je k tomu určena.


27 říj 2010, 21:22
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 24 črc 2009, 17:00
Příspěvky: 617
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

Problém je, že 92% stránek je spam... může se rovnou vyhodit celé téma


29 říj 2010, 23:02
Profil
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2008, 14:04
Příspěvky: 67
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

G3n3s!s píše:
Problém je, že 92% stránek je spam... může se rovnou vyhodit celé téma

Tak zle bych to neviděl... ale chodím vlastně jen do filmů - vlastně hlavně DVD. Pak už by šlo o definici spamu. Znám fórum, kde je zakázané i poděkovat za upload, má se děkovat přes PM. Pak se těžko někdo něco dozví o skutečné kvalitě uploadu, v tématu mají být jen údaje o filmu a linky, ostatní je spam. To je jeden extrém. Druhej je, když se v tom tématu vede dalekosáhlá diskuse o tom, že to jednomu jde stáhnout, jinému ne, třetímu jo, ale jen JDownloaderem, další to chce na nějakej server, o kterém jsem v životě neslyšel, jiný chce 800MB party a ještě další se ptá, proč to uploaduju, když to mají u nich v trafice za 29 Kč. Ale omezit to jako v tom prvním případě je taky blbost, protože jsou filmy, o kterých spousta lidí ani neslyšela a přijdou na to téma jen podle toho, že někdo napíše, že linky jsou mrtvé... A pak zjišťuju, že se film nestahuje, že by ho nikdo nechtěl, ale že o něm nikdo neví.
No, je to asi dost těžké nějak uřídit, vůbec ti tu práci nezávidím. Ale díky za ni. :)


08 lis 2010, 01:37
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 24 črc 2009, 17:00
Příspěvky: 617
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

peterxx :) ty na mým foru děláš taky slušnou práci.
Ale když poděkuje do jednoho tématu 200 lidí, tak se pak ty linky ztrácí :(


08 lis 2010, 15:14
Profil
Corporal
Corporal
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2008, 14:04
Příspěvky: 67
Příspěvek Re: Nový mód pro oznamování špatných příspěvků

G3n3s!s píše:
peterxx :) ty na mým foru děláš taky slušnou práci.
Ale když poděkuje do jednoho tématu 200 lidí, tak se pak ty linky ztrácí :(

Já vím. Na některých fórech jsem to viděl. První příspěvek, pak osm stran díků a na konci strohé konstatování, že linky jsou mrtvé. :D
Asi to chce lidi vychovávat. Čili o to rozšířit i pravidla. Po uploadu stačí jedno poděkování ve smyslu staženo, vypáleno, všechno funguje. Nebo nefunguje a proč. Zbytečné, aby dalších deset lidí psalo to samé. První, kdo zjistí, že jsou mrtvé linky, to napíše. Já je obnovím, případně napíšu, že to běží a že byl nejspíš mrtvej server. Když nic neobnovím ani nenapíšu, jsem nejspíš mrtvej já :) Když neobnovím, nenapíšu, jiné linky tam nejsou a jinak mám mezitím dvacet jiných uploadů, jsem vůl a zasloužím si, abys mi to téma smazal. On si ho někdo založí znova. Ke každému svému uploadu si dávám sledování tématu, takže teoreticky bych měl vědět, co se děje.
Takhle by to mělo fungovat ideálně, ale jsme jenom lidi, že? :) Každopádně to chce trochu dodržovat kázeň a pravidla a porušování trestat, jinak tady zvlčíme :D


08 lis 2010, 16:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze