fastshare
Špinarová Věra
Vypnout statistiky
KATEGORIEPOSLEDNÍ PŘÍSPĚVKYPOSLEDNÍ OZNÁMENÍSTATISTIKY UŽIVATELE
Nick: Anonymous
Příspěvků: 2206
Hodnost: Warman
Varování: 0
---
Právě je 16 dub 2024, 19:49





Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra





Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Špinarová Věra 
Autor Zpráva
Sergeant
Sergeant

Registrován: 04 kvě 2007, 20:27
Příspěvky: 96
Příspěvek Špinarová Věra

Věra Špinarová (1951 - 2017)

Špinarová Věra

__.__
Věra Špinarová se narodila 22. prosince 1951. Dětství strávila v rodných Pohořelicích u Brna. V sedmi letech se spolu s rodiči přestěhovala do Ostravy. Počátky hudební kariéry spočívaly ve hře na housle(6let) a později na vysněnou kytaru u táboráku a s partou kamarádů. Po devítiletce v jejích 16 letech dostala nabídku na první nahrávku a následné pravidelné vystupování s kapelou Flamingo. Následovaly „čaje“ s Royal Beatem a nahrávka Music Box, který se zanedlouho stal hitem. Později přestoupila do skupiny Majestic, kde se vystřídala s Marií Rottrovou. Právě s Majesticem nahrála svůj první singl Music Box, který ji přímo katapultoval mezi špičku tehdejší české populární hudby.Tady se poprvé setkává se svým budoucím partnerem Ivo Pavlíkem, kterého si v roce 1972 vzala za manžela. 14.prosince 1974 se jí narodil toužený syn Adam. V roce 1984 končí manželství s Ivo Pavlíkem a začíná další etapa s Vítězslavem Vávrou. V té době Věra začala zpívat se skupinou Speciál , tehdy velmi uznávanou. V roce 1988 odchází od Speciálu a zakládá skupinu Notabene. Dostává pracovní nabídku na muzikál Benzín a mejkap a ledové představení Mrazík - rozchází se s Vávrou. Na koncertech jí začíná doprovázet její syn Adam se svou kapelou a do profesního života přichází manager Václav Fischer. V posledních letech je jejím managerem její syn Adam Pavlík a její doprovodná skupina je v současné době skupina Adam Pavlík Band. Její první album bylo Andromeda u společnosti Panton v roce 1972. Svá další alba nahrála u společnosti Supraphon. V prosinci před několika lety zpívala na svém koncertu na Žofíně, který byl beznadějně vyprodán, a obdržela tam platinovou desku za cédéčko To nejlepší, které patřilo v uplynulých letech k těm nejprodávanějším u nás. „Pochopitelně, že jsem měla velkou trému už před tímto koncertem a nevědela jsem, jaké vůbec přijde publikum. A říkala jsem si: Co já tady vlastně dělám? Vždyť na tomto pódiu zpívá Karel Gott, Helena Vondráčková... A pak jsem se v průběhu vystoupení otočila směrem k obecenstvu a musela jsem se přiznat k tomu, že už také zpívám čtyřicet let,“ říká s úsměvem zpěvačka se stále báječným hlasem, který ji závidí mnohé operní sólistky. Věra Špinarová nerada hovoří o svém soukromí, už také proto, že jí bulvár v minulosti nejednou ublížil. Věra Špinarová je jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností českého popu a rocku. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová již mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice.
Zpěvačka zemřela v neděli 22.března 2019 v pražské motolské nemocnici, kam byla převezena poté, co ve středu zkolabovala při koncertu v Čáslavi v rámci společného turné s Heidi Janků. Měla zástavu srdce. Nevolno se jí udělalo už po druhé písni. Díky přítomnosti lékařky v sále a rychlému zásahu záchranářů jí byla okamžitě poskytnuta první pomoc a ve vážném stavu byla přepravena letecky do Motola.

Formát : RAR
Formát/ : From Rarlabs
Velikost souboru : 750 MiB

A co teď,A já tě závidím,A pořád tě mám ráda,Androméda,Automat,Bílá Jawa 250,Bílej Harley,Blues včerejší lásky,Být sluncem na tvých víčkách...Fernando,Hej lásko nečekej,Chodím s tebu právě rok,...

)..(
Jen registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy v code. Přihlaste se nebo zaregistrujte ZDARMA.


08 srp 2019, 20:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru








Uložto alternativa Pizza Modena MovieDB.cz filmová databáze