fastshare
Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 11:27





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 
 Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO] 
Autor Zpráva
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2008, 15:56
Příspěvky: 301
Příspěvek Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]

Zdravím vás,
mám takový problém, mám v počítači (Windows 7 x64) Samsung SSD 840 EVO 250 GB. Chtěl bych aktualizovat firmware na novější : EXT0DB6Q, nynější : EXT0CB6Q, zkoušel jsem to v programu : Samsung Magician v 4.7

Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]

Ale aktualizace firmware se nezdaří, napíše to hlášku : " Failed to update firmware on the selected drive "

Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]

Režim : " Rapid Mode " mám vypnutý a SSD je zapojený v základní desce do portu : 0 (to doporučují na stránkách samsungu)

Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]

Poté jsem zkoušel aktualizovat firmware v režimu DOS, vytvořil jsem si bootovací CD i USB disc v programu : Samsung Magician v 4.7, ale opět bezvýsledně. Po nabootování a odsouhlasení (Y) mi to napíše chybovou hlášku : "Secure Erase not supported on selected SSD !!!

Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]

Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠENO]

Stáhnul jsem si ISO ze stránek samsungu, vypálil obraz, ale po nabootování opět nic. Odtud pochází i prográmek : Samsung Magician v 4.7, který je pro správu disku.
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Poslední aktualizaci firmwaru : EXT0CB6Q, jsem prováděl programem : Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software.
Neřešil někdo podobný problém, může mi někdo poradit. Předem díky za vaše rady.

_________________
Soubory jsou pouze informativní !!! Stažený soubor poslechni, potom smaž a kup si originál !!!


Naposledy upravil Oggy23 dne 25 zář 2015, 19:58, celkově upraveno 1

22 zář 2015, 19:24
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Kupodivu mám stejný disk krom kapacity (120GB). Také jsem získal aktualizaci EXT0CB6Q přes program Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software.
Ale dnes už mám firmware EXT0DB6Q:

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Takové problémy s aktualizací jako ty jsem nezaznamenal, ale.... jeden rozdíl tu je. Já používám Samsung Magician Software verze 4.6:

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Nevím zda to spolu souvisí, protože ty máš verzi 4.7. Takže bych asi tu novou verzi odistaloval, starší 4.6 nainstaloval a uvidí se zda to půjde.

Jinak to co jsi vytvořil - boot cd secure erase - znamená bezpečné vymazání a o tohle ti asi nešlo :). Tohle je vhodné když chceš disk prodat někomu jinému. Pokud jsi chtěl nahrát firmware mimo prostředí operačního systému windows, tak to musíš boot iso stáhnout tady:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


24 zář 2015, 13:10
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2008, 15:56
Příspěvky: 301
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Ahoj, díky za reakci.
Zkusil jsem tedy provést aktualizaci v Samsung Magician ve verzi 4.6, ale bohužel opět stejný problém : " Failed to update firmware on the selected drive "
Co se týká toho bootovací CD i USB disku vytvořeného v programu : Samsung Magician, na stránkách samsungu píšou, že se tím aktualizuje firmware. Ale třeba se pletu, moje angličtina je mizerná, mám to přeloženo v google překladači.

Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


Řádek : How do I make a Bootable USB Disk?
1. Vložte USB flash disk do portu USB v počítači. Počkejte prosím, že počítač rozpozná zařízení
2. Spusťte kouzelník a klepněte na tlačítko Procházet pod Secure Erase menu Magician
3. Vyberte připojené USB flash disku
4. Klepněte na tlačítko Start; ukazatel průběhu bude vypadat, že ukáže stav tvorby disku na bootovací USB
5. Po dokončení restartujte počítač a boot z USB disku zahájit Aktualizace firmwaru
6. Postupujte podle pokynů v části DOS Firmware Utility

Přehrát firmware mimo operační prostředí jsem taky zkoušel, po nabootování mi naskočí toto :

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Nevím, co mám zadat dál, když zadám Y naskočí toto :

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Nevíš, prosím tě co tedy zadat, aby aktualizace firmware proběhla úspěšně ?
Předem díky.

_________________
Soubory jsou pouze informativní !!! Stažený soubor poslechni, potom smaž a kup si originál !!!


24 zář 2015, 19:49
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Tak to je samozřejmě špatně. To ukazuje na nějakou chybu. Asi bude lepší vypsat nějakou konfiguraci pc. Operační paměti máš ok? Může být problém i se sata řadičem. Níže máš odkaz ke stažení memtestu pro otestování op. pamětí.
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Taková blbá otázka, vypálené iso je ok? Pálil bych to v imgburnu a pak dal test.
Tak jsem to radši vyzkoušel, žádná chyba, akorát, že už mám disk aktualizovaný, což je v pořádku. Bohužel žádný neaktualizovaný disk nemám, abych si to nasimuloval jako u tebe.

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Jinak vyrobený boot flash disk a nebo boot cd v položce secure erase je jen k vymazání celého disku a ne k aktualizaci firmware. To že to tam má takhle napsané samsung je zavádějíci a navíc podle tvých obrázků tam ani žádná položka na aktualizaci firmware není.


25 zář 2015, 06:12
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2008, 15:56
Příspěvky: 301
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Ahoj, díky za rady.
RAM-ky jsou O.K.
ISO jsem pálil v Neru a potom i Power ISO. Zkoušel jsem stáhnout ten program Imgburn, ale antivirák (AVG) mi hlásí viry.
Konfigurace PC :
Zákl. deska : GIGABYTE GA-970A-UD3P
Procesor : AMD Vishera FX-6300
RAM : Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1866
HDD : Samsung SSD 840 EVO - 250GB (system), WD - 500 GB, WD - 320 GB
Grafická karta : Sapphire HD 5830 EXTREME - 1GB (před čtyřmi lety se hodně špatně scháněla, je to trochu stařenka, ale mě vyhovuje)
Zdroj : Seasonic M12II-620

Zkoušel jsem psát i na podporu do samsungu, ale zatím se neozvali. Jinak mám malou změnu po nabootování.

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

_________________
Soubory jsou pouze informativní !!! Stažený soubor poslechni, potom smaž a kup si originál !!!


25 zář 2015, 10:17
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Tak to nejspíše vypadá na nějakou nekompatibilitu s tvou základní deskou.
Jsou dvě možnosti. Strčit SSD do jiného pc a tam ho zkusit zaktualizovat a nebo ještě vytvořit boot flash disk.

Boot Flash Disk:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Přečti si tam ten návod pozorně!
Až si ten boot flash disk vytvoříš, tak si stáhni tohle:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Z archivu vyextrahuj složku přímo na ten vytvořený boot flash disk. Složka Samsung je vlastně vyextrahovaný soubor z toho boot cd co je na jejich stránkách.
Nabootuj z flash disku a pak zadej příkazy, které budeš potvrzovat entrem:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

Každopádně si předem pozálohuj důležitá data co máš na tom disku! Více mohu napsat později až to sám testnu.

EDIT!
Vyzkoušeno a je to plně funkční. Přesně opiš ty příkazy. Pozor na znaky a mezery. Co se týče znaku "_" v DOSu, tak u mě jsem ho napsal kombinací kláves "Levý Shift+%".


25 zář 2015, 15:08
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 led 2008, 15:56
Příspěvky: 301
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Moc díky, dám vědět jak to dopadlo. :)

Edit :
Chlape, kdybych tě měl po ruce, dal bych ti samou radostí pusu na čelo (nejsem přihřátej) a flašku do ruky. :D :D :D
Vše proběhlo úplně v pohodě bez sebemenšího problému. Firmware je aktualizovaný :

Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB

Jseš opravdu Borec, kam se na tebe hrabou "technici" ze samsungu. Když jsem jim psal můj problém, tak mi jeden na Live chatu jeden odpověděl, že jim je líto, že mám problém a že mám SSD reklamovat. :?

Ještě jednou ,moc díky. :D :D

_________________
Soubory jsou pouze informativní !!! Stažený soubor poslechni, potom smaž a kup si originál !!!


25 zář 2015, 18:32
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: Aktualizace firmware Samsung SSD 840 EVO 250 GB [VYŘEŠEN

Hehe, děkuji za slova chvály :D.
Hlavně jsem rád, že se ti to povedlo aktualizovat. Borec, ale nejsem. Často je to hledání na netu pokud vědomosti nestačí.


25 zář 2015, 20:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze