fastshare
Jak vložit titulky do DVD
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 22:52





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 
 Jak vložit titulky do DVD 
Autor Zpráva
Corporal
Corporal

Registrován: 01 srp 2009, 19:41
Příspěvky: 51
Příspěvek Jak vložit titulky do DVD

zdravím, mám originální DVD 9 bez Cz podpory, sehnal jsem pasující titulky Cz, potřebuji poradit jak titulky přidat, popř.nahradit za jiné, aniž bych cokoliv z DVD musel odstranit, je nějaký soft., který by to dokázal? četl jsem nějaké návody, ale všude je třeba několik programů a navíc jsou v angličtině


16 srp 2016, 18:00
Profil
Helper
Helper
Uživatelský avatar

Registrován: 10 kvě 2009, 23:06
Příspěvky: 171
Příspěvek Re: Jak vložit titulky do DVD

Jak na titulky k DVD filmům - jednoduchý návod
Občas se přihodí, že se nám dostane do rukou film, který nemá český dabing a ani české titulky. Tento film se může nacházet na disku DVD (DVD video) ve formátu *.vob nebo v klasickém formátu *.avi, *.mpg apod.

Jak přidat k cizojazyčnému českému filmu české titulky?
Předně – české titulky k filmu musí být vytvořeny. Mrkneme do Googlu.com a dáme hledat české titulky k odpovídajícímu filmu nebo zkusme projít specializovaný český portál www.titulky.com.

Titulky stáhneme nejlépe ve formátu *.srt, přičemž jejich název musí být naprosto totožný jako název samotného filmu. Další důležitou věcí je rozhodnutí, jak titulky do filmu přidáme. Doporučuji zvolit si co nejjednodušší cestu. Zatímco spousta uživatelů stráví u jediného filmu hodiny a hodiny času, jak se snaží přidat titulky přímo do filmu přes čtyři nebo i pět specializovaných programů, my si ukážeme, že s přidáním titulků do filmu můžeme být hotovi do dvaceti minut u filmu DVD a do pěti minut u ostatních běžných formátů.

Varianta 1: Přidání titulků k filmům *.avi, *.mpg
Velmi jednoduché. Film i titulky se stejným názvem, ale příponou *.srt si uložte do jediného adresáře – např. "rambo_1.avi" a "rambo_1.avi.srt". Následně spusťte v přehrávači jako je Winamp, Media Player Classic (ten je nejlepší) a další. Titulky se ve filmu zobrazí automaticky. Pokud by se nechtěly v programu Media Player Classic zobrazit, zkuste spustit "File – Options – Playback – Output" a vyzkoušet různé typy pro DirectShow Video, dokud se titulky nezobrazí správně. Jestliže se titulky zobrazují se zpožděním nebo chybně, můžete si je v textovém editoru vyeditovat nebo si stáhnout z internetu jiné.

Varianta 2: Přidání titulků k filmu z DVD disku
Ani zde postup není složitý, pokud se smíříte s tím, že se nebudete dívat na DVD video, ale na klasické AVI video.

Stáhněte si Total Commander. Soubory s příponou *.vob a číselnou řadou (rambo1_01.vob...) si přesuňte na pevný disk např. do vytvořeného adresáře ''Rambo1''. V Total Commanderu vyberte první soubor *.vob a v menu ''Soubor – Sloučit'' soubory s číselnou řadou slučte do jediného souboru (vynikající funkce). Tento soubor přejmenujte na formát *.avi a následně dodejte titulky stejně jako ve variantě č. 1. Hotové dílko shlédněte nejlépe v programu Media Player Classic a můžete si jej také vypálit na DVD. Jasně, přijdete o DVD menu a další vymoženosti, ale myslím, že to vše převáží mít nachystaný film včetně titulků do dvaceti minut. Pozor – v některých přehrávačích se film přehrává obrácený naruby nebo nepřehrává vůbec. Jak už jsem psal, nejlépe se mi osvědčil Media Player Classic. Zkuste a uvidíte!

_________________
Jsou lidé,kteří se blbcem narodili a lide kteří se k tomu dopracovali.
Nikdo není dokonalí.Když nevíš, zeptej se.

HELPER sekce SW & HW - Help a Software - Hledám


05 zář 2016, 15:29
Profil
Corporal
Corporal

Registrován: 01 srp 2009, 19:41
Příspěvky: 51
Příspěvek Re: Jak vložit titulky do DVD

díky za odpověď, to už jsem četl, nicméně problém to neřeší


13 zář 2016, 16:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze