fastshare
Kde bydlely princezny / CZ
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 3354
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 16 úno 2019, 06:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóraOdeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Kde bydlely princezny / CZ 
Autor Zpráva
Colonel 5 th class
Colonel 5 th class

Registrován: 30 pro 2008, 07:13
Příspěvky: 774
Příspěvek Kde bydlely princezny / CZ

Kde bydlely princezny (2010)

Kde bydlely princezny / CZ

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Format : AVI
Length : 133 MiB for 18mn 1s 861ms
Video #0 : XviD at 879 Kbps
Aspect : 640 x 336 (1.778) at 25.000 fps
Audio #0 : MPEG-1 Audio layer 3 at 128 Kbps
Infos : 2 kanály, 44 KHz

Hluboká

Na windsorskou novogotiku nad Vltavou za Pyšnou princeznou, filmovými kostýmy a Milošem Nesvadbou. Procházka nejkrásnějšími českými hrady a zámky s J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Nový cyklus pro sobotní podvečery nás zve na hrady a zámky a za pohádkami, které se tam natáčely. Průvodci po přitažlivých místech jsou Jakub Wehrenberg a jeho televizní dcerka, jinak malá kamarádka z Kühnova dětského sboru Hanka Vítová - a kasteláni jednotlivých objektů ve správě Národního památkového ústavu. Setkáme se s herci, režiséry a dalšími osobnostmi, které se na pohádkách podílely. A kde jinde začít než na jihočeské Hluboké a u slavné Pyšné princezny, která se nám po letech tak trochu i vybarví.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.Milotice

Na půvabný barokní zámek u Kyjova s drakem za humny, I. Andrlovou, M. Kramárem, J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Půvabný barokní zámek v útěšné krajině nedaleko jihomoravského Kyjova má poměrně dlouhou historii. Býval původně vodní tvrzí, později přestavěnou na renesanční zámek, ale jeho konečná podoba pochází z první poloviny 18. věku. Dnes je návštěvníkům přístupna stylová zámecká instalace s vybavením od konce 17. až do poloviny 19. století, oranžérie, francouzský park a rozlehlá bažantnice. Rozmarnou pohádku Za humny je drak tu natáčel režisér Radim Cvrček v roce 1982. Navštívíme zámek a připomeneme si pohádku i s drakem.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Buchlov

Na hrad na hřebeni Chřibů za statečným kovářem Pavlem Křížem s J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Krásně zachovalý hrad založil v první polovině třináctého století sám český král na úžasném i strategickém místě na hřebeni Chřibů. Dnes patří k nejoblíbenějším a hojně navštěvovaným památkám Moravy. Přírodovědné i další sbírky včetně egyptologických shromážděných posledními šlechtickými majiteli z rodu Berchtoldů jsou jen jedním z lákadel Buchlova. Pohádku O statečném kováři na motivy předlohy Boženy Němcové zde natáčel v roce 1983 pro zlínské filmové studio režisér Petr Švéda a titulní roli si tehdy zahrál a dnes na ni vzpomíná Pavel Kříž.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Červená Lhota

Na kouzelný zámek ve vodách rybníka za Zlatovláskou ve společnosti P. Štěpánka, V. Janečkové, J. Wehrenberga a H. Vítové
Zrcadlí se v hladině nevelkého rybníka v půvabné krajině jižních Čech a vypadá, jako by si ho postavili filmaři coby romantickou pohádkovou kulisu. Přitom stará vodní tvrz zde stála před staletími a přes čtyři sta let je zámek, prošlý mnoha přestavbami, opravdu červený. Však se i k jeho barvě vztahují zajímavé legendy. V roce 1973 se v něm i kolem něho točila televizní pohádka Zlatovláska, kterou později provázely rovněž spletité osudy. Režisérka Vlasta Janečková a představitel Jiříka Petr Štěpánek okoření filmařskými pohledy do zákulisí procházku po zámku a okolí.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Vranov

Na zámek nad Dyjí za Nesmrtelnou tetou, Z. Zelenkou a F. Blažkem s J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Půvabnému městečku v meandru Dyje dominuje nepřehlédnutelná stavba na výrazném návrší nad řekou. Původní zeměpanský pohraniční hrad z jedenáctého či dvanáctého století má dnes především podobu nádherného barokního zámku se slavným sálem předků a cennými sbírkami. Půvabu jeho exteriérů i sálů využil například Zdeněk Zelenka v roce 1993 a Nesmrtelná teta Jiřina Bohdalová zde doslova kouzlila i strašila. Režisér spolu s hercem Filipem Blažkem na natáčení na pozoruhodném zámku v Národním parku Podyjí i dnes rádi vzpomínají.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Pernštejn

Na moravský hrad, kde se budí princezny, s L. Švormovou, V. Vorlíčkem, J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Jeden z nejkrásnějších hradů u nás vznikl v polovině 13. století a dalších tři sta let byl přebudováván a rozšiřován. Je ojedinělým dokladem přeměn středověké pevnosti na luxusnější renesanční reprezentativní sídlo, neztrácející nic na obranyschopnosti. Hrad i blízké městečko Nedvědice mají vlastně stejný název, připomínající medvěda. Ovšem nejslavnější majitelé měli v erbu zubří hlavu. To je jen malý příklad z mnoha tajemství, jimiž nádherné místo oplývá. Režisér Václav Vorlíček také zde v roce 1977 natáčel pohádku Jak se budí princezny a spolu s herečkou Libuší Švormovou a s Jakubem a Hankou nás pozve do zákulisí hradu i natáčení.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.Telč

Na zámek v pohádkovém městě za štěstím z pekla se Z. Troškou, M. Šimůnkem, J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Pohádkové město s pohádkovým zámkem se stalo útočištěm filmařů mnohokrát. Klenot renesanční architektury pozvedli především páni z Hradce. Za vlády Zachariáše se z gotického hradu stal renesanční zámek se dvěma paláci spojenými vznosnými arkádami. Zlatý, Rytířský, Africký i Divadelní sál i další části zámku "hrály" v mnoha pohádkách. Filmový štáb se Zdeňkem Troškou v čele měl Z pekla štěstí hned dvakrát. V letech 1999 a 2001.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Bouzov

Na moravský hrad německých rytířů za Jasněnkou a létajícím ševcem s M. Kuklovou, J. Potměšilem, J. Wehrenbergem a H. Vítovou.
Hrad založený na počátku 14. století na středozápadní Moravě měl velmi pohnuté osudy. Dnes romantický a pyšný hrad, zcela podle mnoha představ o vzhledu středověké pevnosti, byl vlastně dlouho skoro zříceninou. Od roku 1696 byl majetkem řádu německých rytířů, ale dnešního vzhledu se dočkal až na přelomu 19. a 20. století, kdy ho nechal zcela přebudovat ke svému obrazu velmistr řádu arcivévoda Evžen. A právě na tomto hradě bojoval létající švec o svou princeznu Jasněnku. A Michaela Kuklová i Jan Potměšil na to rádi vzpomínají.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Křivoklát

Na královský hrad nad Berounkou s Třetím princem P. Trávníčkem, J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých králů najdeme v půvabné krajině kolem řeky Berounky. Je vnímán především jako lovecký hrad panovníků, ale například Karel IV. zde prožil část svého dětství. Křivoklát měl více slavných obyvatel, ovšem někteří zde pobývali jako vězni. Třeba vykutálený alchymista Rudolfa II. Edward Kelley odtud i neslavně prchal. Princové málokdy prchají, ti spíše zachraňují princezny nebo své bratry. Jedním z nejslavnějších hereckých princů býval Pavel Trávníček - na Křivoklátě třeba jako Třetí princ.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Krakovec

Na zříceninu, kde žijí duchové i skutečné Leontýnky, s filmovými triky, J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Na první pohled pouhá zřícenina. A přece! Hrad byl vystavěn na konci 14. století pro oblíbence Václava IV. Jíru z Roztok. Hrad byl posledním útočištěm Jana Husa před poslední cestou do Kostnice. Na konci 18. století vyhořel a postupně se změnil ve zříceninu. Přesto nabízí mnoho výjimečných architektonických detailů v překrásné krajině. A také útočiště pro Leontýnku a její přátele z pohádky-nepohádky Ať žijí duchové!, kterou zde v roce 1977 natočil Oldřich Lipský a hrají v ní i Jiří Sovák a Vlastimil Brodský.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.Žleby

Na romantický zámek nedaleko Čáslavi za Kouzly králů, J. Schneiderovou a M. Dejdarem s J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Kdo si jen tak prohlédne dnešní zámek, dospěje patrně k názoru, že jeho přestavba z původního středověkého hradu nemohla být složitá. Je to ale zcela jinak. Zámek prošel složitým stavebním vývojem a původní hrad byl zřejmě velmi prostý. To, co dnes tak silně připomíná středověk, bylo od základu vybudováno až při romantické přestavbě za Auerspergů po polovině 19. století. V pohádkových interiérech i exteriérech natočil před dvěma lety Zdeněk Zelenka výpravnou televizní pohádku, v níž hráli např. Libuše Šafránková a Josef Abrhám a mnozí další.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.Raduň

Na zámek nedaleko Opavy za Zlatníkem Ondrou i Vodní vílou s J. Wehrenbergem, H. Vítovou, M. Olšrovou a M. Kavalčíkem
Zámek nedaleko Opavy nepatří k nejznámějším, přesto se v anketě památkářů o nejpohádkovější hrad a zámek umisťuje hodně vysoko. Původně renesanční objekt byl přestavěn hrabětem Janem Larisch-Mönnichem na vybraně zařízenou empírovou rezidenci, obklopenou komorním přírodně krajinářským parkem. Ve druhé polovině devatenáctého století, za knížat Blücherů, byly provedeny rozsáhlé úpravy exteriéru a interiérů, podnícené dobovým historizmem. A mimo jiné i zde natáčelo ostravské studio pohádku Zlatník Ondra, rovněž tu vznikl pozoruhodný projekt v soukromé produkci Vodní víla.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Veselý Kopec

Mezi chaloupky z Vysočiny za Lotrandem, Zubejdou B. Seidlovou i drvoštěpem P. Zedníčkem s J. Wehrenbergem a H. Vítovou
Skanzen se souborem staveb lidové architektury Vysočiny se nachází na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů. Nejednoho malíře okouzlilo střetnutí harmonické, nepoškozené krajiny s chudou oblastí hor plnou kopců a kamení. Okouzlilo také mnohé filmaře. Zvláště proto, že najít místo, evokující dávno minulé časy, není snadné. A přestože chaloupky na Veselém Kopci rozhodně nejsou hrady ani zámky, zaslouží si jako významná památka vlastní díl cyklu - přece tam působili Lotrando a Zubejda i drvoštěp Drnec z pohádky, kterou na motivy Karla Čapka napsal Zdeněk Svěrák a v roce 1996 natočil Karel Smyczek..

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.Komplet!!!

_________________
Vždy nahazuji svůj rip a upload. Všechny moje uploady jsou bez hesla. Všechny moje uploady dávám na ulozto a fastshare.


Naposledy upravil zick-zack dne 25 čer 2014, 20:41, celkově upraveno 1
odstraněny mrtvé linky


20 pro 2010, 21:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

StahovaniZaSMS Pizza Modena MP3 free download