fastshare
šmírování mé plochy ...
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2209
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 28 bře 2024, 17:42





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 
 šmírování mé plochy ... 
Autor Zpráva
Private
Private

Registrován: 21 čer 2011, 05:29
Příspěvky: 8
Příspěvek šmírování mé plochy ...

Ahoj..

Zjistil jsem, že mně je šmírovaná plocha. Vím že existuje mnoho programů jak přenést "všechno" z plochy na jiný počítač. Dokonce jsou snad i softy, co pořizují nahrávku všeho, co uživatel na PC dělá. Ale to se musí někam ukládat a pochybuji že do nějakého souboru na lokál.. Chci se zeptat, jak tento prográmek odhalit ? Spekuluji že musí být něco na lokále nainstalovcáno. Ale třeba taky ne, já nevím. Existuje nějaký skener který by toto odhlalil ? Všude máme nainstalovaný DameWare softík, ale ten to v základu asi neumožnuje..

Ještě jeden dotaz: jak zjistit, repsektive usvědčit člověka co má mojí poštovní schránku připojenou v outlooku ? Jeden borec mně čte maily a byl natolik debilní, že mně po telefonu přečetl mnou právě odeslaný mail - jasně, ne tomu kolegovi určený .. :). Oboje mně vadí, jak to že jsem v práci šmírován, tak to že mně někdo čte maily..
Co jsem udělal, že jsem kamarádce napsal mail, ale oslovoval jsem toho čůráka šmíráka, což muselo být pro něj mega mazec.. :D Kámošce jsem se potom omluvil s tím, aby ignorovala předchozí mail .. :D Jen ještě že na exchange do administrace nemám přístup, tam by to šlo zjistit hned..

Paranoidní nejsem... bohužel ..

Kdyby někoho něco napadlo .. Děkuji předem

Petr


10 úno 2015, 11:34
Profil
Lieutenant
Lieutenant
Uživatelský avatar

Registrován: 22 kvě 2008, 10:51
Příspěvky: 210
Příspěvek Re: šmírování mé plochy ...

Jestli se jedná o šmírování ze strany zaměstnavatele, tak s tím nic nenaděláš, ale rozhodně by do obsahu e-mailů neměl mít přístup. Ani nesmí mít žádné přihlašovací údaje.
Jinak programů na monitoring pc jsou na internetu tuny.
V práci se běžně nepracuje na PC s právy správce, takže pochybuji, že by ti tvůj kolega nějaký špehovací soft podstrčil. Pokud tam máte širší svobodu a taková omezení nemáte (cože se mi nechce věřit) a jedná se o pracovní pc, tak informuj správce sítě (to bych udělal vždy). Pokud má na starosti i veškerá pracovní pc, tak dokáže zjistit takové aktivity. A co se týče tvého kolegy, tak si koleduje o problémy. Pokud ty s tím nic neuděláš, tak se ti ale může smát do xichtu ještě hodně dlouho.
Zkusil bych aspoň vypnout vzdálenou plochu a zakázal připojení ke svému pc. Ve vlastnostech síťovky bych zrušil volbu, že jsem klientem sítě Microsoft a rovněž vypnul sdílení souborů a tiskáren v síti Microsoft. Ještě by bylo dobré si pohrát s firewallem, ale s tím ve widlích jsou možnosti omezené. Pokud uvedené věci nepůjdou změnit, tak nemáš plná práva a nápravu musí udělat správce sítě. V opačném případě může také dojít k znefunkčnění některých programů napojených na firemní síť.


11 úno 2015, 09:57
Profil
Private
Private

Registrován: 21 čer 2011, 05:29
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: šmírování mé plochy ...

Ahoj..

Toto je boj mezi dvěma správci, respektive mezi adminem a správcem. Jsme dvě iča a máme společnou sít. Já mám právo admina, mám AD můžu instalovat, ale třeba nemám vstup na exchange a na některé FS servery. Proto nemohu svoje podezření říci správci neb on je tím co to provádí. Asi.. S tím mailem mě to štve, ten blb mněocitoval do IP telefonu mail který jsem psal jinému uživateli... To že na mě "koukají" jsem zjistil tak, že když jsem prováděl vzdáleně operace na jiném pecku a udělal jsem chybu, tak právě ten kolega aniž by mně pípl kommp nebo zčernala plocha převzal myš a tu chybu opravil. Ani mu nějak nedošlo, že na mě musel koukat delší dobu a že to asi poznám. No což to je jedno, já jsem se ptal na nějaký skener - softík co by třeba věděl po jakém portu to běží, nebo kam se - do čeho se to zabalí ... Tuty tyto šmírovací programy musí být běžnému uživateli ukryty ale posíti to někudy téci musí. A musí to využívat prostor který je "accessovaný" nebo nevím jak to popsat, sítě a konfigurace se teprve učím. Nicméně vždy jsou potřeba dvě strany a dohodnutá komunikace.. Však šmírovaní ve firemní síti je asi dle mého názoru koníčkem většiny správců, bohužel jsem nastaven tak, že toto nedělám a ani bych to neudělal. Jsem naivní poctivý blbeček. Za 6 let - byt jsou disky na lokále též nasdíleny jako sítove (s příznakem c$) jsem nikdy "nevlezl" na jakýkoli disk uživatele.. Proto mě to tak trošku i mrzí že si ze mě dělají dobrý den.. Nicméně měnit svůj postoj k této problematice nehodlám a diskrétní přístup budu dodržovat nadále . . :)

Ale děkuji za radu..

Petr


11 úno 2015, 10:57
Profil
V.I.P.
V.I.P.

Registrován: 18 srp 2009, 16:58
Příspěvky: 256
Příspěvek Re: šmírování mé plochy ...

Ahoj,
pokud nepoužíváte Připojení ke vzdálené ploše, které je vestavěné ve Windows, stačilo by zjistit, který program na to šmírování a vzdálené ovládání PC používají. Pak by ho stačilo jen zneškodnit. ;-)
Mezi běžícími procesy (všech uživatelů) ve Správci úloh se nic podezřelého neukazuje?
Probíhající síťovou komunikaci si můžeš vypsat v Příkazovém řádku pomocí příkazu:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

sic to není moc detailní (např. se nezobrazí konkrétní aplikace, které na daném portu komunikují).
Pro detailnější informace můžeš zkusit:
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

nebo
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.

_________________
Budete-li mít jakýkoli problém nebo dotaz, stačí mi napsat SZ.


11 úno 2015, 16:09
Profil
Private
Private

Registrován: 21 čer 2011, 05:29
Příspěvky: 8
Příspěvek Re: šmírování mé plochy ...

Děkuji..


12 úno 2015, 11:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze