fastshare
Android - downgrade z ICS na HC 3.2
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 19 dub 2024, 08:42





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Android - downgrade z ICS na HC 3.2 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 26 črc 2010, 13:00
Příspěvky: 9
Příspěvek Android - downgrade z ICS na HC 3.2

Zdarec, potřeboval bych downgradovat androida ICS 4.0.4 na honeycomb 3.2, ale nemám páru jak na to. Mohl by někdo poradit? třeba podrobnej návod nebo video? upozorňuju ze to není samsung ani sony. Jedná se o tablet sencor element V7. Dneska u toho sedím celej den a jde mi z toho hlava kolem.


04 čer 2013, 04:07
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Android - downgrade z ICS na HC 3.2

Jednoduchá a přitom zapeklitá věc....
Budeš muset najít firmware pro CPU: Allwiner A10 ve verzi honeycomb 3.2
jenže... i kdyby se ti povedlo najít,tak počítej s problémy.Pokud vím-tento tablet se prodává s Android 4.0 (ICS) takže těžko budeš schánět ROMku s Androidem 3.2 na tento tablet.Převážná část tabletů cca 95 % s A10 a A13 má již z výroby Android 4.0-a ty hodně levný zase 2.2 nebo 2.3 což je zbývajících 5%... Většina uživatelů řeší opačný problém než ty-každý by rád 4.1 či 4.2 kde systém je odladěný zase oněco lépe než původní 4.0 a je ryhlejší.

Nějaká custom rom " možná " bude -spíš bych ale viděl custom rom z 4.1 nebo 4.2.... Pokud seženeš nějakou ROM s 3.2 pro A10 nemusí se ti ovšem spustit nebo nebude funkční wifi či G-senzor a co je nejvíc pravděpodobné-nebude ti reagovat dotyk... pokud víš jak poté modifikovat ini soubory a nahradit ovladače máš vyhráno.Já se s nefunkčním dotykem pral více jak měsíc viz můj příspěvek http://androidforum.cz/no-name-tablety-z-aukra-oprava-dotyku-i-posunu-displeje-1cm-t41599.html

Jen tak mezi řečí--- proč chceš downgradovat 4.0 na 3.2?Systém je identický jen po grafické stránce má pár nadstaveb a lépe využívá HW tabletu... 3.2 Honeycomb je přeci jen pořád původní telefoní systém,bez " optimalizace " na tablety.Přijde my to jako smazat z kompu XP SP3 a vrazit tam Windows 2000 s tím,že si pomůžeš... Pokud ti přijde tablet pomalý,je to tím,že ti běží nativní aplikace na pozadí a žere to hrozně ram-ber v potaz že papírově máš 512MB-systém si sám ukousne po nastartování cca 160-200Mb a každá aplikace běžící na pozadí ti skousne další ram,která je prostě malá.512Mb je dneska prostě již málo.V podstatě nemáš 512Mb ale cca 350Mb neb právě systém používá sám o sobě 1/3 RAm... Ty pak najedeš na webovou stránku s flashem a je vymalováno.... stránka se načítá nehorázně dlouho neb máš málo ram a grafika je MAli 400 což s A10CPU prostě nemá možnost pracovat lépe a rychleji-takže downgradem to nespravíš ba naopak viz http://tablety.heureka.cz/sencor-element-7/recenze/
Pokud jde o mě-řešil bych to uneverzálním " UBEROIDem " či CyanogenModem a nebo ještě lépe ten jednoijádrový sencor prodat a za cca 80 USD si nechat poslat dvoujádro i s dvoujádrovou grafikou viz tento topic-http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?f=16&t=1455415

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


04 čer 2013, 04:52
Profil
Private
Private

Registrován: 26 črc 2010, 13:00
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Android - downgrade z ICS na HC 3.2

Díky za pomoc. Jo, myslel sem si, že si tym nějak nepomůžu, to byla druhá možnost odpovědi kterou sem čekal. Šlo mi o tu rychlost, ano, ale i o to, že sem si blbec smazal com.android.smspush, což je systémová aplikace na sms. Asi se ptáš, proč řeším sms na tabletu, ale na SMS používám prioritně program oskárek sms (sms z telefonu posílám zřídka) a zkrz smazání sms push se mi neukládá historie a musím pořád opisovat čísla. Takže sem si říkal, že bych zabil dvě mouchy jednou ranou.

Fajn, takže jinak. Jak re-flashnout ICS? Popř. jak nainstalovat com.andoird.smspush? Program mám staženej v tabletu, našel sem to na nějakým polským webu, ale když ho instaluju, tak mi vypíše, že aplikace nebyla nainstalována, takže touhle cestou to nepujde. Navíc už od začátku co tablet mám, mi po přihlášení do google píše problém s com.google.process.gapps (tušim že je to správně). Jednou jsem to už řešil a vyřešil. Myslim že jsem nainstalovat talk.apk a gtalkservice.apk a bylo to v pohodě, ale ted došli nervy.


04 čer 2013, 15:21
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Android - downgrade z ICS na HC 3.2

Takže pokud dobře chápu-je primární problém v rychlosti tabletu + to že jsi si smazal smspush...
Jak jsi napsal tu aplikaci máš staženou v apk a instaluješ systémovou aplikaci v běžném prostředí tabletu.... Chlape ty toho o Androidu moc nevíš že?
Pokud chceš nějakou systémovou aplikaci instalovat budeš muset provést ROOT tabletu.Neboj mám prográmek který to umí rychle a na jeden klik myší :D
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Ten Super one Click si stáhni do kompu,rozbal a ve složce bude řůžovozelená ikonka aplikace SuperOneClick.Tu spustíš,připojíš usb kabelem tablet.V levém horním rohu prográmku je velké " tlačítko " ROOT... Klikneš a nech to jet... bude to trvat 2-5 minut než ti to přepíše všechny administrátorká práva a protokoly.
Až budeš mít rootnuto tak tu aplikaci stejně neinstaluj z tabletu ale použij program Droid explorel ve verzi pro tvůj operační systém na komplu x32bit nebo x64bit. tady je odkaz na domovskou stránku projektu
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

+ stáhni Android SDK
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.
-to rozbal a dej třeba disk C nebo na plochu

Při instalaci bude chtít Droid Explorel zadat cestu k SDK což je samostatná složka cca 450Mb v tom raru co stáhneš z Android.com.Po instalaci pro sychr restartuj kompl a spustíš Droid Explorel... v nabídce máš Bath instaler takže připojíš tablet se zapnutým USB laděním a v režimu instalátor!!! Klikneš na conect device pokud se ti tablet načte... pokud ne-chybí ti usb ovladače takže zkusíš toto
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.
nebo si stáhni USB driver for Android z netu... Osobně mě fungují ovladače ze Samsungu nebo přímo
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Pokud jsi za instalací ovladačů ok -nyní skus tím Bath instalerem nainstalovat do tabletu tu sys APK.... chvilku to potrvá neb právě Bath instaler je důslednější a jde do systému.Pokud se nainstaluje ta tvoje smspush máš vyhráno a nemusíš provádět reflash tabletu.

Pokud budeš nucen provést flash systému napiš a provedu tě dál-opět na to bude třeba pár prográmků a HLAVNĚ img soubor s ROM pro tvůj tablet.Pokusím se přes známého z FASTu(výhradní dovozce Sencoru) tu ROMku sehnat... Máš dvě možnosti-flashovat s img souborem přes pc nebo přes PhoenyxCard ten img rozpakovat na microSD a flashnout z karty v tabletu... Obě metody mají svá ůskalí,ale o tom jen pokud to bude třeba a aktulní... Písni jak jsi dopadl ju?

nějaké čtení http://warcenter.cz/viewtopic.php?f=104&t=1427772

http://warcenter.cz/viewtopic.php?f=104&t=1427752

http://warcenter.cz/viewtopic.php?f=104&t=1427767

http://warcenter.cz/viewtopic.php?f=104&t=1427761

http://warcenter.cz/viewtopic.php?f=104&t=1427756

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


05 čer 2013, 03:26
Profil
Private
Private

Registrován: 26 črc 2010, 13:00
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Android - downgrade z ICS na HC 3.2

Díky za čas, jdu to zkusit. No, nejlepší na tom je, že když jsem ten tablet koupil, tak rootnotej byl, nevim proč, nerootoval jsem ho, ale vše co potřebovalo root na něm jelo. Myslim že i ted, kdyžby přece nebyl rootnotej, tak neodinstaluju systémový aplikace, ne? Jinak o androidu toho fakt moc nevim, žiju v něm tak půl roku :-D Ok, zkusim a dám vědět.
(upraveno)
Takže jak říkám, tablet už root má, proč ale, to nevím.
Problém s gapps sem vyřešil tak, že jsem aktualizoval google talk na hangout a pan droid si služby google doinstaloval sám.
Takže, vše jede v pohodě, ale když dám ten batch instalator, vyberu apk, nainstaluju, tak se nic nestane. Koukal sem se do sys apk přez program Rootappdelete, ale nikde nevidím, že by se přiinstaloval ten smspush. Jak kdyby byl pro jinou verzi andoida, nebo já nevim. A historie se neukládá stále po odeslání sms. Ještě kouknu po netu po jiné com.android.smspush apce.
Tak jsem nic nenašel a nevyřešil. Neříkám ale, že návod nahoře nefunguje, jen potřebuju tu appku (asi). Any idea?


05 čer 2013, 09:40
Profil
Master Sergant
Master Sergant
Uživatelský avatar

Registrován: 27 srp 2010, 09:47
Příspěvky: 147
Příspěvek Re: Android - downgrade z ICS na HC 3.2

No vypadá to že ta aplikace není pro tvůj tabletík ta pravá.... budeš muset najít pro ARMv7 nebo popros na Android foru aby ti zkopírovaly celou složku com.android.smspush s tím že si to nakopíruješ přešs Droid explorer do příslušné složky a poté se pokusíš přeinstalovat ... Nebo popros o dump zálohu a z té si obnov systém se vším všudy.
Je možné že systém byl rootnutý-to ovšem znamená že to byla test keys neboli Beta verze daného systému.... Chtělo by to ostrou!
Každopádně google ti bude nápomocen nebo hledej na Slatedroid,Androidtablets.net či XDA nebo TechKnow tu apku jenž ti poběží na ARMv7 A10 CPU... To je ten průser androidu... Různé HW a nekompatibilita aplikací pro nepodporovaný HW...

_________________
i_m_a_g_e

CPU : Xeon E5-2670v1
MB : Intel X79Siler
RAM : Micron ECC 32 GB
GPU : Sapphire Radeon R9 380X NITRO


05 čer 2013, 14:23
Profil
Private
Private

Registrován: 26 črc 2010, 13:00
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Android - downgrade z ICS na HC 3.2

opíšu ty forka a dám vědět, snad někdo pomůže


06 čer 2013, 11:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze