fastshare
Obří mosty / Mega bridges (2006)
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 29 bře 2024, 13:16





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra







Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Obří mosty / Mega bridges (2006) 
Autor Zpráva
Colonel 5 th class
Colonel 5 th class

Registrován: 30 pro 2008, 07:13
Příspěvky: 764
Příspěvek Obří mosty / Mega bridges (2006)

Obří mosty / Mega bridges (2006)

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Dokumentárny seriál o aplikácii vedy a techniky pri výstavbe unikátnych konštrukcií mostov, ktoré sa zrealizovali v rôznych krajinách sveta /Dánsko-Švédsko, Grécko, Čína/.

Jednotlivé díly:

1.-Překlenutí Oeresundu - Z Dánska do Švédska-Oeresundská úžina spojuje Baltské moře se Severním. Je to pruh slané vody široký 16 kilometrů, odedávna oddělující Dánsko od Švédska. Ve 2. polovině 20. století se tento vodní příkop stal nevítanou překážkou - z důvodů hospodářských, politických i sociálních. Vlády zainteresovaných států se proto rozhodly, že svá území propojí mostem. Jeho stavba byla zahájena v srpnu roku 1995 a do užívání byl předán v červenci 2000. Oeresundský most je nejdelším zavěšeným mostem v Evropě, jeho nejvitálnější střední část, kterou proplouvají námořní lodě, je dlouhá 1092 metrů a mostovka je zde zavěšena 60 metrů na mořskou hladinou. Jde o dvouúrovňový most se čtyřproudovou dálnicí v horní a železnicí v dolní části. Součástí stavebně komplikovaného překonání Oeresundské úžiny je dokonce i čtyřkilometrový tunel.

Obří mosty / Mega bridges (2006)

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Můj upload z ČT2. Po odvysílání přidám další 2 díly. Nepřeju si reupload po dobu 72 hod. Děkuji.

_________________
Vždy nahazuji svůj rip a upload. Všechny moje uploady jsou bez hesla. Všechny moje uploady dávám na ulozto a fastshare.


Naposledy upravil zick-zack dne 24 čer 2014, 17:16, celkově upraveno 2
odstraněny mrtvé linky


26 úno 2011, 18:32
Profil
Colonel 5 th class
Colonel 5 th class

Registrován: 30 pro 2008, 07:13
Příspěvky: 764
Příspěvek 2. díl Řecko

2.-Překlenutí Korintského zálivu -Korintský záliv, oddělující Peloponés od zbytku pevninského Řecka, je hluboký, široký a dlouhý. Ideální pro námořní dopravu, ale pro silniční dopravu představoval komplikaci. Na východě používala a používají auta most, který byl zbudován nad Korintským průplavem, ale na západě museli cestující počítat při překonání průlivu s více než půlhodinovým zdržením, jímž byla plavba trajektem. Nový a dlouho očekávaný most dlouhý dva kilometry a zavěšený na pylonech vysokých 163 metrů tuto dobu zkrátil na pět minut. Byl zbudován v letech 1999-2004, a to ve velmi nevýhodných geologických podmínkách. Přímo pod ním totiž prochází tektonický zlom. A že si stavitelé s tímto handicapem poradili, svědčí i první zkušenosti se zemětřesením, ke kterému došlo ještě v době stavby. Složitá konstrukce, která počítá s nejrůznějšími přírodními rozmary, obstála na výbornou.

2. díl Řecko

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Můj upload z ČT2.Nepřeju si reupload po dobu 72 hod. Děkuji.

_________________
Vždy nahazuji svůj rip a upload. Všechny moje uploady jsou bez hesla. Všechny moje uploady dávám na ulozto a fastshare.


Naposledy upravil zick-zack dne 24 čer 2014, 17:16, celkově upraveno 1
odstraněny mrtvé linky


05 bře 2011, 06:41
Profil
Colonel 5 th class
Colonel 5 th class

Registrován: 30 pro 2008, 07:13
Příspěvky: 764
Příspěvek Re: Obří mosty / Mega bridges (2006)

3.-Čínské výzvy-Čína prochází obdobím prudkého rozvoje. Odráží se to pochopitelně i v silniční infrastruktuře - ročně přibývá tisíce nových kilometrů dálnic a silnic, desítky nových mostů. Jeden z nejpozoruhodnějších vyrostl v letech 2000-2003 na předměstí třináctimilionové Šanghaje. Most Lupu je druhým nejdelším obloukovým mostem na světě. Jeho hlavní oblouk, překonávající řeku Chuang-pchu, má rozpětí 550 metrů, mostovka je zavěšena na 120 nosných lanech a konstrukce o váze 34.000 tun se tyčí do výšky 90 metrů. Řeka stavbu značně komplikovala - prudký proud, široké a hluboké koryto, a hlavně pak bahnité dno. S tím vším si museli projektanti a stavitelé poradit. Ale ještě s jedním pro Čínu typickým faktorem - s tajfuny. Lupu je proto navržen tak, aby obstál i vichru o rychlosti 270 kilometrů za hodinu.

Re: Obří mosty / Mega bridges (2006)

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Můj upload z ČT2.Nepřeju si reupload po dobu 72 hod. Děkuji.

_________________
Vždy nahazuji svůj rip a upload. Všechny moje uploady jsou bez hesla. Všechny moje uploady dávám na ulozto a fastshare.


Naposledy upravil zick-zack dne 24 čer 2014, 17:17, celkově upraveno 1
odstraněny mrtvé linky


12 bře 2011, 12:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze