Rudolf Těsnohlídek: Příhody lišky Bystroušky
Rudolf Těsnohlídek (1882-1928)Sedmidílnou četbu na pokračování z nejživější knížky novináře, básníka a prozaika Rudolfa Těsnohlídka připravil Jan Skácel. Nezkrácená původní rozhlasová verze.
1.
Jak se revírník Bartoš s Bystrouškou seznámil (24 min).
2.
Bystrouška přijde do Jezerské myslivny (25 min).
3.
Jak se Bystrouška vrátila do lesa (28 min).
4.
Pamatuj, abys byl mužem dobrým (29 min).
5.
Jak revírník střílel po lišce a byly z toho vepřové hody (25 min).
6.
Láska je veliká věc a i ta liška jednou "zhlópne" (27 min).
7.
Půjdeme na svatbu a s Bystrouškou se, ač neradi, rozloučíme (29 min).
V režii Olgy Zezulové čte - se svým náležitým komentářem - Karel Höger. Natočeno v roce 1962. Připravilo Brno.
17. června 1909 se narodil výjimečný rozhlasový vypravěč a všestranný herec Karel Höger. Ztvárnil množství jevištních, filmových i rozhlasových rolí. K nejslavnějším rozhlasovým patří sedmidílná četba na pokračování, kterou z knihy Rudolfa Těsnohlídka "Příhody lišky Bystroušky" připravil básník Jan Skácel a kterou Karel Höger natočil v brněnském studiu Československého rozhlasu v roce 1962. Karel Höger byl už od roku 1932 pravidelným spolupracovníkem tohoto studia a patřil k mimořádně disponovaným rozhlasovým vypravěčům. Nadto si až do své smrti uchovával jedinečný smysl pro půvaby nářečí, v němž prožil svá dětská léta na Mojmírově náměstí v Brně - Králově poli.
"Já si to musím upravit do té nářečové podoby, kterou velmi dobře znám a na kterou jsem zvyklý a která mě vyprovokovala k tomu, že Liška Bystrouška mně nesmírně zachutnala."
(Karel Höger)
Další rozhlasové pořady s Karlem Högerem:
Info:
Audio: mp3 (128 kbit, 44 kHz, velikost 174199 KB).

Hellshare, Czshare, Rapidshare, Letitbit atd.:
Nebo:
Seznam všech mých uploadů mluveného slova (pravidelné aktualizace, reupload):Návod, jak stahovat soubory a šetřit přitom svůj čas i peníze: